Olsztyn. ''Rózga+'' dla PiS od młodych korwinowców [ZDJĘCIA]

Olsztyn. ''Rózga+'' dla PiS od młodych korwinowców [ZDJĘCIA]
Olsztyn. ''Rózga plus'' dla PiS od młodych korwinowców
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W sobotnie południe przed biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Dąbrowszczaków w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa olsztyńskiego koła Młodych dla Wolności, "młodzieżówki" partii KORWiN. Była to część ogólnopolskiej akcji "Rózga+".

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się na dwa dni przed Mikołajkami, co dało okazję do podsumowania całego roku w Polsce w wykonaniu partii rządzącej.

- Zgromadziliśmy się przed lokalnym biurem Prawa i Sprawiedliwości, aby zdecydować, czy partia rządząca zasłużyła sobie w tym roku na prezent czy rózgę. Niestety, mamy to drugie, co może świadczyć, iż działania rządu nie były poprawne - rozpoczęła konferencję prasową Liza Przybylska, prezes olsztyńskiego koła Młodzi dla Wolności.

Młodzi działacze podnieśli kwestię pięciu spraw, za które negatywnie oceniają działania Zjednoczonej Prawicy.

- Kryzys migracyjny to pierwszy grzech PiS-u - mówi nam Adrian Stankiewicz, wiceprezes MdW.  - Partia w żadnym możliwym aspekcie nie przygotowała granicy przed naporem migrantów ze strony Białorusi. Konfederacja od razu mówiła, aby zbudować mur lub użyć innych środków obrony narodowej. PiS miał to "kompletnie gdzieś" i bezczynnie czekał licząc chyba na jakiś cud, że Łukaszenka wycofa emigrantów.

Zdaniem naszego rozmówcy, drugim "grzechem PiS" jest polityka covidowa: - Drugi rok z rzędu partia rządząca nie widzi jakichkolwiek efektów w ograniczaniu wolności obywatelom. Zamykają ludzi w domach na kolejne dni, na kolejne tygodnie, licząc chyba, że Covid-19 sam przestanie istnieć. Koronawirus zostanie z nami na długie lata. Trzeba ludziom pozwolić zarabiać!

Z kolei Michał Dunajewski, prezes okręgu elbląskiego Młodych dla Wolności, przyznał natomiast, że PiS chce być we wszystkim "naj".

- Najwyższa inflacja, pierwsza recesja od 30 lat, największe problemy polskiej gospodarki od lat, najbardziej skomplikowany i obciążający system podatkowy, do którego został dołożony nowy projekt całkowicie zmieniający warunki podatkowe w Polsce - "Nowy Ład" - wylicza młody działacz partii KORWiN.

Zdaniem Donajewskiego, "Polski Ład" to "przeformatowanie całego systemu podatkowego w Polsce w system progresywny". Jak zaznacza, Polska od wielu lat "idzie w dół" jeżeli chodzi o rankingi wolności gospodarczej. Nasz kraj jest niżej m.in. od Szwecji, która jest państwem stosunkowo postrzeganym jako "mało liberalne".

- Najbardziej karygodnym grzechem jest wzrastająca inflacja, która jest najwyższa od 1997 roku! - mówi Liza Przybylska. - Aktualnie wynosi ona 7,7% ale odczuwalna jest zdecydowanie wyższa. Niedługo nowy rok. Prognozowana inflacja na ten miesiąc może być aż dwucyfrowa...

Zdaniem młodej działaczki partii KORWiN, politycy PiS-u przez swoją niekompetentną politykę lockdownu przyczynili się nie tylko do wzrostu cen, ale także do upadku wielu firm.

- Ciągły lęk przed obostrzeniami nie pomaga w życiu codziennym. Ludzie boją się o to, że stracą pracę, a ciągłe dodrukowanie pieniędzy i propagowanie polityki rozdawnictwa sprawia, że Polacy są w coraz gorszej sytuacji finansowej - przyznaje.

Premier Mateusz Morawiecki przyznał ostatnio, że rząd przygotował tarczę antyinflacyjną, która już od przyszłego miesiąca ma zacząć chronić Polaków.

- Tracza antyinflacyjna to odpowiedź na kolejne stadium globalnego kryzysu gospodarczego, czyli zwyżkującą inflację - powiedział Morawiecki.

Przypomniał, że przygotowany przez rząd pakiet składa się z dwóch części: obniżki podatków na energię, gaz i paliwa dla wszystkich Polaków, a także dodatku osłonowego (od 400 do 1150 zł) dla rodzin najbardziej narażonych na skutki wzrostu cen.

* * *

Czytaj również: Tak drogo dawno nie było. Inflacja najwyższa w tym wieku!

* * *

Zdaniem jednak młodej działaczki z Olsztyna - to, co budżet straci na obniżce podatków, PiS będzie próbować "załatać" dodrukiem pieniędzy.

- Przez podwyższoną inflację i problemy finansowe w Polsce pojawia się coraz więcej samobójstw, chorób i zaburzeń psychicznych. Nie jest to oczywiście spowodowane tylko sytuacją gospodarczą, ale ludzie boją się o swoje rodziny i sytuację materialną - dodaje Przybylska.

Po zakończeniu konferencji prasowej młodzi działacze zostawili przed wejściem do lokalnego biura PiS symboliczną "rózgę+".

Akcja ta odbywa się w ten weekend w kilkunastu miejscowościach całego kraju.

Z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie listopada, do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań. Jak podaje CBOS, w listopadzie, choć z niewielką korektą, potwierdził się odnotowany w drugiej połowie października spadek poparcia dla rządzącej koalicji. Chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość wyraża 29 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów.  Na drugim miejscu, podobnie jak w ostatnich miesiącach z poparciem 18 proc. znalazła się Koalicji Obywatelska.

Trzecie miejsce nadal zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chce głosować 12 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów - tyle samo, ile w drugiej połowie października.

Jak zaznacza CBOS, gdyby wybory odbywały się już teraz, szanse na wprowadzenie swoich przedstawicieli do parlamentu miałyby jeszcze: Konfederacja Wolność i Niepodległość, mająca wśród zdeklarowanych uczestników głosowania 6 proc. sympatyków (o 2 punkty procentowe mniej niż w drugiej połowie października i tyle samo, ile w pierwszej) oraz Lewica, której poparcie od dwóch pomiarów kształtuje się na granicy progu wyborczego (5 proc.).

Zapytaliśmy również naszych rozmówców o aktualne notowania Konfederacji, w której skład wchodzi m.in. partia KORWiN.

- Partia KORWiN jest najbardziej wolnościową partią, nie tylko gospodarczo. Partia oferuje sporą wolność społeczną: tutaj nikt nie nakazuje i nikt nie zakazuje tego, co mamy robić. Niestety, w mediach jesteśmy bardzo negatywnie postrzegani. Często spotykamy się z tym, że wręcz przekręcane są nasze wypowiedzi i media nas nie zapraszają do siebie - przyznaje prezes olsztyńskiego koła Młodzi dla Wolności.

I dodaje: - Jak mówi prezes partii Janusz Korwin-Mikke więcej jest "głupich niż mądrych". Ludzie nam ufają. Nasza partia, nasza młodzieżówka, jest przede wszystkim dla obywateli. My, nasi posłowie, nie mają żadnej bariery aby spotykać się i rozmawiać z ludźmi o nurtujących ich problemach.

Galeria

Komentarze (71)

Dodaj swój komentarz

 • Użytkownik 2021-12-06 11:49:37 178.36.*.*
  Brawo młodzieży!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 5
 • dis 2021-12-06 08:21:29 212.160.*.*
  Takiego patyczka małego? Powinni im rzucić kłodę pod nogi jak PIS Polakom, żeby się potykali i rozbijali te ryje.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
 • 123.../ 2021-12-06 06:33:44 46.205.*.*
  "Przez podwyższoną inflację i problemy finansowe w Polsce pojawia się coraz więcej samobójstw, chorób i zaburzeń psychicznych" Serio ?? tak myślisz że to ma wpływ ?. Pisanie takich głupot i za długie oglądanie TV . Dzieciaku nieskalany pracą, ty nie wiesz co to jest praca za marne grosze. 30 lat temu pracowało się za mniej niż 5zł. wynajem mieszkania też kosztował dużo jak na tamte czasy. Obecnie jest przerąbane, ale mimo inflacji zarobki są lepsze i tylko osoba która nie potrafi zarządzać swoimi finansami domowymi nie da sobie rady. To jest podstawa najpierw myśl co chcesz kupić a nie kupujesz na "pałę".
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 6
 • Żołnierki 2021-12-05 17:10:06 31.60.*.*
  Zdecydowanie powinien być "pas wojskowy z klamrą"+ dla tych zwyroli z rządu !!!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 3
 • A gdzie aktyw pisowki? 2021-12-05 17:06:54 46.205.*.*
  A dlaczego nie wyszedł do nich wielki pedagog i przyjaciel młodzieży Dariusz Rudnik? Bał się? Zbyt zajęty na jednym ze swoich kilku fuch które ma załatwione z politycznego nadania? Pewnie mlodziezowce Korwina przyda się taki mentor. Przecież oni na taką samą karierę liczą. Uwłaszczenie się na państwie itp. kiedy trzeba głosują i tak za pisem więc to jedna banda.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 6
 • NN 2021-12-05 16:59:14 5.184.*.*
  Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha :))))))))))))))))
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 1
 • Won z konfą 2021-12-05 16:41:30 79.191.*.*
  XDDDDDDDD ALE ŻENADA. ZE WAM NIE WSTYD POKAZYWAĆ TWARZ BĘDĄC W MŁODZIEŻÓWCE TAKIEGO CHŁAMU XD BEZ POZDROWIEŃ
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 6
 • Żabka 2021-12-05 11:02:02 88.156.*.*
  Jak w puściliście chłopską patologie do bloku przy Kasprowicza 12 to macie . Przewodnicząca wspolnoty baluje bez zgody montuje ogrzewanie dodatkowe. Druga Przewodnicząca demoluje klatkę schodową i bije starszych ludzi. Inaczej patologia.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 7
 • Audyt obywatelski. 2021-12-05 10:55:29 88.156.*.*
  Ale co tam . 5.12.2021r do rana balowała Pani przewodnicząca wspolnoty przy ulicy Jana Kasprowicz 12 a.b. okna po otwierane na szeroko ogrzewanie podlogowe za ktore placa lokatorzy. Przy zakrapianej zabawie pomagała agentka ubezpieczeniowa , ktora pomaga w kredycie na dalsze balangi.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 7
 • Zolnierz wyklety. 2021-12-05 10:40:49 88.156.*.*
  Kim P.R.L.sterował . Polskim chłopkiem bez rozumu. Polskie chłopstwo to nawet sprzeda psa na łancuchu ktory podł zgłodu przy budzie. Tak jak Moczar werbowal do U.B. Polskie chlopstwo od gnoju i obornika.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 6