Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2010-07-13 14:11
Ostatnia aktualizacja 2023-10-30 11:25

WeronikaPieloch

Pick-up dla Straży Miejskiej

Olsztyńska straż miejska otrzymała nowoczesny samochód terenowy mitsubishi L200. Potężny japoński pick-up będzie służył strażnikom do przewożenia, odłowionych na terenach miejskich, dzików.

reklama

Piotr Grzymowicz, na parkingu przed ratuszem, przekazał dziś klucze do nowego samochodu terenowego strażnikom miejskim. Mitsubishi L200 warte ok. 99 tys złotych ma być wykorzystywane przede wszystkim do zadań specjalnych. Środki na zakup auta zostały przekazane z budżetu miasta, natomiast straż miejska samodzielnie przeprowadziła przetarg, w którym kryterium podstawowym była oczywiście cena auta.

Jarosław Lipiński, zastępca komendanta straży miejskiej w Olsztynie, powiedział, że auto z napędem na cztery koła będzie nieocenione przy wywożeniu dzików.  Na leśnych i błotnistych terenach, peugeot partner z podczepioną przyczepą, nie dawał rady. Wywożąc zwierzęta z Olsztyna strażnicy musieli wyciągać auto z błota. Natomiast w Jedwabnie, gdzie „eksmitowane” były dziki, konieczne było użycie traktora.

Do tego typu zadań potrzebne jest potężne auto z napędem na cztery koła. Peugeot, który dobrze sprawdza się w mieście, to samochód o małej mocy – nieprzydatny w wypadku leśnych terenów. W tym roku strażnicy miejscy odłowili i wywieźli do nadleśnictwa Jedwabno aż 29 dzików. Zwierzęta wywożone były nie tylko z terenów podmiejskich, ale także z osiedli, placów zabaw, boisk czy parkingów. Taka sytuacja miała miejsce w maju tego roku, kiedy stado dzików, liczące dwanaście sztuk, żerowało na ulicy Pana Tadeusza.

Prezydent Olsztyna, przekazując klucze do auta, powiedział, że cieszy się iż miasto mogło wspomóc strażników przy realizacji zadań specjalnych. Olbrzymi pick-up będzie przydatny również podczas patroli wokół Jeziora Krzywego. Dzięki dużej mocy, będzie przewoził przyczepę z motorówką, która także jest na wyposażeniu straży miejskiej. W planach strażnicy mają również zakup specjalnej przyczepy, której koszt wynosi ok. 3 tys złotych.

Źródło: własne

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • pastel67 2010-07-16 11:14:18 88.156.*.*
  Z ostatniej chwili!!! Podobno dziki, gdy się dowiedziały czym będą przewożone, masowo zaczęły wychodzić na ulice naszego pięknego miasta. Pojawiły się też wśród nich pierwsze nieformalne komitety kolejkowe ustalające kolejność przejażdżek luksusowym L200.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • el makabra 2010-07-14 10:00:23 83.9.*.*
  Bardzo mnie ciekawi, jak oni sobie wyobrażają przewożenie dzików tym samochodem... Zwłaszcza, jeśli będą musieli się pozbyć stada liczącego więcej niż 1 sztuka;P
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • magister 2010-07-14 09:48:38 212.160.*.*
  "Prezydent Olsztyna, przekazując klucze do auta, powiedział, że cieszy się iż miasto mogło wspomóc strażników przy realizacji zadań specjalnych. " - a ha ha przecież jak sama nazwa wskazuje jest to straż MIEJSKA i miasto ma obowiązek ją finansować i kupować sprzęt albo może ją zlikwidować. "Dobry wujek" Piotr Grzymowicz zrobił prezent straży :) To tak jakby zrobił imprezę z okazji tego, że przyszedł do pracy :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • pastel67 2010-07-13 17:58:34 88.156.*.*
  Ja bym co najwyżej traktor z przyczepą im zakupił. Taki MTZ Belarus 820(za ok 60 tys.+ przyczepa za ok 20 tys.) spełni te same zadania co Mitsubishi, a jakoś bardziej pasuje do naszej SM której, póki co, najlepiej wychodzi... ale słoma z butów. Osobiście uważam że jakość zakupionego sprzętu jest odwrotnie proporcjonalna do jakości działania naszych strażników.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl