Dziś jest: 24.02.2024
Imieniny: Bogusza, Macieja
Data dodania: 2023-11-26 14:50

Emil Marecki

Stomil ogłosił dziesięciu szczęśliwców, którzy otrzymają stypendia w wysokości 6 tys. zł na rozwijanie pasji

Stomil ogłosił dziesięciu szczęśliwców, którzy otrzymają stypendia w wysokości 6 tys. zł na rozwijanie pasji
Grafika promująca akcję "Stomil. Więcej niż klub"
Fot. Stomil Olsztyn S.A.

Stomil Olsztyn ogłosił dziesięciu szczęśliwców, którzy w nowym roku otrzymają stypendia w wysokości 6 tysięcy złotych na rozwijanie swoich pasji.

reklama

Stomil Olsztyn oprócz działalności sportowej (z naciskiem na piłkarską) bardzo mocno angażuje się w akcje społeczne. Tym razem władze klubu w porozumieniu z Akademią Sportu zorganizowali akcję stypendialną skierowaną do dzieci i młodzieży z Warmii i Mazur.

Zgłaszać się mogli mieszkańcy Warmii i Mazur, którzy nie ukończyli 26 lat. Warunek był tylko jeden, nie można być piłkarzem, bo ta akcja skierowana jest do wszystkich utalentowanych osób nie związanych z futbolem. Stomil otrzymał ponad 40 zgłoszeń, a wybór nie należał do łatwych.

II-ligowiec powołał specjalną komisję, którą stworzyli znani mieszkańcy stolicy regionu. Stypendystów Stomilu Olsztyn wybierali: Izabela Buchowska (wiolonczelistka), Krzysztof Jawroski (Harlem), Robert Listwan (malarz), Wojciech Łozowski (myzyk) i Marcin Możdżonek (były reprezentant Polski w siatkówce).

Trzeba przyznać, że grono bardzo zacne. Chociażby Marcin Możdżonek to mistrz świata w siatkówce z 2014 roku. - Każdy z stypendystów będzie dostawał 500 złotych miesięcznie - mówi Możdżonek. - Nie każdy ma równe szanse, a będziemy starali się pomóc młodym rozwijać ich pasje i poszerzać ich możliwości.

- Akcja Stomil więcej niż klub to bardzo fajna inicjatywa - mówi Robert Listwan, który w 2021 roku namalował obraz Andrzeja Biedrzyckiego. - Trzeba wspierać ludzi z pomysłami, z talentem, ludzi pracowitych, młodych ludzi z pomysłem na życie.

Głównym pomysłodawcą tej akcji był Michał Żukowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Stomilu Olsztyn SA. Skąd taki pomysł? - Stypendia pomogły mi w życiu nie raz, jestem do tej pory wdzięczny ludziom i instytucjom, które je przyznawały, bo dały mi możliwość być w miejscu, w którym jestem - mówi współwłaściciel Stomilu.

I dodaje: - Niezależnie czy grasz w siatkówkę, czy grasz na saksofonie, może śpiewasz lub chcesz być poliglotą albo świetnie malujesz. Nie jest ważne kim chcesz być i co chcesz robić, ważne, abyś kochał to co robisz i miał pasję. Każdego dnia chcemy pokazywać, że największy klub sportowy w regionie to też ogromna instytucja społeczna i centrum czynienia dobra, bo dobro wraca. Niech każda złotówka zbuduje 10 fantastycznych członków Stomilowej rodziny, którzy może nie kopią piłki, ale dadzą coś innego, równie ważnego, naszej lokalnej społeczności, a może i całemu światu.

Stypendystami Stomilu zostali: Adrianna Bujko (gra na perkusji), Aleksander Gralewicz (wyścigi motocyklowe), Gabriela Górajewska (artystka), Szymon Juchno (gra na pianinie), Anna Kawa (szachistka), Maria Niedzwiecka (siatkarka), Kornelia Piekarska (taekwondo olimpijskie), Anna Pliszka (gra na skrzypcach), Mateusz Truszkowski (muzyk), Krzysztof Zawal (piłkarz ręczny i szachista).

Na ten cel z środków zewnętrznych zostanie przekazane łącznie 60 tysięcy złotych złotych. Do akcji włączyło się Innteo oraz Superbet Foundation. Kibice Stomilu mogą kupować także specjalne koszulki dostępne na oficjalnej stronie klubu.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Alonzo 2023-11-26 16:45:06 78.30.*.*
    500 zł miesięcznie to wydaje na waciki i żel
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1

www.autoczescionline24.pl