Siłownia na Jarotach zbuntowała się przeciw rządowym restrykcjom. Nie jest jedyna

Siłownia na Jarotach zbuntowała się przeciw rządowym restrykcjom. Nie jest jedyna
Zdjęcie ilustracyjne / Siłownie i kluby fitness otwierają się, bo grozi im widmo bankructwa
Fot. Khusen Rustamov / Pixabay.com

Dynamic Fitness na Jarotach pod koniec listopada otworzy drzwi dla swoich klientów. Siłownia zapowiedziała to na Facebooku. Jednak nie jest to pierwszy tego typu obiekt, który wznowi swoją działalność. Od chwili wejścia w życie restrykcji dotyczących siłowni i klubów fitness, czyli od 19 października, z powodzeniem działały inne punkty z tej samej branży, jak Olimpia Fitness Club.

Od 19 października, w wyniku obostrzeń, branża fitness musiała zostać zamknięta. Kierownictwo jednej z siłowni – Dynamic Fitness przy ul. Wilczyńskiego – napisało emocjonalne oświadczenie, w którym zaznaczono, że klub 30 listopada powróci do działania.

Chcemy jasno przekazać, że decyzja była arcytrudna i podyktowana jest upokorzeniem, którego doświadczamy ze strony osób odpowiedzialnych za ratowanie firm takich jak nasza. Upokorzeniem, którego doświadczamy od samego początku epidemii w Polsce.

– możemy przeczytać w oświadczeniu.

Zdaniem pracowników siłowni, obiecywana przez rząd pomoc jest zbyt mała, aby Dynamic mógł przeczekać kryzys.

Dzisiejsza informacja dot. szczegółów tarczy finansowej, która całkowicie pomija nasze przedsiębiorstwo z najmniejszej choćby pomocy, bez złotówki wsparcia, pchnęła nas do podjęcia tego kroku.

Jesteśmy zmuszeni ratować Dynamica sami – przy Waszej pomocy!

– dodali pracownicy siłowni.

Dynamic będzie otwarty od poniedziałku, na zasadach „współzawodnictwa sportowego”. Treningi personalne odbywać się będą bez zmian. Aktywne karnety mają zostać automatycznie wydłużone o czas, w którym klub był zamknięty.

Jedyną rzeczą, której w obecnej sytuacji się boimy to upadek naszej firmy, którą budowaliśmy przez 9 lat – tak skomentowali w rozmowie z nami przedstawiciele Dynamic Fitness.

To jednak nie pierwsza siłownia w Olsztynie, która się zbuntowała wobec rządowych restrykcji. W artykule, który ukazał się na naszych łamach w październiku, pt. „Koronawirus. Kolejne obostrzenia w Olsztynie. Przedstawiciele jednej z branż zbuntowali się” napisaliśmy o proteście branży fitness zorganizowanym przez Polską Federację Fitness. Do manifestacji przyłączyli się także przedstawiciele olsztyńskiej Palestry Fitness Club.

Interpretacja obostrzeń dla fitness jest nieprecyzyjna. Niektóre kluby czy szkoły tańca, jogi, ośrodki kultury ogłosiły, że organizują zgromadzenia do 10 osób. Siłownie to nie sale aerobikowe. W kościołach i teatrach mogą się spotykać przy zachowaniu wymaganej odległości?? Czekamy na wyjaśnienia zarządzenia. Tymczasem jutro wspieramy pikietę branży fitness w Warszawie na placu zamkowym.

– możemy przeczytać w oświadczeniu klubu Palestra.

Skontaktowaliśmy się także z siłownią Just Gym, która pozostaje zamknięta, jednak jej kierowniczka odpowiedziała, że ponieważ są siecią siłowni, oczekują na informacje z centrali.

Przypomnijmy, że siłownie nie mogą działać na zasadach, na których działały do tej pory. Jednak jest od tego odstępstwo. Mogą organizować zajęcia sportowe, ćwiczenia indywidualne czy ogólnorozwojowe (w asyście trenera) lub pomóc przygotowywać się do zawodów. Aktywność musi być jednak prowadzona z zachowaniem bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Chodzi o dystans społeczny czy dezynfekcję.

 

💥DYNAMIC ZNOWU OTWARTY💥 👉Zapalamy światło od poniedziałku 30.11 ..Wielu z Was pytało kiedy otwarcie, dlaczego w...

Opublikowany przez Dynamic Fitness Czwartek, 26 listopada 2020

UWAGA!!! W związku z nowymi rozporządzeniami, które wymyślił nasz premier Pinokio o tym, że otwarte mogą być kluby nie...

Opublikowany przez Olimpia Fitness Club Piątek, 27 listopada 2020
Galeria

Komentarze (61)

Dodaj swój komentarz