W mieszkaniu w centrum Olsztynka znaleziono zwłoki. Zatrzymano podejrzanych o morderstwo [AKTUALIZACJA]

W mieszkaniu w centrum Olsztynka znaleziono zwłoki. Zatrzymano podejrzanych o morderstwo [AKTUALIZACJA]
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło w minionym tygodniu. Zwłoki znaleziono w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. Zatrzymano podejrzanych.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe potwierdziła, że doszło do zabójstwa w mieszkaniu przy ulicy Chopina w Olsztynku. Narzędziem zbrodni miała być siekiera. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby, które obecnie trzeźwieją na komendzie w Ostródzie.

Jak podał portal "Super Express", w niedzielę kobieta zgłosiła się na policję i powiedziała, że w mieszkaniu, do którego weszła, leżały zwłoki.

Bardzo szybko ustalono, kto może być sprawcą. Tego samego dnia zatrzymano dwóch podejrzanych: Stanisława N. i Łukasza O. Obaj byli pijani.

Według ustaleń portalu, mężczyźni mieli przez 3 dni pić wspólnie alkohol ze swoją ofiarą, po czym ją zamordowali w czwartek.

Śledczy badają sprawę śmierci 56-latka, którego ciało zostało znalezione w jednym z mieszkań na terenie Olsztynka. Policjanci do wyjaśnienia okoliczności tej tragedii zatrzymali cztery osoby, wśród nich dwóch mężczyzn w wieku 24 i 31 lat. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo w kierunku zabójstwa nadzorowane przez olsztyńską prokuraturę – przyznał Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Funkcjonariusze szybko ustalili miejsce, w którym mogą znajdować się osoby mogące mieć związek ze śmiercią 56-latka. Mężczyźni ukrywali się w mieszkaniu należącym do ich kolegi. Gdy funkcjonariusze tam pojechali, to mimo wielokrotnych prób, nikt nie reagował na polecenia policjantów wzywające do otwarcia drzwi. Po raz kolejny policjanci, aby dostać się do środka, musieli użyć siły. Po sprawdzeniu pomieszczeń znaleźli w łazience pod prysznicem dwóch ukrywających się mężczyzn w wieku 24 i 31 lat. Obaj zostali zatrzymani, a w chwili zatrzymania byli kompletnie pijani.

Do wyjaśnienia okoliczności tajemniczej śmierci 56-latka zatrzymane zostały również dwie kobiety. Ich udział w zdarzeniu jest przedmiotem prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Południe śledztwa – dodał Prokopczyk.

* * *

Inne wiadomości z Olsztynka:

Policjanci zablokowali ul. Mrongowiusza w Olsztynku. Doszło do strzelaniny [WIDEO, AKTUALIZACJA]

Wracamy do tematu strzelaniny w Olsztynku. Dlaczego złodzieje coraz częściej kradną katalizatory?

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • No ten tego 2021-02-22 15:10:13 188.146.*.*
  Olsztynek mega patola i wszystko jasne
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 6
 • Siekierezade 2021-02-22 13:52:44 5.184.*.*
  Ostra impra
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1
 • dr Grzesiowski 2021-02-22 12:30:09 185.220.*.*
  Zmarł na koronowirusa, siekierka była czynnikiem współistniejącym.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 7