Szpital wojewódzki wydał oświadczenie ws. oskarżeń o przeprowadzanie eksperymentów na dzieciach

Szpital wojewódzki wydał oświadczenie ws. oskarżeń o przeprowadzanie eksperymentów na dzieciach
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ulicy Żołnierskiej w Olsztynie
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

W oświadczeniu możemy przeczytać, że dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie odcina się od oskarżenia sformułowanego przez Mariusza Dzierżawskiego, który złożył zawiadomienie o popełnienie przestępstwa przez prof. Wojciecha Maksymowicza i innego lekarza pracującego w szpitalu wojewódzkim. Lekarze mieli przeprowadzać eksperymenty na dzieciach. Profesora wsparła aktorka Ewa Błaszczyk.

Szpital wojewódzki wydał oświadczenie ws. rzekomych oskarżeń.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie wskazuje, iż opisane w doniesieniach prasowych, procedury pobrania tkanek od żywych płodów pochodzących z aborcji nigdy nie miały miejsca na terenie Szpitala i są absolutnie niezgodne z zasadami etyki lekarskiej.

Życie i zdrowie ludzkie jest dla nas zawsze najwyższym priorytetem w postępowaniu medycznym. Podkreślamy z całą odpowiedzialnością, że nigdy zespół położników naszego Szpitala nie dopuścił się zachowań nieetycznych lub niezgodnych z najnowszą wiedzą medyczną względem naszych Pacjentek, a tym bardziej Ich Dzieci.

Prosimy nie łączyć z przedstawionymi w doniesieniach medialnych sytuacji z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Olsztynie i narażanie na utratę dobrego imienia lekarzy w nim pracujących oraz budowanego przez wiele lat ciężkiej pracy pozytywnego wizerunku Szpitala.

– możemy przeczytać w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że na profesora Wojciecha Maksymowicza i innego olsztyńskiego lekarza został złożony donos do prokuratury przez prawicowego działacza Mariusza Dzierżawskiego, który oskarżył lekarzy o eksperymenty na żywych dzieciach. Prof. Maksymowicz zdecydowanie zaprzeczył tym pogłoskom.

Wspiera go Ewa Błaszczyk, która od wielu lat współpracuje z profesorem w olsztyńskiej klinice Budzik.

On jest przede wszystkim lekarzem. I to takim, jakiego każdy z nas chciałby mieć. Moim zdaniem nie ma absolutnie żadnych powodów, aby podejrzewać go o nieetyczne działanie medyczne. Nie rozumiem tego, co się teraz dzieje wokół niego. Chciałabym, żeby ten, kto rzuca coś nieodpowiedzialnie w eter, potem za to odpowiadał – przyznała w rozmowie z dziennikarzami Onetu Ewa Błaszczyk.

***

Czytaj również:

W szpitalu uniwersyteckim przeprowadzane są eksperymenty na płodach? Ministerstwo Zdrowia reaguje

Profesor Wojciech Maksymowicz odejdzie z klubu PiS

Były polityk, a obecnie prawicowy działacz autorem donosu na Wojciecha Maksymowicza!

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Szczepan. 2021-04-16 12:01:26 88.156.*.*
  Nalezy całkowicie zakazać poruszania się po ulicach, tylko do pracy i dom! I tak aż do końca roku, wtedy wygramy z tą straszną pandemią! Poza tym wszyscy powinni być zaszczepieni, jak nie po dobroci to siłą, za ręce, nogi, na glebe i zastrzyk! Jeżeli to nie poskutkuje to odebranie praw obywatelskich, zabrania majątku itd.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 10
 • [Usunięty] 2021-04-16 12:01:03 82.160.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • [Usunięty] 2021-04-16 12:00:47 82.160.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0