Zatrzymali internetowych oszustów

Nowomiejscy policjanci wykryli sprawców kilkunastu oszustw, na kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Atrakcyjna cena i pozytywne komentarze należące do prawdziwych użytkowników popularnego portalu sprawiły, że oszust i jego wspólnicy naciągnęli wiele osób.

Pod koniec stycznia nowomiejscy kryminalni otrzymali informację o oszustwach popełnionych na szkodę mieszkańców Częstochowy, Raszyna, Jasła i Chełma. Z przesłanej dokumentacji wynikało, że ktoś włamał się do kont użytkowników znanego portalu internetowego i wystawił na aukcjach konsole do gier i telefony, których w rzeczywistości nie posiadał. Zanim administrator serwisu zdążył zablokować konta, oszustom udało się naciągnąć kilkanaście osób. Trop prowadził do Kurzętnika.

Jak ustalili śledczy, jeden z bankowych rachunków należał do 26-letniego Rafała W. Z czasem wyszło na jaw, że konto, na które wpłynęły pieniądze z nielegalnego procederu posiada również 18-letni Mateusz B. i jego rówieśnik, Michał S. z Kurzętnika. Z ustaleń policjantów wynika, że całym przestępczym procederem kierował jednak 22-letni Jacek R. i 18-letni Michał S. To oni wystawiali na aukcjach fikcyjne przedmioty. 26-letni Ariel Z. zajmował się natomiast poszukiwaniem osób, które mogłyby otworzyć rachunek w banku. Działając w ten sposób, mężczyźni oszukali użytkowników popularnego portalu na ponad 30 tysięcy złotych. Czterej oszuści usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa. Policjanci zabezpieczyli komputery, którymi posługiwali się podejrzani, należące do nich telefony komórkowe, karty bankomatowe i wyciągi z kont. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności

Źródło: KWP Olsztyn/własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • lulu 2011-02-25 19:52:24 78.9.*.*
    no własnie!! firma podaje swoje dane i co i nic!! wydawałoby sie że to uczciwe ale niestety!! zostałem też naciągnięty!! i oszukany!!! jak można z tym walczyć??? przecież tak nie może byc!!!!!!!!!!!
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść