Janusz Korwin-Mikke spotkał się z sympatykami w Olsztynie

Janusz Korwin-Mikke spotkał się z sympatykami w Olsztynie
Janusz Korwin-Mikke na spotkaniu z mieszkańcami Olsztyna
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów federacyjnej partii "Konfederacja Wolność i Niepodległość", gościł w weekend na Warmii i Mazurach.

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków w niedzielny wieczór spotkał się z mieszkańcami Olsztyna. Na zebranie w jednym z hoteli przybyli głównie młodzi ludzie.

Zgromadzenie otworzył Konrad Sajkowski, nowy prezes regionu warmińsko-mazurskiego partii Wolność: - Chcemy wyłowić ludzi, którzy chcą zrobić coś więcej niż tylko pojawić się na spotkaniu, czy też "zalajkować" coś na Facebooku. Jesteśmy w trakcie budowania struktur, bowiem na Warmii i Mazurach jest z tym największy problem.

Janusz Korwin-Mikke sporą część swojego ponad godzinnego wystąpienia poświęcił przede wszystkim "wartościom" socjalistycznym, Unii Europejskiej, jak również edukacji i gospodarce.

- To, co propaguje Unia, to antycywilizacja. Jeśli wartości europejskie były najlepsze, to "wartości unijne", jako odwrotne, są najgorsze - mówi Korwin-Mikke.

Zdaniem polityka Konfederacji m.in. zniesienie kary śmierci było cofnięciem cywilizacyjnym. Przypomniał tutaj słowa wielkiego, francuskiego myśliciela, Joseph'a de Maistre'go, który ostrzegał: "Znieście karę śmierci, a przekonacie się, że rozpadnie się cały porządek społeczny".

Podczas spotkania z działaczami i sympatykami partii wolnościowej Korwin-Mikke sporo czasu poświęcił edukacji.

- Zasada dysedukacji została zastąpiona przez zasadę koedukacji - mówił prezes partii Wolność. - Oznacza to cofnięcie się o jakieś 4000 lat. Poziom szkół żeńskich i męskich jest znacznie wyższy od poziomu szkół koedukacyjnych, ale pan chce, by jego niewolnicy byli głupi i ciemni. Jeśli nie pomaga koedukacja, pan wprowadza do klas dzieci upośledzone umysłowo i zasada "z kim przestajesz, takim się stajesz", robi swoje.

Zdaniem polityka m.in. zasada "kto nie ryzykuje, ten nie je" została zastąpiona przez zasadę "przezorny zawsze ubezpieczony". Tymczasem, jak deklarował Korwin-Mikke, cały postęp pochodzi z ryzyka. Podobnie z zasadą "kto nie chce pracować, niech nie je", która została zastąpiona przez zasiłki dla bezrobotnych i kartki żywnościowe.

Podczas zgromadzenia mówiono również o małym ruchu granicznym między Polską a Rosją, który zdaniem lidera Konfederacji powinien zostać wznowiony.

- Handel przynosi korzyść obu stronom, bo inaczej dwie strony by nie zawierały tej transakcji, więc to jest bicie i w Polaków i w Rosjan - stwierdził Korwin-Mikke.

W drugiej części spotkania głos zabrała publiczność, która pytała lidera partii "Wolność" m.in. konkordat, aborcję, subwencje partyjne czy też rolnictwo.

Po zakończeniu dyskusji wszyscy chętni mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie, czy też zakupić jedną z książek wraz z dedykowanym podpisem.

Prócz stolicy Warmii i Mazur w ciągu dwóch dni polityk odwiedził m.in. Bartoszyce, Mrągowo oraz Iławę.

Przy okazji wizyty Janusza Korwin-Mikkego zbierano podpisy pod listą poparcia dla Krzysztofa Bosaka, kandydata Konfederacji na prezydenta Polski.

Według sondażu Indicator dla "Wiadomości" TVP 1 przedstawiciel Konfederacji na prezydenta Polski, Krzysztof Bosak, w I turze zebrałby 3,7% poparcia.

W nadchodzącym tygodniu na łamach Portalu Miejskiego Olsztyn.com.pl opublikujemy obszerny wywiad z prezesem partii Wolność, Januszem Korwin-Mikke.

Działacze partii Wolność wraz z jego liderem, Januszem Korwin-Mikke

Galeria

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • Młode pelikany 2020-03-03 18:37:56 88.156.*.*
  Ten fragment, że kretynizm się szerzy bardzo pasuje do wyznawców Korwina. Kretyn przemawia do innych kretynów. Tylko jeden, stary satyr i zboczeniec z tego robi biznes i pieniądze a tamci z wypiekami, wykształceni w państwowych szkołach, korzystający z publicznej służby zdrowia, jeżdżący autobusami bo ich nie stać na samochody, nie mający dziewczyn ale mający pryszcze przebierają nogami i prawie się posikaja na samą myśl o mitycznym korwinistycznym niebie bez UE , socjalizmu (sic) gdzie żyje się prawie tak dobrze jak za hitlera.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 3
 • anka000 2020-03-02 20:41:48 81.190.*.*
  CIĄGLE SIĘ DZIWIĘ ŻE TEN FACET MA ZWOLENNIKÓW ALE DOBRY SPOSÓB NA ŻYCIE ,PRACOWAĆ NIE TRZEBA A ŻYJE SIĘ NA JAKIMŚ POZIOMIE
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2
 • Oo 2020-03-02 05:55:00 89.228.*.*
  Co taki musi odwalać w domu jak ludzie go nie widzą
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 15
 • R.O. 2020-03-02 00:38:44 83.6.*.*
  Hmmm. Z jednej strony podziwiam go za wytrwałość, a z drugiej - przykro mi na to patrzeć. Ale on się chyba nie przejmuje.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 8