Komunikacja w Olsztynie

goeuro

Olsztyn, będący stolicą województwa warmińsko-mazurskiego to prężnie rozwijający się ośrodek. Miasto cieszy się dużą popularnością wśród turystów, którzy coraz częściej wybierają je jako cel swoich nie tylko weekendowych podróży.

Olsztyn oddalony jest od Warszawy o 212 kilometrów, a od Gdańska dzieli go 169 km. Kierując się tu z Torunia należy pokonać 172 kilometry, natomiast z Białegostoku aż 241 kilometry.Od strony Grudziądza do granicy z Litwą w Ogrodnikach prowadzi droga krajowa numer 16. Trasa numer 51 łączy Olsztyn z przejściem granicznym w Bezledach, a drogą numer 53 dojedziemy z Olsztyna do Ostrołęki. Przez miasto przebiega także droga wojewódzka numer 527.

Komunikacja miejska w Olsztynie, to przede wszystkim autobusy i pociągi. Najbliższe lotnisko znajduje się w Gdańsku.

GoEuro

GoEuro to portal oferujący wyszukiwanie najtańszych i optymalnych połączeń kolejowych, autokarowych i lotniczych na terenie całej Europy. Znajdziesz tu najszybszy i najtańszy środek transportu do dowolnego miejsca. Na tej stronie wyszukasz i zaplanujesz trasę podróży z punktu a do punktu b!

Dworzec PKS w Olsztynie

Olsztyński dworzec PKS zlokalizowany jest przy Placu Konstytucji 3 maja 2a i połączony z głównym dworcem kolejowym. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Olsztynie realizuje kursy zwykłe i pośpieszne do wielu miast w kraju. Połączenia krajowe to przede wszystkim kursy do Warszawy, Poznania, Torunia, Łodzi, Lublina, Gdańska, Kołobrzegu, Katowic i Częstochowy. Przewoźnik realizuje także połączenia międzynarodowe. Dość popularne są kursy z Olsztyna do Londynu, Berlina, Paryża czy Hamburga. Dworzec PKS w Olsztynie oferuje (pod numerem 89 537 70 06) telefoniczną rezerwację biletów. Bezpośredni kontakt z przewoźnikiem możliwy jest pod numerem telefonu: 89 543 40 50, 89 537 70 11 lub mailowo: [email protected]

Miejskie autobusy MPK

Autobusowa komunikacja miejska w Olsztynie to 28 linii zwykłych, 2 linie sezonowe, 2 linie z wyjazdami poza miasto oraz 2 linie nocne. Tutejsze MPK dysponuje taborem składającym się ze 160 autobusów. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne znajduje się przy ul. Kołobrzeskiej 40. Kontakt z przewoźnikiem możliwy jest za pośrednictwem Internetu pod adresem [email protected] lub telefonicznie: 89 533 01 61. Informacje na temat wszystkich przystanków i tras dostępne są na stronie www.mpkolsztyn.pl.

Olsztyńskie Dworce PKP

W mieście znajdują się dwa dworce kolejowe. Dworzec Główny położony jest przy Placu Konstytucji 3 maja i jest częścią węzła komunikacyjnego obejmującego także dworzec autobusowy. Ze stacji odjeżdżają pociągi w kierunku Warszawy, Szczecina, Bydgoszczy, Poznania, Malborka, Katowic, Szczytna i Elbląga.

Dworzec Zachodni zlokalizowany jest przy ul. M. Konopnickiej (osiedle Grunwaldzkie). Odjeżdżają stąd pociągi w kierunku Warszawy, Szczecina, Bydgoszczy, Poznania, Malborka, Katowic i Elbląga. Kontakt z przewoźnikiem możliwy jest pod numerem telefonu: 59 535 03 13 lub mailowo: [email protected].

Taksówki w Olsztynie

Podróżni, którzy z różnych względów nie mogą lub nie chcą korzystać z komunikacji miejskiej, mają do dyspozycji taksówki. W mieście funkcjonuje kilka korporacji: Green Taxi (tel. 191 92), Naj Taxi (tel. 196 66), MPT Radio Taxi (tel. 191 91), Taxi Olsztyn (tel. 505 676 707), Cekol Taxi (tel. 196 68), Taxi Net (tel. 196 69), Maxi Taksi (tel. 601 661 828), Radio Taxi Olsztyn (tel. 196 26), Elf Taxi (tel. 196 22). Postoje taksówek znajdują się między innymi przy dworcach PKP i PKS, w centrum miasta (al. Piłsudskiego), przy starówce (pl. Jedności Słowiańskiej) i nad jeziorem Długim.

Samolotem z Olsztyna

Obecnie najbliżej położonym portem lotniczym w okolicach Olsztyna jest lotnisko im. Lecha Wałęsy w odległym o 169 kilometrów Gdańsku. Port Lotniczy usytuowany jest przy ul. Słowackiego 200 i można tutaj dotrzeć z Olsztyna koleją lub autobusem. Wielu prywatnych przewoźników również oferuje przejazdy z/na lotnisko.

Od stycznia 2016 roku czynny będzie Port Lotniczy Szymany. Pierwsze loty odbywać się będą do Krakowa, Berlina i Monachium. Nowe lotnisko oddalone jest od Olsztyna o 58 kilometrów.

Najnowsze wiadomości Najczęściej
czytane
Najczęściej
komentowane
Najnowsze
komentarze
3 dni | 7 dni | 30 dni
Części samochodowe - Ucando.pl

www.autoczescionline24.pl