Zadziwiająca pomyłka urzędników ws. tramwajów. Dokumenty trafiły do... Olsztyna pod Częstochową

Zadziwiająca pomyłka urzędników ws. tramwajów. Dokumenty trafiły do... Olsztyna pod Częstochową
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Wszystko wskazuje na to, że procedura wyboru wykonawcy linii tramwajowej na Pieczewo przedłuży się. Wszystko przez zaskakującą pomyłkę urzędników. Dokumenty z Krajowej Izby Odwoławczej zamiast do stolicy Warmii i Mazur, trafiły do Olsztyna pod Częstochową.

25 stycznia Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie firm ws. wyboru wykonawcy linii tramwajowej na Pieczewo. Obecnie trwają procedury, które mają wyłonić wykonawcę nowej nitki. Prezydent Piotr Grzymowicz ma nadzieję, że umowę uda się podpisać jeszcze w marcu. Więcej: Tramwaje w Olsztynie. Piotr Grzymowicz: ''Wyrok KIO uwalnia kolejne decyzje związane z tą inwestycją''.

Jednak wybór oferty wskazanej przez miasto musi jeszcze zostać zatwierdzony w ramach tzw. kontroli uprzedniej przed prezesem Urzędu Zamówień Publicznych. Jak informuje „Wyborcza Olsztyn” firma Mirbud nie zgadza się z rozstrzygnięciem Krajowej Izby Odwoławczej. Tym razem chodzi o doświadczenie wykonawcy. Sprawa wypłynęła przy okazji kontroli uprzedniej. Okazuje się, że doszło też do ogromnej pomyłki. Dokumenty KIO zamiast do Olsztyna na Warmii i Mazurach, zostały wysłane do Olsztyna pod Częstochową.

Dopiero w poniedziałek możliwe będzie wysłanie dokumentacji do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, co z kolei spowoduje, że procedury się przedłużą.

Nowa, olsztyńska infrastruktura to około sześciu kilometrów podwójnego torowiska. Zostanie poprowadzone ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości ok. 270 m. Poza tym przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy.

Przypomnijmy, że przetarg wygrała firma ZUE, jednak konkurencja złożyła odwołanie. KIO przychyliła się do wniosku i wykluczyła zwycięzcę przetargu.

Wszystko wskazywało na to, że trakcję tramwajową wybuduje konsorcjum firm Polimex i Trakcja. Sprawa trafiła jednak do sądu, ponieważ firma ZUE zaskarżyła decyzję KIO. Sąd Okręgowy w Olsztynie w grudniu oddalił skargę krakowskiej firmy.

Gdy wydawało się, że już wszystko zmierza do wyłonienia wykonawcy, wtedy odwołanie złożyło konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia (następny podmiot na liście).

Oferta konsorcjum Polimex-Trakcja opiewa na nieco ponad 403 mln złotych. Realizacja zadania ma potrwać ok. 26 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Czytaj więcej:

Co z rozbudową sieci tramwajowej? Kolejne konsorcjum złożyło odwołanie

Wraca sprawa rozbudowy linii tramwajowej w Olsztynie. Jest decyzja sądu ws. skargi firmy z Krakowa

Nowy wykonawca inwestycji tramwajowej

Przetarg na olsztyńskie tramwaje pod znakiem zapytania. Zwycięska firma wykluczona!

Komentarze (18)

Dodaj swój komentarz