Dziewczyna z Zatorza i jej magiczne cymbały. Pomóż wydać jej płytę!

Pamiętacie jeszcze Anię Brodę, o której występie w popularnym talent show ''Mam talent'' pisaliśmy w ubiegłym roku? Teraz dziewczyna z Zatorza, która swoim magicznym głosem promuje nasz region ma szansę na wydanie płyty, a pieniądze na realizację tego marzenia stara się pozyskać poprzez program ''Polak Potrafi''. Pomożecie?  

Ania Broda nie jest początkującą artystką. Gra od lat, a na swoim koncie ma trzy krążki pod tytułem ''Kapela Brodów – Tańce Polskie”, „Kapela Brodów – Pieśni Maryjne'' oraz ''Ania Broda – a ja nie chcę spać!''. Ania to mieszkająca na olsztyńskim Zatorzu artystka, która znana jest w mieście ze swoich spontanicznych koncertów na ulicach swojego osiedla.

Ania próbowała również swoich sił w programie ''Mam Talent'' telewizji TVN, gdzie oczarowała nie tylko jury, ale i widzów, którzy również poprzez nasz portal składali jej najlepsze życzenia i domagali się wydania kolejnej płyty pod tytułem ''THOUSAND LAKES''.

Teraz jest na to szansa. Ania chce wydać płytę, a pieniądze na ten cel stara się pozyskać poprzez program ''Polak Potrafi'', w którym każdy z nas może stać się sponsorem.

- Pomóżcie wydać płytę z nieznaną muzyką Krainy Tysiąca Jezior. Utwory nagrałam z zespołem w 2014 roku. Są energetyczne, tajemnicze i piękne. To nuta z Warmii i Mazur – mówi artystka.

Materiał na płytę jest już gotowy. Jak zapewnia artystka – wystarczy to tylko złożyć i wydać.

- Materiał na płytę zebrałam i przygotowałam w ramach stypendium Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Melodie jak rzadkie okazy roślin zasadziłam w ogrodzie mojej pamięci, dziś dzięki Waszemu Wsparciu będę mogła pokazać je całemu światu – dodaje Ania.

Artystka zapewnia, że płyta będzie prawdziwą wizytówką naszego regionu.

- Na płycie znajdzie się dwadzieścia melodii między innymi: ballady, pieśni miłosne, tańce pasterskie, tańce weselne, biwaty, muzyka instrumentalna, zabawy dziecięce, kołysanki, hymny adwentowe, kolędy, pieśni o rzeczach ostatecznych, pieśni dziadowskie. W mojej interpretacji tę muzykę zagrają cymbały wileńskie, klarnet, saksofon , duduk , skrzypce, lutnia, basy oraz bęben. Ponieważ Warmia i Mazury są mi bliskie emocjonalnie i geograficznie uważam,że w naturalny sposób pozwoliło mi to odtworzyć dawną kulturę muzyczną tego regionu.Przywołać ją do życia i opowiedzieć na nowo - opowiada Ania.

Na wydanie płyty potrzeba dokładnie 13 tysięcy złotych. Jeśli uda się zebrać więcej – powstanie teledysk, który stanie się pięknym produktem lokalnym z Warmii i Mazur

Zachęcamy do wsparcia tego projektu-> 

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • isruu 2016-04-13 15:16:27 46.112.*.*
    a gdzie Ty znajdziesz w Ratuszu kogoś kto sobie odsunie od pyska, choć zrobili by tam zbiórkę do kapelusza i jakby każdy trochę wrzucił to by było bliżej niż dalej.. w ratuszu jak znajdą pieniądze to z naszych podatków a nie żeby sami coś z siebie..
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Falisty 2016-04-07 21:19:57 188.146.*.*
    Może Miasto wspomoże finansowo,to świetny pomysł na reklamę tej części kraju.
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść