Dziś jest: 25.06.2024
Imieniny: Doroty, Łucji, Wilhelma
Data dodania: 2024-04-19 10:43

Krzysztof Brągiel

Robert Szewczyk: "Olsztyn to mój dom"

Robert Szewczyk:
Robert Szewczyk, w towarzystwie zwolenników, podsumował kampanię wyborczą
Fot. Aleksandra Sawczuk / Olsztyn.com.pl

W piątkowy poranek (19 kwietnia) Robert Szewczyk spotkał się z mediami przed olsztyńskim ratuszem. Kandydat na prezydenta miasta podziękował mieszkańcom za czas kampanii i jeszcze raz przypomniał swoje główne postulaty. Politykowi Koalicji Obywatelskiej towarzyszyli partyjni koledzy na czele z ministrem Jackiem Protasem oraz Monika Falej, była posłanka Lewicy.

reklama

- Ze mną jest grupa przyjaciół, współpracowników, osób, którym ufam – przedstawił zgromadzonych Robert Szewczyk.

Poza wiceministrem funduszy i polityki regionalnej Jackiem Protasem oraz byłą posłanką Lewicy Moniką Falej przed magistratem pojawili się: marszałek województwa Marcin Kuchciński, posłowie: Janusz Cichoń i Paweł Papke oraz radni z komitetu Koalicji Obywatelskiej.

Szewczyk podziękował olsztynianom za czas kampanii, podczas którego miał okazję odbyć liczne spotkania i rozmowy. - W Olsztynie mieszkają wspaniali ludzie, którym zależy na ich mieście, którzy kochają to miasto – podkreślał. - Olsztyn to mój dom. Ja się tu urodziłem, wychowałem i tu spędzę swoje życie – dodał.

Przewodniczący rady miasta w kilku punktach przypomniał główne założenia programu, z którym poszedł do tegorocznych wyborów samorządowych. Mówił o ofercie dla rodzin, dzieci i młodzieży ale też o centrach zdrowia seniorów.

Osobny wątek poświęcił potrzebom przedsiębiorców, których ratusz ma sprowadzać do miasta, a następnie być „partnerem” i dawać „przestrzeń do rozwoju”. Nie zabrakło też w wypowiedzi Szewczyka oferty kulturalnej i „zadbania o twórców”.

Poparcia kandydaturze Szewczyka, w dłuższej wypowiedzi, udzielił minister Jacek Protas. - Miasto potrzebuje młodego, dynamicznego, nowocześnie myślącego gospodarza, który poprowadzi Olsztyn ścieżką rozwoju. Takim gospodarzem jest Robert Szewczyk – powiedział i dodał, że kandydat KO jest „gwarantem” dobrej współpracy z rządem.

Na koniec głos zabrała Monika Falej, która jeszcze do niedawna była działaczką Nowej Lewicy. Trzy miesiące po nieudanych wyborach parlamentarnych, w których nie uzyskała reelekcji, wystąpiła jednak z partii [Z mediów dowiedziała się, że nie zostanie wicewojewodą. Monika Falej odeszła z partii]

- Udzielam mu (Szewczykowi – red.) olbrzymi kredyt zaufania w tych wyborach. Robercie, liczę na to, że kobiety, młodzi ludzie, dzieci i młodzież będą docenieni i wspierani w Olsztynie pod twoimi rządami – powiedziała Falej.

Była parlamentarzystka dodała, że z Szewczykiem łączą ją „wspólne priorytety”. Chodzi m.in. o program in vitro czy zadbanie o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Galeria

Komentarze (38)

Dodaj swój komentarz

 • Rolnik 2024-04-19 22:59:33 31.0.*.*
  Aby zrozumieć PO i wybić z głowy nienormalność warto włączyć ostatnia za życia wypowiedź Leppera…. Tam podliczył i wymienił wszystko
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 3
 • Stefan 2024-04-19 22:44:49 5.173.*.*
  To jest poplecznik grzymowicza, a grzymowicz należał do PZPR!!! Każdy to może sprawdzić wpisując w google, to był komuch!!! Zniszczył nasze miasto całkowicie je korkując, starówka zamarła, rajdy samochodowe już nie istnieją, teren min. toru motocrossowego został sprzedany, gdzie teraz chłopaki mają jeździć, po lasach?? Wyprzedał wiele atrakcyjnych gruntów, łącznie z dostępem do jezior, zawęził ulice i wprowadził czerwoną falę tworząc sztuczne korki, a na końcu sieje propagandę jak to najlepiej mieszka się w Olsztynie. Dno i trzy metry mułu. Ludzie mają już tego dosyć i nie chcą tego kontynuacji, a wiadomo że wybór Szewczyka to tak naprawdę dalsze rządzenie grzymowicza. Dla dobra naszego miasta lepiej nie wierzyć w ich bajki. Zobaczcie ile ludzi musi wspierać tą kampanię, przecież to jest wszystko sztucznie nakręcone, jak on wygra to nikt z Was szarych obywateli nigdy już z nim nie porozmawia i sie do niego nie dopcha, tak jak to miało miejsce przez te wszystkie lata z napływowym grzymowiczem. Nie jestem za PISem, jestem za KO, ale nigdy nie zagłosuje na Szewczyka. Czas na normalność, mój wybór Pan Czesław Jerzy Małkowski!!! Otwarty, normalny człowiek na stanowisku które z założenia ma służyć dla Mieszkańców Olsztyna, a nie utrudniać im życie!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • MŁODA1 2024-04-19 21:24:14 94.254.*.*
  Dzisiaj wypowiedział się przewodniczący PKW. Z jego wypowiedzi wynika, że głosować w II turze będzie mogło 15 mln. uprawnionych. To dużo więcej niż w 2018 r. Wówczas było to 10 mln. To oznacza że obecnym rządzącym nie do końca udało się wygrać tych wyborów w I turze. To porażka Tuska. Oficjalna propoganda tak tego nie przedstawia. Nie ma się czym chwalić. Mam nadzieję że w Olsztynie pogonią Szewczyka.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 8
 • Na dwoje babka wróży 2024-04-19 20:22:15 88.156.*.*
  Panie Robercie zaufanie zdobywa się piechotą a traci biegiem. Niech pan nie zawiedzie, niech pan pokaże że słowo honoru to duża wartość. Wtedy ma pan szansę na zapisanie się w annałach miasta. Jeśli nie to za 5 lat wiatr historii zmiecie pana ze sceny...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 9
 • NIE DLA PO 2024-04-19 20:11:36 31.0.*.*
  ⛔️dla wycofania gotówki i wprowadzeni CBDC ⛔️ dla Gender i opłacania ich z naszych podatków ⛔️ nie dla niewolnictwa podwyższania opłat dla mieszkańców ⛔️ NIE DLA PO
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 8
 • Dzewczyk 2024-04-19 20:09:13 46.205.*.*
  Bardzo lekceważąco wypowiada się. Nie ma tej kindersztuby wobec obywateli. Zobaczycie jak będzie olewajaco traktował obywateli jeśli wygra. To nie dla niego funkcja. W tym wieku to pracuje się, a nie piastuje urząd prezydenta miasta.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 6
 • :) 2024-04-19 19:21:12 46.205.*.*
  No i będę mógł dziecku wytłumaczyć poglądowo na czym polegała/polega Geruzja
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
 • Remo 2024-04-19 19:06:21 5.173.*.*
  Szewczyk = Grzymowicza!!! Koniec układów!!! The End!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 6
 • Betoniarze 2024-04-19 18:17:08 37.248.*.*
  Towarzystwo wzajemnej adoracji, komuchy i nieroby.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 25 6
 • 🏳️‍🌈wyborcy po 2024-04-19 18:11:30 31.0.*.*
  Postuluję o całkowite zakazanie używania faszystowskiego zwrotu: „panie i panowie” (ladies and gentlemen) oraz obligatoryjne zastąpienie go wyliczanką wszystkich 56 rodzajów płci, tak jak zrobił to niemiecki poseł Steffen Königer na poniższym filmiku. W celach kontrolnych domagam się utworzenia Urzędu Monitorowania Interpłciowych Zwrotów Grzecznościowych (UMIZG), który byłby organizacją pozarządową (finansowaną ze środków publicznych kwotą 2.5 miliarda złotych rocznie), sprawdzającą, czy ktoś nie używa średniowiecznego zwrotu „panie i panowie”. UMIZG powinien mieć kompetencje nakładania mandatów karnych oraz pozaprokuratowego wysyłania sprawców do więzień. W zarządzie UMIZGu powinni zasiadać niezależni eksperci, w osobach Dariusza Paczkowskiego, Olgi Tokarczuk, Zbigniewa Hołdysa, Jasia Kapeli, Róży Marii Barbary Gräfin von Thun und Hohenstein oraz feministki z różowym serduszkiem na głowie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 8
 • MŁODA1 2024-04-19 17:11:57 94.254.*.*
  Kampania wyborcza Szewczyka była w całości opłacana przez podatnika, tzn. przez samorząd gminny i państwo. Platforma rzuciła przeciwko Małkowskiemu cały aparat państwa. Za nasze pieniądze przyjeżdżali służbowymi samochodami ministrowie z Warszawy. Szewczyk miał więcej czasu antenowego w państwowym radiu i w państwowej telewizji. Jeżeli nawet teksty w publikatorach były opłacane przez centralę PO to także z naszych pieniędzy, gdyż partia otrzymuje dotację z budżetu państwa, czyli z naszych podatków. Wychodzi na to że Szewczyk wygadywał głupoty za nasze pieniądze. To się dzieje w Olsztynie rządzonym nadal przez Grzymowicza I PO. Olsztynianie. Obudźcie się. Stop klesiostwu i układom. Stop zadłużaniu miasta. Stop zacofaniu gospodarczemu. Stop PO.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 30 8
 • 🏳️‍🌈 2024-04-19 16:10:36 31.0.*.*
  Jako osoba popierająca lgbt powinnam miec dwa prawa głosu czuje się kobieta i mężczyzna! Czuje się dyskryminowana że mogę oddać tylko jeden głos co z moja tożsamością płciową?!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 20 10
 • 🏳️‍🌈 2024-04-19 15:33:26 31.0.*.*
  Wolność Równość Tranzycja na zadanie 🏳️‍🌈 Ksiezycowoplciowi
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 10
 • MŁODA1 2024-04-19 15:32:20 94.254.*.*
  Tusk nie przyjechał do Olsztyna aby na finiszu poprzeć kandydata z PO. Tusk wie, że Szewczyk przegra tę batalię i nie będzie popierał przegranego. Tak postępił Tusk w wypadku Wrocławia. Nie poparł Sutryka i nie pojawił się we Wrocławiu. Dobry to prognostyk na 21 kwietnia 2024 r.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 27 8
 • 🏳️‍🌈 2024-04-19 15:29:02 31.0.*.*
  Działacze LGBT zebrali kilka tysięcy złotych dla krowy, która ... czuje się bykiem. "Rolnik dobrze zarobił na debilach" Lewicowi działacze postanowili wykupić krowę, która rzekomo czuje się bykiem. W tym celu zebrali ponad 5 tys. zł. "Księżycowa Krowa Muuun" / zrzutka ad Cała historia miała miejsce na mazurach. Urodziła się tam krowa, która z wyglądu miała przypominać byka. Krowa była bezpłodna więc jej właściciel postanowił oddać ją do rzeźni. Wtedy do akcji wkroczyli aktywiści LGBT. Lewicowcy założyli na portalu zrzutka.pl zbiórkę pieniędzy na krowę, którą nazwali "Księżycową Krówką Muuun". Działacze zebrali na wykupienie krowy, którą określili mianem "transeksualnej", ponad 5 tys. zł.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 7
 • Kluseczki 2024-04-19 15:26:08 2a00:f41:816:*
  Grzybowicz zadłużył, zabetonował i zakorkował miasto. Jaka to ekologia i czystość powietrza, jak zabierając samochodom pasy ruchu stoją one w coraz większych korkach produkują więcej zanieczyszczeń. Aut z roku na rok przybywa i tu tę grupę się dyskryminuje. Na siłę wpychając tramwaje w ciasne miasto. A wystarczyłby Trojlebusy, autobusy elektryczne, autobusy hybrydowe i teraz Wodorowe. Ekologia ta sama a o ile taniej szybciej i każdy zadowolony. Co w tej kwestii zrobił Szewczyk? Nic nie zrobił przytakiwał na gówno. Tak jest z wieloma rzeczami w tym miescie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 7
 • JanD'zban 2024-04-19 15:02:55 46.171.*.*
  To Szewczyk jest zameldowany w Olsztynie?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 19 3
 • Dert 2024-04-19 14:52:28 176.221.*.*
  Slucham Panie Szewczyk jaki ma Pan pomysl na splacenie 400 milionow zlotych dlugu miasta. Podpowiem: podatki podnoszą tylko idioci, a Pana do takich nie zaliczam. Słucham.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 6
 • Emerytka 2024-04-19 14:32:09 31.0.*.*
  Rolnik z 26ha na prezydenta? Zeruje na dopłatach i jeszcze mu mało! Zeruje na naiwnych!!! Jeszcze ten szyderczy uśmiech diabła
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 30 8
 • zza 2024-04-19 13:50:38 37.190.*.*
  Pogratulować kandydatowi Szewczykowi cynicznej pewności siebie. Oraz zaufania do partyjnych kolegów. No i zaufania do Falej Moniki.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 26 8

www.autoczescionline24.pl