Koronawirus. Pracownicy szpitali będą regularnie badani, powstały polowe izby przyjęć

Koronawirus. Pracownicy szpitali będą regularnie badani, powstały polowe izby przyjęć
W regionie przed szpitalami stanęły namioty, które będą pełniły rolę izb przyjęć
Fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Dziś wojewoda warmińsko-mazurski, Artur Chojecki wprowadził w szpitalach nowe procedury. Zgodnie z nimi pracownicy placówek będą regularnie badani, a przed budynkami powstały polowe izby przyjęć.

Wojewoda Artur Chojecki wprowadził nowe procedury dla szpitali samorządowych i państwowych w regionie, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Szpitale mają regularnie badać temperaturę swoich pracowników bezpośrednio przy wejściu.

Z kolei w izbach przyjęć i szpitalnych oddziałach ratunkowych mają powstać wydzielone strefy dla pacjentów. Takie rozwiązanie ma umożliwić bezpieczną segregację i separację osób z podejrzeniem lub chorych na Covid-19 od innych osób przebywających w przychodniach.

W tym celu straż pożarna i Wojska Obrony Terytorialnej udostępniły i rozstawiły namioty logistyczne, które będą pełniły rolę polowych izb przyjęć. Powstały one w Ostródzie, Olsztynie, Bartoszycach, Biskupcu, Braniewie, Kętrzynie, Giżycku, Ełku, Pasłęku, Piszu, Elblągu, Szczytnie, Węgorzewie, Gołdapi.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • werty 2020-04-08 13:26:06 188.147.*.*
    napiszcie lepiej gdzie miaszkają osoby dzisiaj zdiagnozowane
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0