Kormoran w Mierkach sprzedany!

Władze powiatu olsztyńskiego podpisały akt notarialny sprzedaży legendarnego ośrodka rządowego Kormoran w Mierkach. Wcześniej na konto olsztyńskiego starostwa wpłynęło 12,2 mln złotych za nieruchomość, którą nabyła spółka Centrum Mierki z Warszawy.

Przedstawiciele Zarządu Powiatu są zadowoleni z finalizacji transakcji oraz z tego, że dawny ośrodek rządowy w Mierkach udało się wreszcie sprzedać po kilku wcześniejszych nieudanych próbach.

- Dobrą wiadomością jest to, że sprzedaliśmy Mierki inwestorowi z branży turystycznej, który zagwarantuje dalszą działalność hotelowo-konferencyjną - mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. - W dodatku udało nam się wynegocjować, aby nasi uczniowie z Technikum Hotelarsko-Gastronomicznego w Olsztynku  mogli w tym obiekcie odbywać praktyki.

Nabywca Mierek chce stworzyć Centrum Hotelowo-Konferencyjne unikatowe i wyjątkowe w skali kraju. Celem działania spółki będzie prowadzenie działalności hotelowej, konferencyjnej i gastronomicznej dla potrzeb organizacji pobytów biznesowych oraz indywidualnych pobytów wypoczynkowych.

- Ekipy remontowe już weszły do głównego budynku hotelowego, który zmodernizujemy w pierwszej kolejności - mówi Sławomir Kociszewski, prezes spółki Centrum Mierki. 

Nowe Mierki ruszą 22 kwietnia. Do tego czasu w hotelu powstanie nowa restauracja, przebudowany zostanie hol, a zmiany doczeka się też cały wystrój obiektu. W tej chwili trwa wymiana wszystkich mebli hotelowych i wykładzin, a remontu i odświeżenia doczekają się także pokoje. Po zakończeniu remontu budynku hotelowca zmodernizowany zostanie budynek apartamentowca i pawilony. Po wszystkich remontach standard hotelu zdecydowanie wzrośnie, pojawi się profesjonalne zaplecze rekreacyjne SPA, a zaplecze konferencyjne będzie powiększone.  Władze spółki liczą, że w niedalekiej przyszłości w Mierkach co roku pojawiać się będzie minimum 50 tysięcy gości. Zatrudnienie w Centrum Konferencyjno-Hotelowym znajdzie od 35 do 40 osób.

Gotówka jaka wpłynęła do starostwa zostanie przeznaczona na wkład własny do licznych inwestycji unijnych, które realizuje Powiat Olsztyński. Chodzi tutaj m.in. o miniobwodnicę Barczewa, czy wielki projekt digitalizacji zasobów geodezyjnych powiatu.

Źródło: własne/powiat olsztyński

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • niunia 2011-06-10 19:49:15 79.188.*.*
  Jeśli ktoś kocha przyrodę - bardzo polecam ten ośrodek...... Całusy dla wszystkich . już niedługo znów tam jadę :)
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • niunia 2011-06-10 19:47:54 79.188.*.*
  Byłam Tam i powiem że jest super pięknie. Cisza, spokój. Pracują tam fantastyczni ludzie!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Klakier 2011-06-04 15:15:42 85.202.*.*
  Panie Marcinie, Panu się chyba pomyliło, że komunizm szlak trafił :) Komunizm zmodyfikował się w coś o wiele gorszego. Te same osoby przy korytach, a reszta kredyty po 30lat i zęby w ścianę. Kogo stać na nocleg za 400zł??? Założę się, że płacą ludziom tam zatrudnionym nie więcej jak 1000zł :) Na szczęście coraz więcej młodych ludzi się budzi
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Marcin Litwiński 2011-01-21 13:32:11 77.113.*.*
  Komuchy to miały swoje czasy świetności, ale całe szczęście cały ustrój szlag trafił :) Jeszcze został ZUS jako spuścizna, po tamtych rządach, narzekają że nie mają kasy na wypłacanie należności dla ubezpieczonych, a budynki okute marmurem stawiają, i powiedzcie mi gdzie tu jest jaka kolwiek odpowiedzialność...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść