Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2019-06-28 16:30

Monika Smolik

Zespół z Olsztyna nagrał piosenkę Pawła Domagały w języku migowym [WIDEO]

Zespół z Olsztyna nagrał piosenkę Pawła Domagały w języku migowym [WIDEO]
Screen z nagrania
Fot. YouTube

Olsztyński zespół MigBand ma na swoim koncie wiele muzycznych hitów. Tym razem młodzi ludzie wzięli na warsztat piosenkę „Weź nie pytaj” Pawła Domagały. Utwór jest na tyle ciekawy, że został nagrany w języku migowym.

reklama

Zespół MigBand pochodzi z Olsztyna. Młodzi muzycy, jak sami o sobie piszą, mają wiele pasji, ale największą z nich jest muzyka.

Jesteśmy z Ośrodka dla Niesłyszących w Olsztynie. Mamy różne marzenia, ale naszym wspólnym marzeniem jest miganie muzyki

- piszą o sobie członkowie zespołu MigBand na Facebooku.

Uczniowie Ośrodka dla Niesłyszących chcą przełamywać bariery pomiędzy dwoma światami: słyszących i niesłyszących. MigBand ma na swoim koncie już wiele niecodziennych hitów. Niecodziennych, bo zinterpretowanych w Polskim Języku Migowym (PJM). W ich wykonaniu możemy obejrzeć, m.in. „Obiecuję” Roksany Węgiel, „Upiora w operze”, „Nadzieję” zespołu IRA, a także legendę o św. Jakubie oraz legendę o Łynie. Wszystkie nagrania są w języku migowym.

Ich najnowszym dokonaniem jest interpretacja popularnego utworu Pawła Domagały „Weź nie pytaj”. W nagraniach wzięli udział: Andrzej Dzik, Zuzanna Klinicka, Sylwester Milewski, Nikol Szamryło i Natalia Teleon. Opiekunkami grupy są Ewa Miller i Anna Nowicka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. M. Grzegorzewskiej w Olsztynie. Teledysk znajduje się poniżej.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl