Uwaga na naciągaczy! Olsztyński przedsiębiorca demaskuje jednego z nich

Uwaga na naciągaczy! Olsztyński przedsiębiorca demaskuje jednego z nich
Pan Damian otrzymał list z CEFIDG, które łatwo można pomylić z rejestrem CEIDG
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

W ostatnich latach mamy do czynienia z wieloma oszustami. Przestępcy podszywają się pod wnuków, policjantów czy pracowników poczty. Jeden z olsztynian napisał do nas, że świeżo po założeniu przez niego działalności gospodarczej, przedstawiciele prywatnego rejestru gospodarczego chcieli wyłudzić od niego pieniądze za wpis do bazy CEFIDG.

Świeżo upieczony olsztyński przedsiębiorca złożył wniosek o wpis do rejestru CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Wpis do tego rejestru jest bezpłatny i ogólnodostępny. Interesującą nas firmę możemy znaleźć na stronie ceidg.pl.

Przedsiębiorca otrzymał jednak niedawno list.

Tydzień po założeniu firmy przyszedł do mnie list polecony informujący mnie o konieczności uiszczenia opłaty za wpisanie do rejestru przedsiębiorców w CEFIDG – przyznał pan Damian.

I dodał: – Wykonałem badanie w tym kierunku i okazało się,że w ten sposób próbowano wyłudzić ode mnie pieniądze. List został wysłany z jednej ze skrzynek pocztowych w Warszawie. Myślę, że warto opisać to, by inni (mniej uważni) młodzi przedsiębiorcy nie padli ofiarą takich praktyk.

Tego typu sytuacje zdarzają się każdego dnia w Polsce. Cwaniacy próbują wyłudzić pieniądze od nowych przedsiębiorców, wykorzystując ich naiwność.

Z tego względu komunikat wydał resort rozwoju.

– możemy przeczytać w komunikacie ministerstwa.

Czym jest CEFIDG? Jest to tzw. Centralna Ewidencja Firm i Działalności Gospodarczych. Na ich stronie nie ma podanego numeru telefonu. Jest tylko adres e-mail. Siedziba firmy ma znajdować się na ul. Marszałkowskiej w Warszawie.

Na stronie znajduje się informacja, że jest to rejestr komercyjny.

Bądź pierwszy w swojej branży !

Czas wyróżnić się wśród konkurencji! Dzięki nam, Twoja firma już nie będzie jedną z wielu !
Codziennie miliony Polaków szukają produktów i usług w internecie. To właśnie my możemy spełnić wszystkie Twoje oczekiwania.

CEFiDG - Centralna Ewidencja Firm i Działalności Gospodarczych, jest rejestrem komercyjnym, służącym głównie do gromadzenia i przechowywania informacji o przedsiębiorcach, którzy będąc osobami fizycznymi, prowadzą działalność gospodarczą na terenie Polski. Dajemy Ci możliwość zalogowania się na naszej stronie internetowej i stworzenia indywidualnego profilu, opisu Twojej własnej firmy, tak więc żaden potencjalny interesant, już nigdy nie będzie miał problemów z odnalezieniem Twojej firmy.
Otwierając swoją własną działalność gospodarczą, Twoim głównym celem jest wzbicie się na wyżyny przedsiębiorczości. Dzięki rejestracji na naszym portalu "młodych przedsiębiorców", będziesz posiadać bezpośredni kontakt z klientem. Zainteresowany odbiorca, odnajdzie właśnie Ciebie w naszej wyszukiwarce! Koniec z długim wyszukiwaniem firm w internecie i czytaniem opinii! Naszą misją jest przyczynienie się do wzmocnienia wiarygodności i pozycji Twojej firmy na rynku. Osoba odwiedzająca portal, automatycznie zdobywa wiedzę o możliwościach owej działalności, oraz poznaje portrety przedsiębiorców, którzy odnieśli wszelaki sukces w biznesie. Co daje nam jeszcze rejestr? Z całą pewnością możliwość zaistnienia na rynku krajowym w cyklu rozpoczęcia działalności gospodarczej, analizę konkurencyjności innych firm i przedsiębiorców na rynku lokalnym, oszczędność czasu w dotarciu do usług- które spełniałyby Twoje oczekiwania, poprzez posiadanie i oferowanie produktów najwyższej jakości.


Jeżeli masz pomysł na biznes, lub prowadzisz już działalność gospodarczą i myślisz o jej dalszym rozwoju- to miejsce właśnie dla Ciebie!

Przyłącz się do internetowej społeczności przedsiębiorców! Kieruj się pewnością siebie i rozwijaj swój własny biznes.

– możemy przeczytać w zakładce „O nas”.

Galeria

Komentarze (16)

Dodaj swój komentarz

 • OdbiircaPisma 2021-04-19 21:29:22 188.121.*.*
  Skoro to oszustwo to gdzie wyrok ?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Gość 2021-03-18 10:33:27 195.191.*.*
  Przestańcie pisać głupoty to jest normalnie funkcjonująca firma prywatną która legalnie prowadzi swój interes i prowadzi działalność gospodarczą w postaci prowadzenia prywatnej ewidencji działalności gospodarczej innych podmiotów i za prowadzenie tej ewidencji pobiera kasę -- proste , Działalność gospodarczą jak każda inna i nie oczerniajcie firmy która działa legalnie od wielu lat a wasze dane pobiera z CIDG i oczywiście nikt was nie zmusza do rejestracji w tej firmie . Pozdrawiam biznesmenów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 6
 • nikt ważny 2021-03-18 10:07:53 83.23.*.*
  Ktoś sprytny, wykorzystując słabą wiedzę "nowych przedsiębiorców" postanowił na nich zarabiać. Nie zmusza do wnoszenia opłat. Nie żąda opłat. Nie grozi konsekwencjami. Jest jedynie sprytny, licząc na "list polecony" oraz nazwę zbliżoną do oficjalnej nazwy centralnej ewidencji działalności gospodarczej. Jeśli ktoś skusi się na takie "oferty" zamieszczenia danych, które są płatne i to niemało, to niech lepiej odpuści sobie prowadzenie "Biznesu". Miejsce redagowania "ofert" Warszawa, miejsce nadania (stempel) Lublin. Już to zwraca uwagę. Pomijam inne szczegóły.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • ikk 2021-03-18 07:27:59 95.160.*.*
  Zastanawia mnie. Skąd wiedzieli, że zakłada i rejestruje firmę. Dziwne
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
 • erftgh 2021-03-17 22:34:10 77.111.*.*
  nr konta na słupa? Chyba łatwo ich złapać...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2
 • zyx123 2021-03-17 20:03:12 46.174.*.*
  sprawa prosta ktoś robaczy nowy wpis i oszuści próbowali wysłać i może się nabierze a morze nie ??. W Polsce jest taki biznes danymi osobowymi że głowa pęka. Nie tylko wśród przedsiębiorców, ale też i starszych ludzi którzy dają się tak łątwo nabrać. Bo skąd oszust wie że dany dziadek czy babcia ma sporo kasy na koncie ??? i zna ich numer tel ???. Przypadek ??, nie sądzę .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 0
 • Mnm 2021-03-17 18:02:23 5.184.*.*
  Od lat to samo, poczta, mail. Ciekawe jak informacje o nowych firmach wyciekają na ulice
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 2
 • Śmiechu warte 😂 2021-03-17 17:28:04 31.60.*.*
  Jaki z ciebie przedsiębiorca ? Weź słownik języka polskiego i przeczytaj kogo nazywamy przedsiębiorcą.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 5