Co sądzą radni na temat kroków czynionych ws. referendum?

Co sądzą radni na temat kroków czynionych ws. referendum?
Czesław Jerzy Małkowski
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

We wtorek zwolennicy Czesława Jerzego Małkowskiego mówili wprost o potrzebie przeprowadzenia referendum. Ich celem jest odwołanie obecnego prezydenta Piotra Grzymowicza. Postanowiliśmy zapytać radnych różnych formacji o to przedsięwzięcie.

– Uważam, że referendum jest prawem obywateli. Pytanie czy weźmie w nim udział tyle osób, aby było ono ważne. Na pewno jest grupa niezadowolonych mieszkańców, którzy nie zgadzają się z decyzjami prezydenta czy rady. Jednak czy jest ona na tyle liczna, aby zmienić stan rzeczy? Pamiętajmy, że większość mieszkańców wybrała obecnie urzędującego prezydenta. Dlatego też nie wróżę tej inicjatywie sukcesów. W dodatku pan prezydent Małkowski został uniewinniony, ale sam w czasie procesu potwierdził niektóre zachowania, moim zdaniem naganne, których się dopuścił. Moim zdaniem szans na prezydenturę ma niewiele – powiedział w rozmowie z nami Wiktor Wójcik z Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej .Nowoczesnej Koalicji Obywatelskiej.

– Nie chcemy wchodzić w konflikty między Czesławem Małkowskim a Piotrem Grzymowiczem. Nie chcę wypowiadać się za wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości, ale uważam, że referendum nie dojdzie do skutku. Pomysłodawcy będą musieli zebrać przynajmniej 13 tys. podpisów. To nie jest mało. Ponadto w ostatnich wyborach samorządowych dużo ludzi głosowało na Piotra Grzymowicza, aby nie głosować na Czesława Małkowskiego. Możemy być przeciwnikami politycznymi i nie zgadzać się z decyzjami obecnego prezydenta, ale trzeba przyznać, że wiele inwestycji zostało zrealizowanych. Moim zdaniem referendum to zemsta byłego prezydenta na obecnym – udzielił nam komentarza Krzysztof Narwojsz z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

– Z szerszym komentarzem powstrzymam się do czasu, gdy zwolennicy referendum zdecydują się na oficjalne uruchomienie tej procedury. Staram się unikać polityczno-plotkarskich sfer naszego miasta. Czekam także na merytoryczne argumenty za sensem przeznaczenia środków publicznych (poprzednie referendum to koszt niemal 200 tys. zł) i skupienia (a raczej rozproszenia) uwagi mieszkańców na dążeniu do zmian kadrowych, których pozytywne znaczenie dla Olsztyna nie jest ani pewne, ani jednoznaczne, ani tak łatwe do uzyskania, jaki się wydaje wielu mieszkańcom – dodał Mirosław Arczak, radny niezależny.

Komentarze (20)

Dodaj swój komentarz

 • Reksa 2020-01-15 23:09:10 37.109.*.*
  Nigdy więcej Grzymowicza to nierób i pasożyt!!!dziękujemy mu!! Bye bye
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Olsztyn 2020-01-15 23:07:21 37.109.*.*
  Grzybowicz już się skończył. Tak samo platfusy i brzydale z PO
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Allen st EIN 2020-01-15 23:04:09 37.109.*.*
  Wyborcy PG to ciemniaki, wsiuny i kurpsioki
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Kis 2020-01-10 15:48:50 31.0.*.*
  Dziwi mnie postawa radnego z pisu któremu odpowiada styl rządzenia Piotra g czyli osoby z zarzutami widzę ze pan radny jest zafascynowany tym człowiekiem który wielokrotnie występował przeciw pis myślę panie radny że jest to pana ostatnia kadencja
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • ertyuytrrtyhuj 2020-01-09 23:11:24 77.111.*.*
  Chcemy gorącej studentki na prezydenta miasta !!!
  Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść
 • olkjuhytghyghn 2020-01-09 23:10:23 77.111.*.*
  Do lamusa z jednym i drugim.
  Odpowiedz Oceń: 9 2 Zgłoś treść
 • Xnx 2020-01-09 19:51:58 188.147.*.*
  To że odwołamy obecnego nie znaczy że zagłosujemy za Czesławem może czas rozwalić stary układ ,referendum , referendum
  Odpowiedz Oceń: 12 5 Zgłoś treść
 • Mieszkaniec od urodzenia 2020-01-09 17:45:20 88.156.*.*
  Założę się że radni z Platformy Obywatelskiej sami zagłosują za odwołaniem Grzymowicza. Nie od dziś wiadomo, że radni PO związani z przewodniczącym Robertem Szewczykiem spiskują przeciw Grzymowiczowi i pewnie zacierają ręce ze szczęścia. Po odwołaniu, Prezydent Grzymowicz pewnie nie wystartuje w ponownych wyborach co otworzy drogę "młodym" z PO czyli Kuchcińskiemu czy właśnie Szewczykowi na kandydowanie. A szanse mają realne na zwycięstwo bo niby kto im przeszkodzi ? Babalski i jego chore ambicje nie poparte umiejętnościami czy Michał Wypij, który może i jest elokwentny ale jest posłem i pewnie nie wróci do samorządu. Małkowski bez względu na wyrok ma już wyrobioną opinię i pewnie ludzie go i tak nie wybiorą.
  Odpowiedz Oceń: 10 8 Zgłoś treść
 • Okser 2020-01-09 14:58:57 37.109.*.*
  Nie od dziś wiadomo, że platfusy i PiS nic nigdy dla Olsztyna nie zrobili prócz pierdzenia w stołki, tak samo ekorowerzysta arczak. Tylko CJM!!! Grzybowicz won do odwołania!
  Odpowiedz Oceń: 8 15 Zgłoś treść
 • Młoda 2020-01-09 12:58:54 37.47.*.*
  Mam nadzieję, że tworząc budżet prezydent Grzymowicz uwzględnił wydatki związane z referendum w sprawie odwołania go z funkcji prezydenta. Czy referendum będzie tylko za odwołaniem prezydenta wątpię. Myślę, że także za odwołaniem Rady Miasta. I prezydent i większość Rady Miasta musi ponieść konsekwencje nieudolne polityki. Odwołany ich A później przyjdzie komisarz wyborczy i wybierzemy od nowa i prezydenta i radnych. Nie będzie już nam Bałtroczyk czy inni wieszcze mowil kogo mamy wybrać. Liczę na to że ta częśc mieszkancow Olsztyna ktora wybrala Grzymowicza jako ,,mniejsze zło" zmieni zdanie i przyczyni się do odwołania tych ,,pseudogospodarzy". Jak bystry obserwatorzy zauważyli już kilka miesięcy temu pisalam taki scenariusz. Kulturalny kalendarz Olsztyna to nie bogaty repertuar imprez ale referenda.
  Odpowiedz Oceń: 9 16 Zgłoś treść