„Rowerem bezpieczniej do celu”

W ramach rządowego programu Razem Bezpieczniej ruszyła kolejna edycja kampanii edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa kierujących rowerami i motorowerami. Organizatorem kampanii jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komenda Główna Policji.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów w całym kraju działań jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierującym jednośladami oraz propagowanie używania przez nich elementów odblaskowych.

Akcja będzie trwała od czerwca do końca sierpnia, czyli przez cały okres letni. W tym czasie policjanci będą zwracali szczególną uwagę na m.in. przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez osoby kierujące rowerami i motorowerami, z uwzględnieniem obowiązkowego wyposażenia, prawidłowego stanu technicznego motorowerów i oświetlenia rowerów.

PAMIĘTAJMY!!!!

Dbając o swoje bezpieczeństwo na drodze tym samym zapewniamy bezpieczeństwo innym użytkownikom dróg.

Źródło: KWP Olsztyn/własne

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • vanessa 123 2011-06-06 15:08:05 213.184.*.*
  zauważ, że mówiłam o skrzyżowaniach a nie ulicach w Olsztynie. oczywiście że jazda ulicą gdy obok jest ścieżka rowerowa to bezmyślność. ale nie można wszystkich do jednego worka wrzucać. Po prostu bądźmy uważni i jeźdźmy z głową
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • @vanessa123 2011-06-06 13:43:26 46.170.*.*
  A ja wczoraj na ulicy łączącej ulice Płoskiego z Witosa widziałem dwóch rowerzystów, którzy jechali ulicą, chociaż obok jest nowiutka, równiutka i piękna droga rowerowa. I jak doszłoby do wypadku to byłby krzyk, że kierowcy nie szanują rowerzystów, a tymczasem rowerzyści sami są sobie winni.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • vanessa123 2011-06-03 15:39:30 213.184.*.*
  akcja powinna być skierowana do pieszych i do kierowców aut. od ponad 2 miesięcy jeżdżę rowerem po Olsztynie i nie ma dnia żeby piesi mając wolny chodnik nie stali lub nie szli ścieżką rowerową, bo po co rozróżniać... podobnie jest z kierowcami, którzy nie wykazują ostrożności na skrzyżowaniach, gdzie często zdarza się, że zielone światło dla rowerzystów włącza się w tym samym momencie dla skręcających w prawo samochodów..o wypadek nie trudno...a rowerzysta z samochodem nie ma szans.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • rowerowy 2011-06-02 13:39:04 83.9.*.*
  Odblaski to podstawa pamiętajmy!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść