Przedsiębiorcy chcą unijnej pomocy

Blisko 40 przedsiębiorców z powiatu i regionu wzięło udział w spotkaniu informacyjnym na temat możliwości pozyskiwania funduszy unijnych. Biznesmeni wiedzą, że warto wykorzystać szansę na rozwój firm, jaką daje obecny okres programowania unijnego.

Bezpłatne spotkanie informacyjne „Fundusze unijne dla przedsiębiorców" zorganizowały wspólnie: Starostwo Powiatowe w Olsztynie, zespół Regionalnego Systemu Wspierania Innowacji oraz Ośrodek Enterprise Europe Network. Wysoka frekwencja pozwala wysnuć wniosek, że przedsiębiorcy z powiatu są bardzo zainteresowani uzyskaniem unijnej pomocy na rozwój swoich firm. Na salę sesyjną dotarło ostatecznie blisko 40 przedsiębiorców z terenu powiatu i całego regionu (m.in. z Barczewa, Biskupca, miejscowości Niedźwiedź, Elbląga, Olsztyna czy Bartoszyc).

 

W czasie spotkania osoby, które prowadzą firmy mogły się dowiedzieć z jakich źródeł mogą starać się o unijne dofinansowanie. Omówione zostały m.in.możliwości wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na rozwój i tworzenie mikroprzedsiębiorstw, z Regionalnego Funduszu Pożyczkowego, z RPO Warmia i Mazury i z Enterprise Europe Network. Przedsiębiorcy byli dociekliwi i chcieli wiedzieć jak najwięcej.


- Od niedawna prowadzę małą gastronomię, ale chcę rozszerzyć działalność o kolejne dziedziny - mówi Beata Brzozowska, uczestniczka spotkania. - Myślałam o przedszkolu lub o zakładzie optycznym. Liczę, że pomysł na rozwój biznesu przyjdzie mi do głowy właśnie po spotkaniu w starostwie. Takie wydarzenia powinny się odbywać częściej.

Źródło: Własne/Powiat Olsztyński

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000