Szpitale z Warmii i Mazur otrzymają 10 mln zł. Środki przeznaczone m.in. na walkę z Covid-19

Szpitale z Warmii i Mazur otrzymają 10 mln zł. Środki przeznaczone m.in. na walkę z Covid-19
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Na początku lipca szpitale z Warmii i Mazur otrzymają dofinansowanie na łączną sumę 10 mln zł. Środki zostaną przeznaczone m.in. na walkę z koronawirusem.

- Od początku roku plan finansowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Olsztynie w pozycji leczenie szpitalne zwiększany był kilkakrotnie. Suma dodatkowych środków finansowych dla szpitali, to ponad 65 mln zł – informuje Aleksandra Kuczko, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału NFZ.

Od 1 lipca szpitale powiatowe z regionu otrzymają łącznie 10 mln zł. Suma dodatkowych środków finansowych dla szpitali, to ponad 65 mln zł. W tym:

a) Środki na COVID 23 979 tys. zł

b) Środki z zarządzenia 86/2020/DEF (podział 302 mln zł.)10 531 tys. zł

c) Pozostałe 30 594 tys. zł

– To kolejny, po pakiecie stabilności finansowej dla sektora ochrony zdrowia w czasie Covid-19, element wsparcia finansowego szpitali. Teraz zwiększamy środki na świadczenia objęte ryczałtem w tzw. szpitalach sieciowych – podkreśla Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Prezes Funduszu podpisał dwa zarządzenia, które gwarantują wzrost wyceny świadczeń objętych ryczałtem, m.in. w internie, kardiologii i ortopedii. Pieniądze pochodzą z funduszu zapasowego. Łącznie na ten cel przeznaczono 302 mln zł. Środki przeznaczone na świadczenia w poszczególnych oddziałach wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia zostały podzielone według algorytmu na 2020 rok, który wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna