W Olsztynie spacerowali przeciwko PiS [ZDJĘCIA]

W Olsztynie spacerowali przeciwko PiS [ZDJĘCIA]
Z biało-czerwonymi flagami w rękach spacerowali ulicami Starego Miasta przedstawiciele lokalnych struktur ruchu obywatelskiego
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Wprawdzie miejscy urzędnicy nie wyrazili zgody na organizację protestu w samym centrum Olsztyna to kilkudziesięcioosobowa grupa postanowiła wyrazić swój sprzeciw wobec polityki Prawa i Sprawiedliwości w formie spaceru głównymi ulicami Starego Miasta.

- Jesteśmy przedstawicielami Polaków, którzy mają odwagę powiedzieć o tym, że jesteśmy niezadowoleni z działań rządu i jak została rozwiązana sytuacja blackdownu w naszym kraju; jak została zduszona polska gospodarka, przedsiębiorcy i zwykli ludzie - powiedział portalowi Olsztyn.com.pl Damian Kurek, jeden z przedstawicieli lokalnych struktur krajowego ruchu obywatelskiego "Ogólnopolski Strajk Generalny", który zorganizował olsztyński "spacer".

I dodał: - Chcemy pokazać, że w Polsce dzieje się źle, mimo tej całej propagandy w mediach. Chcemy poinformować, że 20 czerwca w Warszawie zbieramy się, aby powiedzieć otwarcie rządowi "nie".

W wydarzeniu wzięło udział kilkanaście osób. W okolicach grupujących się osób można było zobaczyć również wielu stróżów prawa.

- Ludzie się boją po tym, co się stało 16 maja (tego dnia odbył się w stolicy strajk przedsiębiorców w Warszawie - dop. autor). Tam miała miejsce pacyfikacja przez policję. Jak zapewne pan widział, zebrało się sporo osób, ale jak zobaczyli nadchodzące kordony policji to i ludzie stoją w tym momencie gdzieś z boku. Nas wylegitymowali. Dopóki tak się dzieje, ludzie będą się bać. Żeby jakąś strukturę utworzyć, wskrzesić ruch obywatelski to muszą być jakieś początki - powiedziała nam z kolei Izabela Pawska.

Jak zaznaczył Kurek, celem jest stworzenie ruchu narodowego, który będzie mieć prawo rozliczać polityków z ich obietnic, których nie spełniają.

- Nie mamy zamiaru pchać się w politykę. Naszym zadaniem jest uświadomienie Polaków o tym co się dzieje, aby naród się obudził póki nie będzie za późno - deklaruje nasz rozmówca.

Na 20 czerwca w Warszawie zaplanowana jest ogólnopolska manifestacja. Wcześniej jednak, 13 czerwca o godzinie 15, ma się odbyć ponowny protest w stolicy Warmii i Mazur.

Komentarze (60)

Dodaj swój komentarz

 • no more kod 2020-06-07 09:53:29 83.5.*.*
  Najważniejsze, że te spacerki kodziarzy to wciąż marginalne zjawisko z garstką nie wiadomo kogo. Więcej uczestników mają jakieś flash moby niż ta 'demonstracja' niezadowolenia.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 7
 • Ktoś 2020-06-07 09:31:29 5.173.*.*
  Ludzie, co Wy piszecie? Czy naprawdę tak dobrze żyje się w naszym kraju? Przecież tu idą młodzi ludzie, którzy próbują coś zrobić dla naszego kraju który leży w ruinie. Jak wszyscy którzy się tu wypowiadają w komentarzach jesteście tacy chętni do wypowiadania to pokaż cie swoje gęby i im powiedzcie co piszecie! Wyzywacie ludzi, którzy poświęcają swój prywatny czas, życie rodzinne, angażują najbliższych!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 4
 • Mario 2020-06-07 08:48:27 81.190.*.*
  Olsztyniacy mają strasznie krótką pamięć, albo coś takiego im się podoba 🤔 Chyba wielu zapomniało wysokiego bezrobocia, pracy w markecie za 6 brutto i na śmiecìówce, bo nie jest studentem, w ochronie za jeszcze mniej. Ktoś za PO-papranych znajomości jeszcze dostał się do pracy w urzędzie lub do koryta, to idzie na taki spacer, daje podpis Trzaskowi... Policji nie było, aje co się dziwić, prezydent z Olsztyna w opozycji, jemu to na rękę. Poczekamy jak będę protestować przeciw np. tęczowemu zgorszeniu dzieci w szkołach itd..
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 4
 • Mario 2020-06-07 08:47:14 81.190.*.*
  Olsztyniacy mają strasznie krótką pamięć, albo cis takiego im się podoba 🤔 Chyba wielu zapomniało wysokiego bezrobocia, pracy w markecie za 6 brutto i na śmiecìówce, bo nie jest studentem, w ochronie za jeszcze mniej. Ktoś za PO-papranych znajomości jeszcze dostał się do pracy w urzędzie lub do koryta, to idzie na taki spacer, daje podpis Trzaskowi... Policji nie było, aje co się dziwić, prezydent z Olsztyna w opozycji, jemu to na rękę. Poczekamy jak będę protestować przeciw np. tęczowemu zgorszeniu dzieci w szkołach itd..
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 2
 • Mario 2020-06-07 08:45:57 81.190.*.*
  Po-srańcy czy lewacy z Wiosny? A może wydzuerający się jak stare gabloty KOD z ludzi starego systemu po 60-ce? Polityczna ustawka dla głosów na przypała znanego jako Trzask 🤔 W Olsztynie jest komuna i taki obrazek nie jest nowością. Jak dla mnie, to byli jacyś PO-lszewicy i kloszardzi.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 6
 • Janusz Platfusiewicz 2020-06-07 00:15:27 37.248.*.*
  Co to za matoły? Pewnie kodziarskie babsztyle i pantoflarze haha
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 13
 • kii 2020-06-06 23:26:57 5.172.*.*
  a może będziecie świętować rocznicę jak wasz ryży idol okradł z emerytur kobiety z rocznika 1953, a może będziecie obchodzić rocznicę reprywatyzacji warszawskiej badż innych kradzieży dokonanych przez Pampersów Obsikanych
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 8
 • Organizator 2020-06-06 23:10:42 5.173.*.*
  Ślązak to jest HEJT...my jesteśmy apolityczni, niech każdy głosuje na kogo chce ..Ale dziękujemy za zaangażowanie w komentarzach jak dla Wielu
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 6
 • Ślązak 2020-06-06 21:55:43 5.173.*.*
  Ja się dołączyłem do marszu będąc mieszkańcem Śląska, przyjechałem do Was turystycznie i miałem trochę odwagi dołączyć. Po prostu się przejść ulicami. Mimo że pytałem stricte co warto jeszcze odwiedzić prócz tych mainstreamowych atrakcji jestem na zdjęciu z przypisem że walczę z PiSem, a tu już kłamstwo bo jestem apolityczny i głosuje za programem, a nie za partią i tak jak jakiś czas temu głosowałem na ruch narodowy, pis, po. Tak teraz zagłosuje na kogoś innego. Ps. Następnym razem komentujących zapraszam do rozmowy w realu, a nie rzucania obelgami i krytyka bez argumentów
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 9
 • Xxx 2020-06-06 21:42:43 37.248.*.*
  Pajacerka
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 13