Były kanclerz UWM został mianowany drugim wicewojewodą [ZDJĘCIA]

Były kanclerz UWM został mianowany drugim wicewojewodą [ZDJĘCIA]
W piątek Aleksander Socha został mianowany drugim wicewojewodą. Do urzędu wojewódzkiego przyjechali działacze porozumienia Jarosława Gowina: od lewej Michał Wypij, Wojciech Maksymowicz, Jarosław Gowin, w środku wojewoda Artur Chojecki
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Aleksander Socha jeszcze do niedawna pełnił rolę kanclerza Uniwersytetu Warmińskiego w Olsztynie. W piątek został powołany na stanowisko drugiego wicewojewody warmińsko-mazurskiego. Będzie prowadził nadzór m.in. nad Wydziałem Zdrowia czy Inspekcją Ochrony Środowiska Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski przedstawił drugiego wicewojewodę Aleksandra Sochę, który został powołany na stanowisko w piątek.

Uzgodniliśmy, że w zakresie kompetencji drugiego wicewojewody będzie nadzór nad działaniami Wydziału Spraw Obywatelskich, Wydziału Zdrowia oraz Wydziału Infrastruktury. Oprócz tego pan Aleksander Socha będzie prowadził nadzór nad niektórymi inspekcjami wchodzącymi w zakres administracji zespolonej, mianowicie nad: Inspekcją Farmaceutyczną, Inspekcją Ochrony Środowiska, Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz nad Inspekcją Jakości Rolnej Artykułów Spożywczych – powiedział wojewoda.

Tym samym do kompetencji pierwszego wicewojewody, Sławomira Sadowskiego, będzie należał nadzór nad działalnością delegatury w Elblągu, Wydziałem Polityki Społecznej, Wydziałem Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego nad Zespołami Spraw Ochrony Informacji Niejawnych oraz nad dwoma inspekcjami: Wojewódzkim Inspektoratem Inspekcji Handlowej i Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego.

Aleksander Socha jest członkiem Porozumienia Jarosława Gowina. Nic więc dziwnego, że w piątek do urzędu wojewódzkiego przyjechali politycy z tej partii: wicepremier Jarosław Gowin, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Wojciech Maksymowicz i poseł Michał Wypij.

Z panem wojewodą Aleksandrem Sochą współpracuję od wielu lat. Ma ogromne zasługi nie tylko dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jest osobą, której wkład w rozwój województwa warmińsko-mazurskiego trudno przeceniać. Jestem pewien, że działania pana wojewody będą służyły mieszkańcom i regionowi – powiedział Jarosław Gowin.

Aleksander Socha podziękował za słowa wsparcia. Obiecał, że swoje obowiązki będzie wypełniał jak najlepiej z korzyściami dla interesu publicznego.

Po tych słowach, które na mnie tutaj spłynęły, jestem wzruszony. Żeby robić dobre rzeczy dla województwa warmińsko-mazurskiego, to musi być dobra komunikacja między ludźmi i wiara, że osoba, którą masz koło siebie, jest osobą wiarygodną i gwarantuje, że ci pomoże. Bo pojedyncze działania nie mają szans, dlatego bardzo dziękuję za wsparcie. Mogę zagwarantować, że będę pełnił służbę pod hasłem pro publico bono – wyjaśnił drugi wicewojewoda.

Aleksander Socha przez wiele lat był kanclerzem UWM, gdzie m.in. zarządzał majątkiem uczelni, a także koordynował działalność administracyjną, finansową, techniczną czy gospodarczą.

 

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000