Wypadek z udziałem motocyklisty między Olsztynem a Butrynami [ZDJĘCIA]

Wypadek z udziałem motocyklisty między Olsztynem a Butrynami [ZDJĘCIA]
Wypadek z udziałem motocyklisty
Fot. KMP Olsztyn, OSP Bartąg

Sezon motocyklowy w pełni. Na drogach pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność i przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz o nieprzecenianie swoich możliwości. O dotkliwych konsekwencjach nieprzemyślanego manewru wyprzedzania przekonał się 40-letni kierujący motocyklem. Na szczęście mimo zakwalifikowania zdarzenia jako wypadek drogowy skończyło się na obrażeniach motocyklisty niezagrażających jego życiu.

Wczoraj (13 maja) przed godziną 17 oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Na miejsce zdarzenia do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 598 (Olsztyn-Zgniłocha) natychmiast skierowany został patrol ruchu drogowego.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustali, że przyczyną wypadku było nieupewnienie się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania przez kierującego jednośladem. Co prawda, motocyklista rozpoczął manewr w miejscu gdzie było to dozwolone, niemniej jednak nie upewnił się czy z przeciwnego kierunku nie nadjeżdża inny pojazd. Nieprzemyślany manewr skończył się czołowym zderzeniem motocyklisty z jadącym z naprzeciwka kierującym osobowym citroenem.

Na skutek zdarzenia, 40-letni motocyklista z obrażeniami ciała skutkującymi rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni został przetransportowany do jednego z olsztyńskich szpitali. Na szczęście, mimo iż zdarzenie zakwalifikowane zostało jako wypadek drogowy, motocyklista nie odniósł obrażeń zagrażających jego życiu. Ostatecznie 40-latek za spowodowanie wypadku drogowego został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł oraz 6 pkt karnymi.

Policjanci przypominają o konieczności zwracania uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego. Czasem jedna nieprzemyślana decyzja może na zawsze zmienić życie nasze i naszych bliskich. Pamiętajmy, że skutki wypadku nie kończą się na miejscu zdarzenia.

Źródło: KMP Olsztyn

Galeria

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Motor 2021-05-15 19:11:16 46.205.*.*
  Z tego taki wniosek -jak się nie na duskknakych umiejętności i nue panuje nad maszyną należy jechać powoli i nikogo nue wyprzedzać
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 2
 • Grażyna z Olsztyna 2021-05-15 16:01:19 95.160.*.*
  Motopizda stwarzająca zagrożenie na drodze. Kolejny dawca. Oby jak najmniej takich na drogach...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 11
 • Titi 2021-05-15 10:28:51 94.254.*.*
  Motopizda wyprzedzała na trzeciego.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 8
 • Piotr kx5 2021-05-15 08:15:16 31.0.*.*
  Nie było to zderzenie czołowe a obtarcie bokiem co widać nawet na załączonych zajęciach.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 0