Zabójstwo młodego mężczyzny na Nagórkach w Olsztynie. Jest prawomocny wyrok sądu

Zabójstwo młodego mężczyzny na Nagórkach w Olsztynie. Jest prawomocny wyrok sądu
Sprawcy zabójstwa na Nagórkach prawomocnie zostali skazani na karę 25 lat pozbawienia wolności
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

We wtorek (21 czerwca) Sąd Apelacyjny w Białymstoku wydał prawomocny wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa, do którego doszło 30 grudnia 2020 r. na Nagórkach. Ofiarą był 33-letni Rafał N.

Sąd Apelacyjny w Białymstoku nie uwzględnił apelacji wniesionych przez obrońców oskarżonych i utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie w sprawie zabójstwa na terenie ogródków działkowych „Szafirek” na olsztyńskich Nagórkach. Do zdarzenia doszło 30 grudnia 2020 r.

Rafał N. miał poznać sprawców 29 grudnia 2020 roku późnym popołudniem. Mężczyźni wspólnie pili alkohol i zażywali narkotyki w jednej z altanek na terenie ogródków działkowych. Według ustaleń prokuratury do morderstwa miało dojść, gdy ofiara zażyła porcję amfetaminy przeznaczoną dla Wojciecha M. Ten zdenerwował się na tyle, że odepchnął ofiarę i zaczął kopać leżącego Rafała N. Po chwili dołączył do niego Marcin W. Sprawcy znęcali się nad ofiarą przez wiele godzin, zadali mu wielokrotne uderzenia szklaną butelką i metalową rurą o długości 123 cm w głowę i po całym ciele powodując rozległe obrażenia głowy, głębokie i rozległe rany tłuczone okolicy czołowej lewej potylicznej oraz posługując się nieustalonym, ostrym narzędziem spowodowali pięć ran kłutych. Na drugi dzień wystraszyli się popełnionego przez nich czynu i wyjechali pociągiem do Gdańska, a następnie do Sopotu, gdzie wylegitymowali ich policjanci.

Trzeci sprawca, Artur E., który przebywał feralnego dnia z oskarżonymi i ofiarą w domku, był sądzony o naruszenie nietykalności cielesnej ofiary (zadał mężczyźnie kilka uderzeń swoim pasem w pośladki) oraz nieudzielenie pomocy. Sąd skazał go na trzy lata więzienia. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Mordercy z ogródków działkowych przy Nagórkach skazani na 25 lat!.

26 października 2021 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał nieprawomocny wyrok w sprawie. Wojciech M. i Marcin W. zostali skazani na 25 lat pozbawienia wolności. Obaj zostali zobowiązani do zapłacenia po 10 tys. zł zadośćuczynienia matce Rafała N. Jednak ich obrońcy złożyli apelacje. Sąd Apelacyjny w Białymstoku ich nie uwzględnił.

- W ocenie sędziego sprawozdawcy wymierzone oskarżonym za zabójstwo kary w wymiarze 25 lat pozbawienia wolności są właściwe i sprawiedliwe. Sąd Okręgowy prawidłowo ustalił i uwzględnił wszystkie istotne okoliczności kształtujące ich wysokość. Brutalny sposób działania, wręcz pastwienie się nad pokrzywdzonym, bogata przeszłość karna oskarżonych, to okoliczności, które przekładają się na wymiar kary. Kara ma uchronić społeczeństwo przed takimi sprawcami - poinformował sędzia Janusz Sulima, rzecznik prasowy białostockiego sądu apelacyjnego.

Wyrok jest prawomocny.

Czytaj również:

Nagórki. Przy ul. Synów Pułku znaleziono zwłoki młodego mężczyzny [AKTUALIZACJA]

Morderstwo młodego mężczyzny na Nagórkach. Ustalono dane ofiary

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • Centrumol 2022-06-23 09:53:46 31.0.*.*
  Na ile sąd skazał adwokata z Łodzi za zabicie dwóch kobiet na drodze? Ah, tak. Facet jest na wolności i nie spotkała go żadna kara.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 2
 • Ruh 2022-06-22 10:39:21 79.191.*.*
  Na zatorzu cpaja, na pojezierzu samobójcy skaczą, na nagorkach mordują się. Niby generalizowanie, ale taka prawda.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 8
 • oksssp 2022-06-22 10:34:56 94.254.*.*
  "bo pić to trzeba umić"
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 3
2147382000