Prokurator w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie? Głos zabierają pracownicy [OŚWIADCZENIE]

Prokurator w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie? Głos zabierają pracownicy [OŚWIADCZENIE]
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Fot. archiwum Olsztyn.com.pl

Na naszą skrzynkę mailową otrzymaliśmy oświadczenie zespołu aktorskiego Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie na temat ostatnich publikacji medialnych dotyczących sytuacji w "Jaraczu".

Poniżej publikujemy pełne oświadczenie jakie otrzymaliśmy od zespołu aktorskiego Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Olsztyn, 27.02.2020 r.

OŚWIADCZENIE

W nawiązaniu do niedawnych doniesień medialnych odnoszących się do bieżącej sytuacji w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, my, niżej podpisani członkowie zespołu aktorskiego Teatru, zdecydowaliśmy się zabrać głos w sprawie.

Sugestie zawarte w tytułach niektórych publikacji prasowych (m.in. w artykule "Prokurator w teatrze Jaracza" zamieszczonym w "Gazecie Olsztyńskiej" dnia 20.02.2020 r.) są sprzeczne z rzeczywistością. Informujemy, iż obecnie w Teatrze "nic przebywa" prokurator, a także nic nam nie wiadomo o wszczęciu postępowania ze strony prokuratury wobec naszego Teatru w ostatnich miesiącach.

Nasz Kolega, wiceprzewodniczący międzyzakładowej komisji Związku Zawodowego Aktorów Polskich w swoich wypowiedziach medialnych nie reprezentuje ogółu zespołu.

Prosimy o nieutożsamianie naszego stanowiska z jego wystąpieniami.

Jednocześnie informujemy, że pragniemy ustabilizować napiętą sytuację wewnątrz Teatru, podejmując inicjatywy zmierzające do załagodzenia trudnej dla nas wszystkich atmosfery konfliktu, którego zaistnienia nie negujemy. Jako zespół aktorski dołożymy wszelkich starań, aby konflikt ów móc rozwiązać.

Mając na uwadze dobro naszej instytucji bardzo prosimy o rzetelne sprawdzanie informacji i powstrzymywanie się od krzywdzących wypowiedzi.

Joanna Fertacz, Irena Telesz-Burczyk, Radosław Hebal, Marcin Kiszluk, Alicja Kochańska, Wojciech Rydzio, Małgorzata Rydzyńska, Grzegorz Gromek, Ewa Pałuska-Szozda, Aleksandra Kolan, Agnieszka Giza-Gradowska, Marian Czarkowski, Marzena Bergmann, Barbara Prokopowicz, Radosław Jamroż, Alicja Parczewska, Paweł Parczewski, Marta Markowicz-Dziarkowska, Dawid Dziarkowski, Cezary Ilczyna, Jarosław Borodziuk, Marcin Tyrlik, Maciej Mydlak, Wiesława Szymańska-Niemaszek, Milena Gauer

Czytaj również: Kontrola w Jaraczu. Do teatru wejdzie prokurator [AKTUALIZACJA]

Oświadczenie podpisało 25 aktorek i aktorów Teatru z 29 zatrudnionych na etacie.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Obserwator 2020-03-03 10:31:09 213.73.*.*
    A kogo to obchodzi Prokuratura? Ważne, że ludziom w teatrze sie dobrze pracuje.
    Odpowiedz Oceń: 4 3 Zgłoś treść
  • obserwator 2020-03-02 14:40:55 81.15.*.*
    Po co się przekrzykiwać czy zawiadomienie do prokuratury i kontrola Okręgowej Inspekcji Pracy dotyczy obecnego dyrektora Zbigniewa Brzozy lub też nie. Wystarczy zadzwonić do Okręgowej Inspekcji Pracy z zapytaniem jakiego okresu czasu dotyczyła przeprowadzona kontrola. Weryfikując daty ustaliłem : ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY I 14 NARUSZEŃ PRAWA PRACY DOTYCZY OBECNEGO DYREKTORA ZBIGNIEWA BRZOZĘ A NIE JAK TO BŁĘDNIE WIDNIEJE W OŚWIADCZENIU TEATRU KTÓRY SUGERUJE ŻE WINA LEŻY PO STRONIE BYŁEGO DYREKTORA TEJ PLACÓWKI Tyle w temacie. Czy ma ktoś ochotę na polemikę z wyżej wymienionymi organami kontrolnymi? Jeśli tak proszę śmiało dzwonić i pytać :)
    Odpowiedz Oceń: 41 15 Zgłoś treść