Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2023-07-10 12:05
Ostatnia aktualizacja 2023-07-24 14:13

Krzysztof Brągiel

Sinice kontratakują? Na plaży miejskiej kąpiele tylko słoneczne

Sinice kontratakują? Na plaży miejskiej kąpiele tylko słoneczne
Zakaz kąpieli na plaży Miejskiej w Olsztynie. Powodem mają być sinice
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Poszukujący wytchnienia od upału nad największym olsztyńskim jeziorem, mogą czuć się zawiedzeni. W sobotę (8 lipca) nad jeziorem Ukiel pojawiła się czerwona flaga. Kąpieliska zostały zamknięte do odwołania.

reklama

Powodem ma być zakwit toksycznych sinic, który regularnie w sezonie wakacyjnym torpeduje plany turystów. - Z powodu podejrzenia wystąpienia sinic na kąpieliskach w CRS Ukiel obowiązuje zakaz kąpieli. Informujemy jednocześnie, że zakaz nie dotyczy wypożyczania sprzętu wodnego! - czytamy w komunikacie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Przypomnijmy, że sezon w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel wystartował 24 czerwca. W tym roku przy ul. Kapitańskiej udostępniono dwa strzeżone kąpieliska: Kąpielisko nr 1 w centralnej części kompleksu oraz Kąpielisko nr 2 nieopodal boisk do siatkówki plażowej. Chociaż póki co nie można wchodzić do wody, na plaży miejskiej nadal można korzystać z kąpieli słonecznych.

Jak podaje serwis Głównego Inspektoratu Sanitarnego (sk.gis.gov.pl) jeszcze w połowie czerwca woda w Ukielu miała być idealna. Zakwit sinic pojawił się jednak zgodnie z corocznym zwyczajem [Sinice z jednych kąpielisk ustąpiły, na innych się pojawiły. Sprawdź, które kąpieliska są otwarte, Wszystkie kąpieliska jeziora Ukiel zamknięte]

Lekarze przestrzegają przed ignorowaniem zakazów. Kontakt z sinicami może powodować gorączkę, osłabienie, jadłowstręt i wymioty. W niektórych sytuacjach może dojść do drżenia mięśni czy trudności z oddychaniem.

📢Szanowni Państwo! 📢 Z powodu podejrzenia wystąpienia sinic na kąpieliskach w CRS Ukiel obowiązuje zakaz kąpieli. Informujemy jednocześnie, że zakaz nie dotyczy wypożyczania sprzętu wodnego!

Opublikowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie Sobota, 8 lipca 2023
Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • ll'l 2023-07-12 08:15:05 83.15.*.*
    "Chociaż póki co nie można wchodzić do wody, na plaży miejskiej nadal można korzystać z kąpieli słonecznych." hahahaah.... Dobre! Wszyscy pojadą nad jezioro ,żeby popatrzeć na wodę
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
  • Tomek 2023-07-11 17:23:14 95.160.*.*
    "Z powodu podejrzenia wystąpienia sinic (...)" - - - - Podejrzenia? Skoro nie są pewni to po co ten zakaz? Zakaz wprowadza się po przebadaniu próbek wody i stwierdzeniu faktycznej obecności takich zagrożeń, a nie prewencyjnie...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1

www.autoczescionline24.pl