Poseł Porozumienia odpowiedział na zaczepki lidera PiS z okręgu: ‘’Jerzy Szmit powinien zrozumieć, jakie jest jego miejsce w szeregu’’

Poseł Porozumienia odpowiedział na zaczepki lidera PiS z okręgu: ‘’Jerzy Szmit powinien zrozumieć, jakie jest jego miejsce w szeregu’’
Michał Wypij z Porozumienia pokazał grafikę przyrównującą znanych polskich polityków do małpy. Zdaniem posła Porozumienia jej autorem ma być Jerzy Szmit, przewodniczący PiS w regionie
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

Michał Wypij podczas środowej konferencji prasowej pokazał grafikę, na której umieszczono zdjęcia Jarosława Gowina, Wojciecha Maksymowicza i Donalda Tuska oraz zdjęcie małpy. Poseł Porozumienia powiedział, że takie ilustracje przedstawiał lokalny lider Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Szmit.

W czasie, gdy byliśmy zajęci z prof. Maksymowiczem szukaniem kompromisu (przy organizacji wyborów – red.) i dobrych rozwiązań dla Polski, nie wszyscy zrozumieli powagę sytuacji, w której znalazł się nasz kraj. Jedną z takich osób jest przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynie, który podczas swoich różnych komentarzy medialnych posługiwał się także w sposób obraźliwy grafikami, które porównywały najważniejszych polityków, w tym byłego premiera czy ministra nauki i szkolnictwa wyższego do zwierząt – powiedział Michał Wypij odnosząc się do wypowiedzi Jerzego Szmita, w których w negatywnych słowach wypowiadał się o posłach Porozumienia.

I dodał: – Tą grafikę kolportował pan Jerzy Szmit i chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że ta grafika idealnie pokazuje poziom Jerzego Szmita i jego elit politycznych. Nie ma przypadku w tym, że Jerzy Szmit nie jest posłem na Sejm RP, że po raz kolejny nie znalazł się na listach i powinien chyba zrozumieć, jakie jest jego miejsce w szeregu.

Przypomnijmy, że Jerzy Szmit kilkukrotnie w ostatnim czasie atakował działaczy nie tylko opozycji, ale także Porozumienia. W swoim liście do członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości napisał, że prof. Maksymowicz i Michał Wypij chcieli rozbić jedność Zjednoczonej Prawicy i pomóc opozycji w destabilizacji politycznej.

Działania totalnej opozycji znalazły wsparcie u części posłów Porozumienia Jarosława Gowina. W tej grupie najbardziej aktywni byli wybrani w naszym okręgu z listy PiS: Wojciech Maksymowicz i Michał Wypij. Ostatecznie udało się ustalić wspólne stanowisko. Naruszone jednak w ostatnich dniach zaufanie, trudno będzie odbudować. Chciałbym podkreślić, że część środowiska Porozumienia odrzuciła działania zmierzające do rozbicia Zjednoczonej Prawicy.

– możemy przeczytać w liście.

Michał Wypij odniósł się także do dwóch interpelacji poselskich związanych z Warmią i Mazurami.

Jedną z kwestii, które poruszył, była sprawa prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie, Iwony Bendorf-Bundorf, która została oskarżona o przekroczenie uprawnień i uzyskanie nienależnej korzyści.

Chcę się dowiedzieć jakie działania podejmuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie odwołania pani Iwony Bendorf-Bundorf z funkcji prezesa RIO, bądź zawieszenia wykonywania obowiązków. Ma to związek z postawieniem zarzutów. Sprawa jest przewlekła i dla mnie osobiście niewytłumaczalna. Myślę, że jako mieszkańcy Warmii i Mazur mamy prawo oczekiwać konkretnych działań, żeby uratować autorytet RIO – wyjaśnił poseł Poruzumienia.

Kolejna interpelacja Wypija ma związek z postulatem prezydenta Andrzeja Dudy, który w marcu zapowiedział wsparcie działań mających na celu zlikwidowanie podatku VAT od biletów kolejowych.

Uważam, że takie działanie z jednej strony może pomóc szeroko-rozumianej branży turystycznej w kontekście rozwoju i walki z koronawirusem. Może także pozytywnie wpłynąć na rozwój branży transportowej i kolejowej w regionie – wyjaśnił Michał Wypij.

Poseł Porozumienia rozszerzył ten postulat o inne bilety w środkach transportu, w tym także komunikacji miejskiej.

Myślę, że to może w pozytywny sposób wpłynąć na rozwój komunikacji miejskiej, także w Olsztynie. Uważam, że im mniejsze podatki, tym gospodarka się lepiej rozwija. Zmniejszenie cen biletów, mogłoby powiększyć grono chętnych do jeżdżenia komunikacją publiczną, w tym miejską – przyznał Wypij.

Komentarze (19)

Dodaj swój komentarz

 • Koba 2020-06-23 18:21:12 188.147.*.*
  hm. coś w tym musiało być skoro pan Jerzy został zdymisjonowany i to w okresie trwającej kampanii?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Ha 2020-05-23 21:06:41 5.173.*.*
  Wypij ty gnido wstyd Olsztynowi za takiego kunktatora. Wiesz dobrze, że jesteś u Preseza spalony, a twoje ubeckie, odziedziczone po tatusiu metody nic nie pomogą. Nie ustawiaj innych. Już wyborcy cię ustawili.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 3
 • Golum 2020-05-23 20:54:33 5.173.*.*
  Panie Wypij. Jesteś człowiekiem, który jest w stanie zjeść gówno dla swoich osobistych korzyści. Szmitowi, ideowcowi, , ktory siedział za twoją wolność nie dorastasz do pięt.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 2
 • Michałek 2020-05-21 23:55:06 88.156.*.*
  Nadęty poseł długo nie będzie zasiadał w sejmowych ławach. dużo wskzuje, że to dla niego druga kadencja, bo pierwsza i ostatnia.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 5
 • wacpan 2020-05-21 18:50:20 5.173.*.*
  Oooo to ten Co Jarkowi sie podlizywal
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 4
 • eKarolek 2020-05-21 09:10:38 213.184.*.*
  Gdzie jest Carloss, obrońca p. Wypija?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 2
 • kolega 2020-05-21 06:40:57 79.184.*.*
  "Tą grafikę kolportował pan Jerzy Szmit i chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że ta grafika idealnie pokazuje poziom Jerzego Szmita i jego elit politycznych. " Szmit jest kwintesencja PiSu. modelowy przykład. Takich jak on tam na pęczki.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 6
 • Ogorek Konserwowy z Cukinia 2020-05-21 06:13:42 5.173.*.*
  Szanowny Panie Wypij, moze nie tak bezposrednio z tym MPK od razu w MSZ. Oni teraz sie debatuja. Czyli na razie do Gardzieli Bema nie wjezdzaja. Cos tam pamietam z zimowej debaty, iz mozna tam tez zapoznac sie z widzeniem swiata przez Magdalene Piorek. Mozna tez z tego miesiecznika rozwinac pogmatwane historyjki ludzi ktorych sie szanuje. Jednak nie da sie zaprzeczyc oni musza sie jako frakcja w ramach ktorejs parti wyprodukowac. To cos takiego, jak holandia ktora nie chce ogrdow semiramidy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 2
 • Olo 2020-05-20 17:48:09 5.173.*.*
  Łuku duby Panie jarząbek
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 3
 • MP 2020-05-20 15:45:58 88.156.*.*
  Szmit ciągnie Olsztyn w dół ,nikt z rządu przez tego pana nie interesuje się Olsztynem.Czas zmienić lidera w Olsztynie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 9