Olsztyńskie siłownie są otwarte? Tak, ale po cichu

Olsztyńskie siłownie są otwarte? Tak, ale po cichu
Olsztyńskie siłownie otwierają się, ale po cichu
Fot. Pixabay

Przedstawiciele branży fitness w całej Polsce zbuntowali się przeciw rządowym obostrzeniom i postanowili otworzyć własne kluby – jedni „oficjalnie”, inni po cichu. W dodatku Polska Federacja Fitnessu zamierza złożyć pozew z uwagi na trwający lockdown.

– Podjęliśmy wszystkie działania, które zapowiadaliśmy wcześniej. Właśnie kończymy zbieranie materiałów dowodowych i w drugiej połowie lutego planujemy złożyć pierwszy pozew – powiedział w rozmowie z portalem Money.pl szef PFF Tomasz Napiórkowski.

I dodał: – Kwestię pozwów trzeba podzielić na dwie części. Pozew zbiorowy będzie przede wszystkim dotyczył wykazania nielegalności lockdownu. W naszej ocenie ma to sens, bo sprawa w tym przypadku jest oczywista. Przy uzyskaniu pozytywnego wyroku sądu w sprawie nielegalności lockdownu, rozpoczniemy składanie pozwów indywidualnych odszkodowawczych. Ich będzie już kilkaset.

Zdaniem Napiórkowskiego w całej Polsce otworzyło się od poniedziałku nawet 1,6 tys. siłowni i klubów fitness. Jak sytuacja wygląda w Olsztynie?

– Praktycznie wszystkie siłownie chcą być otwarte, bo ludzie chcą pracować. Część jest otwarta, ale po cichu. Problemem jest to, że żadna z tych siłowni nie chce być tą pierwszą oficjalnie otwartą. Nikt nie chce mieć na głowie kontroli sanepidu i policji. Do tego dochodzą inspektorzy z urzędów skarbowych, a nawet straż pożarna – powiedział w rozmowie z nami Konrad Sajkowski, olsztyński działacz Konfederacji oraz regionalny przedstawiciel Polskiej Federacji Fitnessu.

Sajkowski dodał, że przedsiębiorcy z różnych branż dotkniętych locdownem (m.in. branża fitness, hotelarstwo, gastronomia) chcą działać i pracować, ale boją się pokazać twarz przed kamerą, boją się udzielać wywiadów.

– Do tego stopnia PiS ich zastraszył tą propagandą, kolejnymi kontrolami. Tutaj nie chodzi o walkę z pandemią, tu chodzi o wystawianie mandatów. Chodzi o to, żeby cały czas były kontrole, które uniemożliwiają prowadzenie działalności. Rząd PiS-u zachowuje się jak psychopata. Pastwi się nad swoją ofiarą. Tą ofiarą są dzisiaj właśnie przedsiębiorcy – przyznał działacz Konfederacji.

Z naszych ustaleń wynika, że jedną z otwartych siłowni jest Olimpia Fitness Club.

Przypomnijmy, że siłownie nie mogą działać na zasadach, na których działały do tej pory. Jednak jest od tego odstępstwo. Mogą organizować zajęcia sportowe, ćwiczenia indywidualne czy ogólnorozwojowe (w asyście trenera) lub pomóc przygotowywać się do zawodów. Aktywność musi być jednak prowadzona z zachowaniem bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Chodzi o dystans społeczny czy dezynfekcję.

Czytaj więcej:

Koronawirus. Kolejne obostrzenia w Olsztynie. Przedstawiciele jednej z branż zbuntowali się

Siłownia na Jarotach zbuntowała się przeciw rządowym restrykcjom. Nie jest jedyna

Komentarze (12)

Dodaj swój komentarz

 • Tomasz 2021-02-04 23:19:13 79.191.*.*
  Tomasz Pitura Nie chcę być źle zrozumiany, że wykorzystuję sytuację dla zarobienia pieniędzy. Zawodowo zajmuję się przyjmowaniem kontroli na zlecenie przedsiębiorców kontrolowanych. Proszę pamiętać, ze jest "Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej" i tam są opisane prawa przedsiębiorców. Sugeruję podczas kontroli zaopatrzyć się w "Książkę kontroli przedsiębiorcy" i żądać wpisu - nie można robić równocześnie wielu kontroli różnych instytucji oraz jest ograniczona liczba dni kontroli w ciągu jednego roku. Jeżeli limit kontroli się "wyczerpie" to zapraszamy wówczas kontrolera na rok 2022. Nie chcę używać wyolbrzymionych słów typu "przestępstwo urzędnicze" ale łamanie prawa wobec przedsiębiorcy może powodować odpowiednie roszczenia wobec instytucji kontrolnej niezależnie od zapowiedzi zawartych w artykule. Więcej informacji udzielę osobiście.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 4
 • R.O. 2021-02-04 21:59:48 83.23.*.*
  Dlaczego redakcja wymienia nazwę jednej siłowni, w kontekście miejsc otwartych? To jest zdecydowane działanie na szkodę tego miejsca.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 6
 • Życzliwy 2021-02-04 20:31:00 81.190.*.*
  Weź baranka w ścianę walnij miękkiszonie!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • mikos 2021-02-04 18:52:44 95.160.*.*
  Jeżeli zauważe albo dowiem się, że jakaś siłownia jest otwarta chociaż "po cichu", to od razu informuję Policję i sanepid. W przyszłym tygodniu zrobię trochę prowokacji i zobaczymy. Koniec zabawy, obostrzania to obostrzenia.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 27