Dziś jest: 23.06.2024
Imieniny: Wandy, Zenona
Data dodania: 2021-05-25 11:00

Cezary Kapłon

Samorząd województwa stawia na rozwój komunikacji autobusowej na Warmii i Mazurach

Samorząd województwa stawia na rozwój komunikacji autobusowej na Warmii i Mazurach
Zdjęcie ilustracyjne / Samorząd województwa planuje uruchomić kilka połączeń autokarowych między miastami na Warmii i Mazurach
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Urząd Marszałkowski planuje walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym w województwie warmińsko-mazurskim. W tym celu uruchomione mają zostać 4 trasy autobusowe.

reklama

Wicemarszałek Marcin Kuchciński poinformował w mediach społecznościowych, że zarząd województwa planuje uruchomienie 4 linii autobusowych

Planujemy uruchomienie Wojewódzkich Autobusowych Linii Komunikacyjnych, by walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym. Póki co plany obejmują 4 trasy:

Braniewo - Orneta, Gołdap - Olecko – Ełk, Iława - Lubawa - Nowe Miasto Lubawskie, Węgorzewo – Giżycko.

– napisał samorządowiec.

Autobusy oraz busy standardowej wielkości miałyby kursować na tych trasach od 1 lipca 4-5 razy dziennie w obie strony. Dlaczego akurat wybrano te destynacje? Zadecydowało kilka czynników, w tym dostępność do komunikacji publicznej i liczba zakładów pracy na tym obszarze.

Władze samorządu województwa wyjaśniły, że jest to program pilotażowy, więc jego przyszłość będzie zależeć od zainteresowania mieszkańców, a te, jak podaje Kuchciński, jest, ale ludzie muszą się przyzwyczaić do korzystania z tej formy transportu. Kolejnym celem jest zachęcenie prywatnych przewoźników do zorganizowania przewozów na tych trasach.

Przedsiębiorca prywatny, analizując trasy, patrzy na nie głównie pod względem rentowności i biznesu. Naszą ideą jest niesienie pomocy mieszkańcom regionu i stymulowanie działań, które mają ułatwić im życie. Jeśli nasz pomysł odniesie sukces i pojawią się prywatne przewozy na tych odcinkach, wtedy prawdopodobnie będziemy się wycofywali z tamtych tras. Dzięki temu będziemy wypełniali kolejne białe plamy komunikacyjne — powiedział Marcin Kuchciński.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Mazurka 2021-05-25 13:09:26 37.30.*.*
  Gmina Jedwabno i jej wsie odcięte od świata.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1
 • krubnopy 2021-05-25 12:43:33 159.205.*.*
  Uautobusiwienie kilka lat temu obiecywał Kaczyński, czyżby kolejny raz nie dotrzymał słowa, że trzeba do tego wracać ponownie ?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 2
 • SUPOER 2021-05-25 12:30:54 198.16.*.*
  Pewnie powstanie wydział/biuro do spraw wprowadzenia PKS, wydział/biuro do spraw realizacji PKS, wydział/biuro do spraw finansów PKS, wydział/biuro do spraw kontroli PKS. Każde z kierownikiem, pracownikami itp.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3
 • Pastrami 2021-05-25 12:10:29 31.60.*.*
  Tramwajami się nie da ?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 3

www.autoczescionline24.pl