Rowerem z Olsztyna do Stawigudy? Jest już wstępna koncepcja ścieżki

Rowerem z Olsztyna do Stawigudy? Jest już wstępna koncepcja ścieżki
Już niedługo do Stawigudy powstanie ścieżka rowerowa
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Już wkrótce mieszkańcy Olsztyna będą mogli dojechać do gminy Stawiguda rowerem. Wzdłuż ul. Bartąskiej powstanie ścieżka. Jest już wstępna koncepcja traktu.

Wszystko wskazuje na to, że gmina Stawiguda połączy się z Olsztynem ścieżką rowerową. Trakt ma powstać wzdłuż ul. Bartąskiej i ma prowadzić z Bartąga do ul. Bukowskiego w Olsztynie. Będzie to spore udogodnienie nie tylko dla mieszkańców Stawigudy, ale też Jarot i osiedla Zacisze. Obecnie rowerzyści korzystają z chodnika lub jezdni.

- Ich bezpieczeństwo na pewno poprawi budowa ścieżki rowerowej prowadzącej wzdłuż ul. Bartąskiej, która docelowo połączy się z ul. Bukowskiego znajdującej się już na terenie Olsztyna, przy której już jest trakt pieszo-rowerowy. W ten sposób nasza gmina rowerowo połączy się z Olsztynem z korzyścią dla wszystkich uczestników ruchu w tym rejonie – mówi wójt gminy Stawiguda, Michał Kontraktowicz.

Jest już wstępna koncepcja ścieżki. Teraz inwestycja czeka na projekt. Podolsztyńska gmina będzie próbowała pozyskać środki na ten cel z funduszy unijnych.

Źródło: własne/Gmina Stawiguda

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Młoda 2020-01-16 22:00:44 37.47.*.*
    Znajomi mieszkający w tej Gminie twierdzą, że następne referendum będzie miał wójt Gminy Stawiguda. Naraził się zbyt wielu bo bardziej dba o interes deweloperow niz rdzennych mieszkańców. Te jego 100 mln. w tym budżecie to pijarowa bańka mydlana.
    Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść