Władze MOK-u zostaną ukarane za wywieszenie baneru ''Piekło Kobiet''?

Władze MOK-u zostaną ukarane za wywieszenie baneru ''Piekło Kobiet''?
Baner ''Piekło Kobiet'' wiszący na zabytkowej kamienicy, w której siedzibę ma Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, zamieścił w mediach społecznościowych skan pisma będący zawiadomieniem o popełnieniu wykroczenia skierowanym do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie przez Władysława Kałudzińskiego, prezesa Stowarzyszenia „Pro-Patria”. Zawiadomienie miało związek z wywieszeniem na zabytkowej kamienicy, w której mieści się MOK, transparentu „Piekło Kobiet”.

Obiecuję, będę aktywnie pomagał prokuratorowi. Chodzi o baner „Piekło kobiet” na budynku MOK. Już ja wykryję tych „sprawców”-pracowników! A kochanej „Debacie” i „Patrii” dziękuję, że strzegą porządku i pełnych więzień. Dzięki nim wiem, że kobieta wie, gdzie jej miejsce, a granice woli i cierpienia to czystej wody marksistowska polityka. Kultura nie może do życia się mieszać. To posłuszna pałuba. Bez oczu i języka.

– napisał w mediach społecznościowych Mariusz Sieniewicz.

Nawiązał przy tym do pisma, które do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie skierował Władysław Kałudziński, prezes regionalnego oddziału Stowarzyszenia „Pro-Patria”.

W związku z informacjami prasowymi zamieszczonymi w Internecie, z których wynika, że bez pozwolenia umieszczono na zabytku wpisanym do rejestru napis – zawiadamiam, że doszło do popełnienia czynu, który zgodnie z art. 118 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

– napisał Władysław Kałudziński.

W piśmie dodał, że prosi o podjęcie stosownych czynności związanych z tym wykroczeniem.

Według artykułów sprawcami wykroczenia byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Napis (baner) został wykonany za pieniądze publiczne będące w dyspozycji MOK w Olsztynie.

– dodał prezes „Pro-Patrii”.

Władysław Kałudziński w rozmowie z nami przyznał, że zawiadomienie wysłał pocztą 16 listopada. Dlaczego zdecydował się na ten krok?

Uważam, że zabytki podlegają ochronie i nie wolno wieszać niczego bez zgody konserwatora. Każda zmiana powinna być z nim konsultowana. Wiem, że konserwator polecił zdjąć baner – przyznał Kałudziński.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Prokuraturą Okręgową w Olsztynie, jednak jak się okazało dokument jeszcze nie wpłynął.

Na chwilę obecną żadne zawiadomienie do nas nie wpłynęło – powiedział w rozmowie z nami Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Kwestię zawieszenia baneru na kamienicy MOK-u opisaliśmy w felietonie pt. „[OPINIE] Polityka antyaborcyjna podzieliła Polaków. Poparcie dla kobiet wyraził olsztyński MOK”.

Obiecuję, będę aktywnie pomagał prokuratorowi. Chodzi o baner "Piekło kobiet" na budynku MOK. Już ja wykryję tych "...

Opublikowany przez Mariusza Sieniewicza Środa, 18 listopada 2020

Komentarze (44)

Dodaj swój komentarz

 • xxxx 2020-11-21 09:48:05 88.156.*.*
  Czy naprawdę za publiczne pieniądze? Jak tak to kicha
  Odpowiedz Oceń: 5 3 Zgłoś treść
 • Stańczyk 2020-11-20 20:16:13 79.37.*.*
  Małpi cyrk Sieniewicza za pieniądze podatników. Może czas na powrót na zarabianie na życie ze swojej genialnej "twórczości" pisarskiej ? Świat czeka na noblistę z Olsztyna.
  Odpowiedz Oceń: 9 8 Zgłoś treść
 • Olsztyniak 2020-11-20 19:49:59 88.156.*.*
  A czy Teatr Jaracza może wieszać na swojej fasadzie banery związane z polityką? Też powinien być apolityczny, nieprawdaż? I budynek też jest zabytkiem.
  Odpowiedz Oceń: 12 5 Zgłoś treść
 • kaje 2020-11-20 17:13:07 88.156.*.*
  Jeżeli obraziłam jakiś mężów to sory.
  Odpowiedz Oceń: 4 2 Zgłoś treść
 • kaje 2020-11-20 16:22:10 88.156.*.*
  Jeszcze trochę a będziemy nosić burki, nie będziemy mogły pracować, prowadzić samochodu, głosować, z mężem wychodzić do miasta, będziemy tyko rodzić dzieci, siedzieć w domu, sprzątać, gotować i usługiwać mężowi we wszystkim w tym także....... na zawołanie. Czy o to chodzi?
  Odpowiedz Oceń: 13 7 Zgłoś treść
 • Tik 2020-11-20 16:16:48 37.47.*.*
  Pan Sienkiewicz cenić , popierać i afirmować wulgarność, agresję oraz rynsztokowy język. Pogratulować panu funkcji dyrektora samorządowej placówki hmmm... kultury. Wdzięczna młodzież.
  Odpowiedz Oceń: 6 9 Zgłoś treść
 • kaje 2020-11-20 16:08:39 88.156.*.*
  No już bez przesady, przecież nie ucierpiała na tym elewacja budynku. Nikt nie robił dziur , nie malował i nie burzył To tyko baner
  Odpowiedz Oceń: 8 3 Zgłoś treść
 • Jan 2020-11-20 11:59:20 5.172.*.*
  Nie chodzi tu o zabytek, ale o głupotę ludzi skrajnie zacietrzewionych. I to w miejscu pracy, chyba z braku innego zajęcia. I poparcie dla czego? Dla idei zabijania nienarodzonych na każde życzenie - do tego dążą niektóre kobiety. Przez to tracą zaufanie do siebie. Te przepychanki uliczne budzą coraz większą niechęć do ludzi, którzy je wywołują. i nie" ulica" będzie decydowała o życiu nienarodzonych, to nie jest miejsce rozstrzygania sporów. Proszę o tym pomyśleć.
  Odpowiedz Oceń: 8 12 Zgłoś treść
 • R.O. 2020-11-20 00:21:55 95.160.*.*
  Nie ma tu nic złego w tym, aby Niemcy sprawowały władzę w Polsce przez objęcie rządu nad całą UE. Taka jest przyszłość
  Odpowiedz Oceń: 5 17 Zgłoś treść
 • Uprzejmie donoszę ;) 2020-11-19 23:42:45 88.156.*.*
  W ramach dziennikarskiego obowiązku powinniście chyba jednak wspomnieć że niejaki "uprzejmie donoszę" Kałudziński to w latach 1968-1980 członek PZPR (widać nagonka na Żydów go pobudziła do wstąpienia) później w solidarności i już w wolnej Polsce prezes stowarzyszenia "prześladowanych" i na tym robi swoją karierę. Teraz przygarnięty przez PiS, sam donosi na ludzi i jeszcze ma na koncie prawomocny wyrok za niszczenie olsztyńskich zabytków. Także faktycznie idealna postać żeby grać "obrońcę zabytków".
  Odpowiedz Oceń: 14 3 Zgłoś treść