Rebelia kultury: O tańcu i z tańcem w Olsztynie

Warsztaty tańca współczesnego, projekcja filmu Stand by i pokaz spektaklu Stan doskonały to główne atrakcje październikowej edycji Otwartej Sceny Tańca organizowanej przez Pracownię Tańca Artystycznego PRYZMAT w Olsztynie. Projekt realizowany jest w ramach kampanii Warmia: Rebelia Kultury.

 
W dniach od 6 do 7 października w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie odbędą się warsztaty taneczne. Poprowadzi je tancerz, choreograf i pedagog Ryszard Kalinowski z Lubelskiego Teatru Tańca.
 
Pierwszego dnia organizatorzy wydarzenia zapraszają wszystkich chętnych na „Wieczór Otwartej Sceny Tańca”. Podczas spotkania odbędzie się projekcja filmu „Stand by”, który porusza problem  bytu tancerza na scenie, ale również bytu człowieka w życiu i w świecie. Inspirację do filmu stanowi spektakl „Gracerunners” autorstwa norweskiej choreografki Karen Foss. Po projekcji odbędzie się pokaz spektaklu "Stan doskonały" Studia Tańca Firestep. Spektakl otrzymał w tym roku nagrodę główną w konkursie choreograficznym „3...2..1...TANIEC” w Krakowie.
 
Wstęp na wieczorne spotkanie wolny.
 
Otwarta Scena Tańca to projekt spotkań środowiska sztuki tanecznej, który zakłada edukację i rozwój tancerzy; warsztaty oraz wymianę doświadczeń poprzez dyskusje, pokazy spektakli, filmów. Celem projektu jest również uwrażliwianie i edukacja widzów w zakresie sztuki tanecznej.
 
Warsztaty obejmują lekcje prowadzone przez choreografów, twórców, specjalistów z dziedziny tańca współczesnego oraz innych form. Zajęcia odbywają się na dwóch poziomach zaawansowania (podstawowy i średniozaawansowany), tak aby każdy, niezależnie od poziomu wieku i doświadczenia, mógł rozwijać swoje umiejętności.

Wieczorne spotkania poświęcone tematyce z zakresu sztuki tańca to prezentacje spektakli, otwarta scena dla twórców. W ramach spotkań prowadzone będą dyskusje, m.in. z występującymi na scenie twórcami oraz choreografami prowadzącymi warsztaty, czasami będą odbywać się projekcje filmów. 

6-7 października (sobota-niedziela)

sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena

Warsztaty Otwartej Sceny Tańca
(taniec współczesny / floor work) z Ryszardem Kalinowskim z Lubelskiego Teatru Tańca
godz. 9.00-10.30 – warsztaty tańca współczesnego / fluor work (grupa A)
godz. 11.00-12.30 – warsztaty tańca współczesnego / floor work (grupa B)
godz. 13.30-15.00 – warsztaty tańca współczesnego / floor work (grupa A)
godz. 15.30- 17.00 – warsztaty tańca współczesnego / floor work (grupa B)6 października (sobota) godz. 19.00

sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena

Wieczór Otwartej Sceny Tańca

projekcja filmu pt. „Stand By” i pokaz spektaklu pt. „Stan doskonały”

choreografia, taniec i kreacja: Joanna Malitka i Julia Dondziło-Grześ
konsultacja reżyserska: Agata Biziuk

Wstęp wolny.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz