Koronawirus. Olsztyńskie instytucje przygotowują się na nową falę zachorowań

Koronawirus. Olsztyńskie instytucje przygotowują się na nową falę zachorowań
Władze powiatu olsztyńskiego przygotowują się do drugiej fali zachorowań na Covid-19
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Starostwo Powiatowe w Olsztynie oraz Regionalne Centrum Bezpieczeństwa zaczynają gromadzić zapasy środków ochrony osobistej. Choć w naszym regionie liczba zakażeń nie wzrasta, to instytucje szykują się na drugą falę zachorowań.

– Po pierwszym etapie perturbacji związanych z pozyskiwaniem na bieżące potrzeby środków dezynfekcyjnych, rękawic, maseczek, przyłbic i kombinezonów, obecnie nie ma z tym już większych problemów. Wszystkie nasze służby, jednostki organizacyjne powiatu, jak i nasze placówki służby zdrowia i opieki społecznej mają je w wystarczających dla ich potrzeb ilościach, a ich zapasy są stale uzupełniane. Dlatego pomału możemy już gromadzić rezerwy na „czarną godzinę” – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

W obawie przed nową falą zachorowań na Covid-19 doposażone zostały już domy pomocy społecznej, które są traktowane jako miejsca podwyższonego ryzyka. Zapasowy sprzęt będzie rezerwą na wypadek wystąpienia nowych ognisk epidemii.

Na ostatniej sesji radni podjęli decyzję o przeznaczeniu kwoty ponad 158 tys. złotych na zakup wyposażenia do magazynu kryzysowego RCB, na potrzeby działań ratowniczych prowadzonych na terenie gmin powiatu olsztyńskiego.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • [Usunięty] 2020-05-05 21:19:41 88.156.*.*
    [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • lolo z domu starców 2020-05-04 18:07:55 89.228.*.*
    do huja skończcie straszyç ludzi wirus sryrus SZYBCIEJ LUDZIE ZDECHNÀ Z GŁODU
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0