Prokurator w Jaraczu

Prokurator w Jaraczu
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe w Olsztynie umorzyła nadzorowane przez siebie postępowania w sprawach dotyczących ewentualnego naruszania praw pracowniczych w Teatrze Jaracza w Olsztynie.

Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, postępowania prowadzone w teatrze pod nadzorem prokuratora dotyczyły: artykułu 218 § 1a kodeksu karnego, przewidującego karę grzywny oraz ograniczenia wolności do dwóch lat za złośliwe lub uporczywe naruszanie praw pracownika, art. 35 ust.l pkt 3 ustawy o związkach zawodowych przewidującego grzywnę lub ograniczenie wolności za nierówne traktowanie pracownika z powodu jego przynależności do związku zawodowego oraz art. 216 §2 kk przewidującego karę grzywny lub ograniczenia wolności za znieważanie innej osoby przy pomocy środków masowego komunikowania.

W dwóch pierwszych przypadkach śledztwo umorzono wobec braku znamion czynu zabronionego w rozpoznawanym przypadku. Przypadek trzeci podlega natomiast ściganiu na prywatny wniosek osoby pokrzywdzonej „z uwagi na brak interesu społecznego w objęciu ściganiem z urzędu".

łcp

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • miotła 2020-08-20 21:09:56 178.128.*.*
    no i pozamiatane
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1