Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się

Samowolnie zagrodzili część chodnika na Starym Mieście w Olsztynie. Zauważyli to strażnicy miejscy

Samowolnie zagrodzili część chodnika na Starym Mieście w Olsztynie. Zauważyli to strażnicy miejscy
Podnośnik blokował część ul. Prostej w Olsztynie
Fot. SM Olsztyn

W poniedziałek (20 marca) strażnicy miejscy interweniowali na olsztyńskiej starówce. Pracownicy podnośnikiem zagrodzili część ul. Prostej bez odpowiedniego pozwolenia.

reklama

Do zdarzenia doszło około godz. 11. Strażnicy interweniowali z związku z zagrodzeniem części drogi na ul. Prostej. Okazało się, że doszło do samowolnego zajęcia pasa drogowego.

Interwencja zakończyła się mandatem dla osoby odpowiedzialnej za prace.

Komentarze (18)

Dodaj swój komentarz
Odpowiadasz na komentarz.
Zaloguj się i odblokuj lepsze komentarze. Historia, wyróżnienie i dodatkowe opcje w Twoim profilu. Zaloguj się

  • Smutny 2023-04-11 16:25:01 89.71.*.*
    Jak odśniezac to pozwolenia nie trzeba ale jak musisz prowadzić jakieś remonty przy użyciu specjalistycznego sprzętu to już tak i to oczywiście we własnym budynku paranoja. Przypominam wybory idą dalej na nich idźcie głosować jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli Francjo Ukraine
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Xxx 2023-03-22 16:12:44 2a01:11cf:4101:*
    W UK do naprawy dachów i malowania elewacji używaliśmy takiego busa z koszem przez wiele lat i ani razu nigdzie nie było zgłaszane, oczywiście oznakowane i odgrodzone taśmą i nikt się nie czepiał. Tutaj też chciałem taki kosz kupić, ale mam kolejny pretekst że ta maszyna więcej będzie stała niż pracowała.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 2
  • Obywatel 2023-03-22 15:15:51 5.173.*.*
    Chyba tym h u ja nie zrobił problemów szkoda że straż miejska nie dostała mandatu za swoją głupotę
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 2
  • Anna1955 2023-03-22 14:41:53 188.125.*.*
    Kiedy kara dla gościa, który zgodził się na dziurę przy wysokiej bramie? To nie jest zajęcie pasa drogowego? Czy może to legal, bo uzyskał pozwolenie? Gdzie się wnioskuje o robienie takich dziur na lata?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 2
  • Antystrażnik. 2023-03-22 11:32:00 31.61.*.*
    Głąby ze straży wykazały że pracujo.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 4
  • Mieszkaniec 2023-03-22 11:03:29 46.205.*.*
    Ale żenada. Żeby powiesić lampę na swoim budynku trzeba złożyć wniosek o zajęciu chodnika na 2 godziny. Składanie papierów, czekanie 2 tygodnie na decyzję, uiszczenie opłaty. Powinni jeszcze postawić toi-toi dla pracowników na czas operacji. Dlatego każdy w tym kraju robi wszystko po cichu, najlepiej nocą by uciec od biurokracji. Brawa dla strażników, lokalni mieszkańcy uratowani ;)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 25 4
  • kocham miejskich 2023-03-22 08:53:13 178.42.*.*
    ale jak cos powaznego sie dzieje to ani nierobow ani kamer
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 21 2
  • Hattrick 2023-03-22 08:52:28 46.205.*.*
    Lipiński pewnie dumny jest ha ha ha.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
  • Bezrobotny 2023-03-22 06:45:20 185.238.*.*
    Prezydent Miasta szuka pieniędzy.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 6
  • Męczywor Mirosław 2023-03-22 06:20:21 31.0.*.*
    Jacy bohaterscy xD, banda debili w straży miejskiej pracuje a ci co wystawili mandat to już wg czuby
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 5
  • Beton won 2023-03-21 22:31:19 37.109.*.*
    Straż miejska to nieroby
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 3
  • No patrz 2023-03-21 21:56:05 46.205.*.*
    Ale zuchy. Co prawda, piesi mają tam jeszcze całą szerokość jezdni do chodzenia ale.... interwencja jest, mandat jest, mniejsza o drobiazgi.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 22 0
  • Koralgol 2023-03-21 21:14:17 31.60.*.*
    Silni wobec słabych, słabi wobec silnych...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 1
  • Mieszkaniec 2023-03-21 20:29:24 5.173.*.*
    O kurde zeczywiscie afera po olsztyńsku , dzielna straż miejska , super stare miasto , najlepsza gazeta w mieście ale zwietrzyliscie aferę
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 1
  • YacOl 2023-03-21 19:22:19 46.205.*.*
    ... robotnicy kawę sobie na wysokości pili? Nie powinni zagradzać. Powinni pracować z ulicy, a ludzie pod wysięgnikiem niech chodnikiem spacerują. Niech straż miejska za samochodu blokujące chodniki się wezmą, a nie ludziom w pracy przeszkadza - a jeśli już, to mogli pouczyć - to nie zbrodnia.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 29 2
  • Ufff 2023-03-21 18:16:14 193.56.*.*
    Dzielni strażnicy znów zatryumfowali. Decyzja o zlikwidowaniu olsztyńskiej straży miejskiej została odsunięta w czasie o kolejny miesiąc.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 22 1

Proponowane artykuły