[OPINIE] Autobus patriotyczny

[OPINIE] Autobus patriotyczny
Ilustracja do tekstu
Fot. Screen z Twittera

Jak się okazuje nawet banalna w istocie rzeczy informacja o tym, iż w Olsztynie za kierownicą autobusu usiadła 23-letnia dziewczyna może wzbudzić namiętności… narodowe

Tę bowiem informację jakiś bloger przeciwstawił innej informacji o tym, że w Poznaniu (w przeciwieństwie do „narodowego” Olsztyna) za kierownicą autobusu zasiadł Hindus. Piszemy o tym w artykule "Po wywiadzie dla naszego serwisu, 23-letnia kierowczyni MPK została wplątana w polityczną intrygę".

W tekście tegoż blogera pada nawet pytanie czy chcemy żyć w kraju, gdzie autobusami kierują Hindusi, czy też w kraju, gdzie jednak za kółkiem siadają patriotycznie nastawione dziewczyny, o jasnej karnacji i nadwiślańskim akcencie. I tu cisną się kolejne pytania. Już do „blogera – patrioty”. Pierwsze: czy wie, że imigracja w Polsce to przede wszystkim zaproszenia od pracodawców. A oni (pracodawcy!) zapraszają siłę roboczą z innych krajów także z tego względu, że tacy „blogerzy - patryjoci” jakoś nie chcą, w swojej masie, siadać za kierownicę autobusu. Oczywiście „patryjota” pewnie mi odpowie, że gdyby były wyższe zarobki (tutaj akurat w komunikacji miejskiej) to pewnie nawet on rzucił by się za kółko autobusu. Tyle, że autobusy miejskie są akurat dotowane z kasy miejskiej. A kasa miejska to podatki (płacone także przez „patryjotę”), których jakoś nie ma tyle, żeby podnieść wypłaty kierowcom, do poziomu angielskiego choćby.

Dochodzi do tej kwestii także niebagatelna sprawa „narodowa”. Oto „patryjota” podnosi temat, że Hindusi wypierają z autobusów (przynajmniej za kółkiem) Polaków. Chciałbym więc napomknąć delikatnie, że kampania brexitowa odbywała się także przede wszystkim pod hasłem walki z imigracją. Ale tej z Polski głównie. Bo przeciw Hindusom czy Pakistańczykom jakoś Brytyjczycy nic nie mieli. Dowodem niech będzie to kogo, wybrali sobie na burmistrza Londynu. A więc samo się nasuwa tu kolejne pytanie: czy to, iż Polak pracuje w londyńskim autobusie to jest dobre, a Hindus u nas to źle? Tu się przypomina przypowiastka o Kalim.

Sprawa kolejna to sytuacja demograficzna Polski. Nasze państwo ma ujemny bilans „przyrostu naturalnego”. A więc czy tego chcemy, czy nie chcemy, to będą do nas przyjeżdżali cudzoziemcy. Także z powodu luki demograficznej. Jedynym sposobem by tego uniknąć jest (brzydkie słowo) „dzietność”. Każda polska rodzina powinna mieć w takim przypadku co najmniej trójkę dzieci, byśmy w perspektywie się nie wyludniali. A swoja drogą ciekawe ileż to potomstwa ma ów „bloger – patryjota”?

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • Kudo 2019-06-17 06:10:17 188.146.*.*
  Co za brednie nic ciekawego a na marginesie to kierowcy autobusów miejskich to w 99 % przypadków to kretyni i hamy więc co tu promować ?
  Odpowiedz Oceń: 5 12 Zgłoś treść
 • Pracodawca1 2019-06-16 15:37:50 37.47.*.*
  Gdybym był pracodawcą Pani motorniczy to zwolnilbym ją z pracy. Pani ma promować firmę która daje jej na chleb a nie siebie. Lansując się na portalach społecznościowych zawsze musi brać pod uwagę firmę w której pracuje. Dziwię się że jeszcze pracuje. Ale jaki pracodawca tacy pracownicy. 
  Odpowiedz Oceń: 13 26 Zgłoś treść
 • curwer ecu 2019-06-16 13:45:44 5.173.*.*
  Oprócz Słowianek są na świecie i ładne dziewczyny
  Odpowiedz Oceń: 6 8 Zgłoś treść