Dziś jest: 05.06.2025
Imieniny: Bonifacego, Walerii
Data dodania: 2025-06-02 08:39
Ostatnia aktualizacja 2025-06-03 09:47

Redakcja

Są oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2025! [AKTUALIZACJA]

Są oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2025! [AKTUALIZACJA]
Karol Nawrocki, popierany przez PiS, już oficjalnie wygrywa wybory prezydenckie 2025!

Popierany przez PiS Karol Nawrocki wygrał wybory prezydenckie! Otrzymał 50,89 proc. poparcia - 10 606 628 głosów. Rafał Trzaskowski zdobył 49,11 proc., czyli 10 237 177 głosów. Różnica to 369 451 głosów. Frekwencja wyniosła 71,63 proc. (wydano 21 033 457 kart). Oddano łącznie 20 843 805 ważnych głosów.

reklama

- Zwyciężymy i ocalimy Polskę. Nie pozwolimy na to, aby domknęła się władza Donalda Tuska - powiedział Karol Nawrocki po ogłoszeniu wyników exit poll.

I dodał: - To specyficzne wybory. Jedyne takie po 1989 r. I dlatego chcę wam wszystkim podziękować. Z głębi serca chcę bardzo podziękować obywatelkom i obywatelom państwa polskiego i powiedzieć, że udały nam się co najmniej dwie rzeczy przez ostatnie sześć miesięcy. Przede wszystkim nie daliśmy się złamać.

- Na żyletki. Mówiłem od samego początku, że będzie bardzo blisko. Chciałbym podziękować wszystkim Polkom i Polakom za każdy głos - powiedział "na gorąco" natomiast Rafał Trzaskowski.

I dodał: - Te wyniki pokazują, jak jest niesamowicie blisko. Pierwszym zadaniem prezydenta będzie wyciągnąć rękę do wszystkich, którzy na mnie nie zagłosowali. Obiecuję wam, uroczyście ślubuję, że będę również waszym prezydentem. Zrobię wszystko, żebyśmy mogli odzyskać zdolność normalnej, spokojnej rozmowy. Będę prezydentem wszystkich Polek i Polaków.

Iwona Arent dla Olsztyn.com.pl: - Wynik "na żyletkę". Uśmiecham się, bo zawsze jesteśmy niedoszacowani. Jestem dobrej myśli. Dziś nie zasnę, póki nie będzie oficjalnych wyników.

Artur Chojecki dla Olsztyn.com.pl: - Sytuacja jest przewidywana przez nas i powszechna. Sondaże exit poll w drugiej turze wyborów wskazują tak naprawdę remis. Obecnie lekką przewagę ma Rafał Trzaskowski, ale mamy świadomość tego, że często nasi wyborcy nie chcą podawać swoich preferencji wyborczych. Patrzymy na kolejne godziny z optymizmem. Obecnie lekką przewagę ma Rafał Trzaskowski, ale mamy świadomość tego, że często nasi wyborcy nie chcą podawać swoich preferencji  wyborczych. Patrzymy na kolejne godziny z optymizmem.

Zapytaliśmy także o komentarz "na gorąco" Piotra Pancera, miejskiego radnego z ramienia Platformy Obywatelskiej: - Wynik nie jest zaskoczeniem. Wiedzieliśmy, że Rafał Trzaskowski wygra. Wiedzieliśmy też, że wynik będzie wyrównany. Polacy wybrali silną i suwerenną Polskę w zjednoczonej Europie. Wygrana Karola Nawrockiego oznaczałaby paraliż działań rządu, a na to nie moglibyśmy sobie pozwolić, szczególnie teraz, gdy sytuacja międzynarodowa jest tak napięta.

O komentarz do wyników exit poll poprosiliśmy także zastępcę dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie, Michała Wypija: - Przede wszystkim duża radość z dwóch kwestii. Pierwsza jest taka, że w Olsztynie była bardzo wysoka frekwencja i za to serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom naszego miasta i wszystkim Polakom. Wzięliśmy sprawę w swoje, polskie ręce i wybraliśmy. Wybraliśmy Rafała Trzaskowskiego czyli przyszłość, mocną pozycję Polski w Unii Europejskiej, rozwój i bezpieczeństwo. Jestem dumny i szczęśliwy. Różnica jest tak mała, że będziemy czekać, liczyć głosy, nieprzespana noc przed Rafałem Trzaskowskim i jego rodziną. Jesteśmy dobrej myśli. Jestem przekonany, że taki wynik będzie oficjalnym wynikiem i że Rafał Trzaskowski będzie następnym prezydentem Polski. To jest bardzo dobra informacja.

Badanie exit poll firmy Ipsos pokazuje jak wyglądały przepływy elektoratów od kandydatów, którzy odpadli w I turze wyborów.

Wyborcy Sławomira Mentzena w 88,1 proc. głosowali na Karola Nawrockiego, a w 11,9 proc. na Rafała Trzaskowskiego. Spośród wyborców Grzegorza Brauna za Karolem Nawrockim opowiedziało się 92,5 proc. głosujących, a na Rafała Trzaskowskiego głosowało 7,5 proc.

Głosujący w pierwszej turze na Szymona Hołownię zagłosowali w większości na Rafała Trzaskowskiego – 86,2 proc., natomiast na Nawrockiego oddało głos 13,8 proc. wyborców marszałka Sejmu.

Trzaskowski zdobył 83,8 proc. głosów wyborców Adriana Zandberga, zaś Karol Nawrocki 16,2 proc. Wyborcy Magdaleny Biejat zagłosowali w 90,2 proc. na Trzaskowskiego, a w 9,8 proc. na Nawrockiego. Nawrocki zdobył też uznanie 18,9 proc. wyborców Joanny Senyszyn, a Rafał Trzaskowski – 81,1 proc.

51,2 proc. wyborców Krzysztofa Stanowskiego zagłosowało na Karola Nawrockiego, a 48,8 proc. na Rafała Trzaskowskiego.

Do godziny 17 frekwencja, w drugiej turze wyborów prezydenckich, wyniosła 54,91 procent – poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Najwięcej osób wzięło udział w głosowaniu w województwach: mazowieckim (58,51%), małopolskim (57,23%) i łódzkim (56,10%). Najgorsza frekwencja była na Opolszczyźnie (50,77%) i Warmińsko-Mazurskiem (48,05%).

Najwyższa frekwencja w Olsztynie (56,07%), najniższa w powiecie gołdapskim (47,08%).

Gminy z największą i najmniejszą frekwencją: Stawiguda (58,21%), Prostki (40,34%).

W Olsztynie najwyższą frekwencją może się pochwalić komisja nr 72 na osiedlu Jaroty przy ulicy Immanuela Kanta 11(62,74%).

Ogłoszenie oficjalnych wyników planowane jest - według szefa PKW - w poniedziałek wczesnym przedpołudniem.

AKTUALIZACJA (poniedziałek, 2 czerwca, godzina 8:39)

Państwowa Komisja Wyborcza dzisiaj nad ranem poinformowała o przeliczeniu głosów ze wszystkich komisji. Wbrew niedzielnym sondażom exit poll prezydentem został popierany przez PiS Karol Nawrocki, który otrzymał 50,89 proc. poparcia, co przełożyło się na 10 606 628 głosów. Rafał Trzaskowski zdobył 49,11 proc., czyli 10 237 177 głosów. Różnica to 369 451 głosów. Frekwencja w kraju wyniosła 71,63 proc. (wydano 21 033 457 kart).

W województwie warmińsko-mazurskim Rafał Trzaskowski zdobył 343 483 głosy (51,71 proc.), a Karol Nawrocki – 320 797 (48,29 proc.). Frekwencja w regionie wyniosła 64,71 proc.

W Olsztynie zdecydowanie wygrał kandydat KO, otrzymując 59 509 głosów (63,55 proc.). Na kandydata popieranego przez PiS w stolicy województwa zagłosowało 34 128 osób (36,45 proc.).

W olsztyńskim areszcie śledczym przy al. Piłsudskiego wygrał Rafał Trzaskowski (76,92 proc.). W Zakładzie Karnym w Barczewie również zdecydowane zwycięstwo odniósł kandydat KO (84,74 proc).

Jeśli chodzi o gminy na Warmii i Mazurach Karol Nawrocki uzyskał rekordowe poparcie (77,57 proc.) w Janowcu Kościelnym (powiat nidzicki). Rafał Trzaskowski miał najlepszy wynik (67,02 proc.) w podolsztyńskiej Stawigudzie.

Frekwencja w województwie warmińsko-mazurskim wyniosła 64,71 proc.. Najwyższa była w gminie Stawiguda (79,75 proc.), a najniższa w gminie Kowale Oleckie (50,16 proc.).

W powiecie olsztyńskim wygrał Rafał Trzaskowski (55,68 proc.). Na 12 gmin powiatu kandydat Koalicji Obywatelskiej triumfował w 8: Barczewo (57,01 proc.), Biskupiec (54,38 proc.), Dywity (60,55 proc.), Gietrzwałd (59,68 proc.), Jonkowo (60,14 proc.), Olsztynek (50,91 proc.), Purda (56,89 proc.), Stawiguda (67,02 proc).

Karol Nawrocki zwyciężył w gminach: Świątki (58,26 proc.), Kolno (60,74 proc.), Jeziorany (56,79 proc.) i Dobre Miasto (52,68 proc.).

W olsztyńskich domach pomocy społecznej rozkład głosów między Karolem Nawrockim a Rafałem Trzaskowskim był zróżnicowany. W DPS „Barka” przy ul. Kuronia i w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Polskiego Związku Niewidomych przy ul. Paukszty większe poparcie zdobył Karol Nawrocki. Uzyskał tam odpowiednio 68,29% i 68,12% głosów.

Z kolei Rafał Trzaskowski zwyciężył w DPS „Kombatant” przy ul. Fałata oraz w DPS „Laurentius” przy ul. Bałtyckiej. Jego przewaga była szczególnie widoczna w „Laurentiusie”, gdzie osiągnął 67,65% poparcia. W „Kombatancie” uzyskał 55,10%. W DPS przy ul. Bałtyckiej wynik okazał się remisowy – obaj kandydaci otrzymali tyle samo głosów, zdobywając po 50% poparcia.

Oficjalne wyniki komentują w mediach społecznościowych lokalni politycy. Michał Wypij, kandydat KO w ostatnich wyborach do Sejmu, napisał na platformie X: "Imperium kontratakuje. Warto stać po jasnej stronie mocy". 

Gratulacje nowemu prezydentowi złożył olsztyński radny, Marcin Możdżonek, który w ostatnich miesiącach włączył się w kampanię Sławomira Mentzena. 

Gratulacje dla Prezydenta Elekta Karola Nawrockiego! Gratuluję również jego rodzinie! Małżonce Marcie i synowi Danielowi, gratulacje dla szefa sztabu Pawła Szefernakera oraz dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Bardzo się również cieszę, że Sławomir Mentzen swoimi merytorycznymi rozmowami z oboma kandydatami(10 milionów odsłon!) pomógł wyborcom dokonać właściwego wyboru. Dzień dobry Polsko!

- czytamy na platformie X. 

Wynik niedzielnych wyborów skomentował też w sieci, związany z Olsztynem, rzecznik prasowy Nowej Lewicy, Łukasz Michnik.

- Tak kończy się licytowanie na prawicowy populizm z PiS-em i Konfederacją. Tak kończą się umizgi do skrajnej prawicy. Prawicy trzeba dać odpór, a nie chodzić z nią na piwo i podpisywać się pod jej postulatami. Nie ma co chować głowy w piasek, trzeba spróbować ułożyć nową formę kohabitacji wokół spraw rozwojowych i socjalnych, bo Polek i Polaków nie stać na to, by przez 2 lata stać w miejscu przez partyjne kłótnie - napisał. 

Komentarze (174)

Dodaj swój komentarz

  • Poslaniec Warminski 2025-06-02 11:13:48 148.252.*.*
    Ten czerwono-teczowy kwik to miod na moje serce.Karol Nawrocki prezydentem Polski!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 9
  • Wo bist du Makrela?! 2025-06-02 11:13:11 5.184.*.*
    Co najbardziej boli czerwonych? "Karol Nawrocki wygrał wybory prezydenckie w Polsce. Kandydat PiS był najczęstszym wyborem młodych wyborców. W grupie wiekowej 18-39 lat Karola Nawrockiego poparło 51,9 proc. głosujących." Taka sytuacja. "W programie "Gość Radia ZET" marszałek Senatu i wiceszefowa PO Małgorzata Kidawa-Błońska została zapytana o to, dlaczego młodzi coraz częściej głosują na prawicę. - Zastanawiam się dlaczego. Trzeba ich słuchać i edukować - mówiła w Radiu ZET." Tak więc przygotujcie się na edukację! Tak nie wolno głosować! 😂
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 4
  • 0-=p-0 2025-06-02 10:40:23 5.184.*.*
    Prasa brytyjska - PRZESTĘPCA I ALFONS ZOSTAŁ PREZYDENTEM POLSKI.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 13
  • Wo bist du Makrela?! 2025-06-02 10:25:58 5.184.*.*
    Bążur! Co za piękny poranek! 😂
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 20 16
  • doktór wiktór 2025-06-02 10:19:02 95.160.*.*
    Widzę, ze zwolennicy KO nadal niczego nie zrozumieli. Plują jadem wylewają kal na Polaków, bo tylko oni mają rację, a każdy myślący inaczej to ćwok, zaściankowiec, głupek wioskowy z ciemnogrodu. Zero analizy i wyciągania wniosków, zero nauki i pokory. Pycha kroczy przed upadkiem.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 29 15
  • Ambrozy 2025-06-02 10:11:33 2a00:f41:835:*
    Czerwony olsztynski bastion padl , iddzcie sie pozalic pod szubienice w rosji i kryminalach wygraliscie
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 14
  • Ha ha ha 2025-06-02 10:10:18 80.52.*.*
    Polacy są dumni z nowo wybranego prezydęta, oszusta, ćpuna, gangstera, alfonsa. To jeden z nas. BRAWO MY !!!🤪
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 12
  • Lokalny 2025-06-02 09:52:11 37.31.*.*
    Wyniki wyborów potwierdzają moja myśl o Polakach ,ciemnogród i tępota pustakow .Młode ćpuny i kryminaliści wspieranych przez stare psychiczne mochery .Brawo polska dziękuję że potwirdziliscie kim jesteście
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 17
  • System wygrał 🥲 2025-06-02 09:34:22 146.70.*.*
    Wygrał dzięki Rosji i oszustwie - większość zdobył wśród podstawowego i zawodowego wykształcenia i na wsiach 🤣 potologia wybrała patologię 🤣 masakra Warszawa Olsztyn 70% za Trzaskiem - na wsiach Morawiecki dał im zielony lad ale rosyjskie boty i takie trole opłacone niżej - wciskały że to nie PiS. Dobrze, że Nawrocki wyśle ich na wojnę. Uważam, że tylko wojna może uratować nas od syfu i patologii która niestety dominuje. System lubi debili i takich tworzy - od dopalaczy po hip-hop - freak fighty - religie - testy abcd - zabija samodzielne myślenie a zastępuje oszustwem - wiara 🤣🫡👌🖕
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 30 14
  • Ha ha ha 2025-06-02 09:29:21 2a01:11cf:4303:*
    Polacy cierpią na zbiorową głupotę. Za chwilę się emigracja, rozpad rodzin i więzi społecznych, hiperinflacja, a w końcu atak rosji, bo nikt za alfonsa i kryminalistów z pisu umierać w Europie nie będzie. Jeszcze w tym roku upłynniam biznes i się przenoszę na zachód. 2 czerwca to hańba w historii Polski, ale z takimi idiotami wyborcami to lepiej, żeby znowu zniknęła z mapy, nawet mi was nie żal, mam nadzieję, że mnóstwo pisich wyborców poginie od ruskich dronów. Kij wam w oko
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 9
  • NieDlaStadionu 2025-06-02 09:18:43 2a00:f41:848:*
    Naiwniacy, którzy myślą że ich głos ma znaczenie, jarają się wyborami jakby myśleli, że będzie to miało jakiś wpływ na ich życie xD dorośli ludzie, śmiechu warte :-)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 4
  • Świński ryj 2025-06-02 09:16:53 31.0.*.*
    Nie plakac eurokolchoznicy:) ,niech zyje prawicowa Polska,my wam kandydata na prezydenta nje wybieralismy hahaha.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 11
  • Gordon 2025-06-02 09:15:00 31.0.*.*
    Wypuścić Batmana.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3
  • Nie dla Bonżura 2025-06-02 09:05:25 164.127.*.*
    Podaj, błagamy Cię, Panie, słudze swemu N. , Prezydentowi Rzeczpospolitej, prawicę niebieskiej pomocy, aby całym sercem Cię szukał, a o co godnie Cię prosi, niech wszystko otrzymać zdoła. Przez Chrystusa Pana naszego.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 10
  • StadionDlaStomiIu 2025-06-02 09:04:33 178.183.*.*
    KAROL NAWROCKI, STOMIL OLSZTYN !!! KAROL NAWROCKI, STOMIL OLSZTYN !!! KAROL NAWROCKI, STOMIL OLSZTYN !!! KAROL NAWROCKI, STOMIL OLSZTYN !!! KAROL NAWROCKI, STOMIL OLSZTYN !!! KAROL NAWROCKI, STOMIL OLSZTYN !!! KAROL NAWROCKI, STOMIL OLSZTYN !!! KAROL NAWROCKI, STOMIL OLSZTYN !!! KAROL NAWROCKI, STOMIL OLSZTYN !!! KAROL NAWROCKI, STOMIL OLSZTYN !!! KAROL NAWROCKI, STOMIL OLSZTYN !!! KAROL NAWROCKI, STOMIL OLSZTYN !!! KAROL NAWROCKI, STOMIL OLSZTYN !!! KAROL NAWROCKI, STOMIL OLSZTYN !!! KAROL NAWROCKI, STOMIL OLSZTYN !!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 17
  • Telemarketer 2025-06-02 08:35:43 176.221.*.*
    Przysłowiowe podsumowanie wyborów: syty nie zrozumie glodnego+nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka+polak mądry po szkodzie. Amen.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 4
  • Olsztyniak82 2025-06-02 08:35:23 5.173.*.*
    Pislamisci się poustawiają a zwykłych Polaków zepchną do roli chłopów panszczyźnianych. Oni określają się pilsudczykami, proponuję motłochowi zapoznanie się jak widzą strukturę społeczną pilsudczycy. Kto może być elita a kim ma być reszta społeczeństwa.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 13
  • madej 2025-06-02 08:31:20 46.205.*.*
    Czyli co ? piekiełka polskiego ciąg dalszy, brawo my ....
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 5
  • Haha 2025-06-02 08:27:46 37.31.*.*
    Brawo Polacy to jednak debile:) jeszcze będziecie płakać jak was na saksy do UE przestaną przyjmować, alfons z pisem wam załatwią ban na Europę i inflację 50 %, dobrze że jestem bogaty z domu i mogę zamieszkać w dowolnym kraju. Nawet mi was nie żal. Powodzenia razem z Węgrami, Słowacją i waszą matką rassiją:)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 15
  • Ola z Olina 2025-06-02 08:22:35 31.0.*.*
    No to od sierpnia ustawki to nowy sport narodowy, a sexworkerki i ich agenci będą mieli jak pączki w maśle.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 11

www.autoczescionline24.pl