Przedsiębiorcy od dłuższego czasu stoją pod ścianą. Czy miasto zwolni ich z opłaty koncesyjnej?

Przedsiębiorcy od dłuższego czasu stoją pod ścianą. Czy miasto zwolni ich z opłaty koncesyjnej?
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

W całej Polsce, z uwagi na rządowe obostrzenia, upada wiele biznesów. W bardzo trudnej sytuacji są zwłaszcza właściciele zamkniętych branż, m.in. siłowni, restauracji czy pubów. Władze Olsztyna zastanawiają się, jak mogą im pomóc i chociaż trochę uchronić przed plajtą. Padł pomysł zwolnienia z opłaty koncesyjnej.

Takie środki podjęły już władze kilku polskich miast, m.in. Łodzi, Opola czy Zielonej Góry.

W rozmowie z portalem Olsztyn.com.pl Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta Olsztyna, potwierdza, że taka możliwość jest rozważana.

– Jak wiemy z powodu zamknięcia przez pandemię branża gastronomiczna znalazła się na skraju wytrzymałości finansowej. Dotyczy to przedsiębiorców prowadzących puby, bary, kluby czy restauracje. I dlatego zastanawiamy się nad zwolnieniem ich z opłat za sprzedaż alkoholu na 2021 rok – powiedziała Marta Bartoszewicz.

Miasto do tej pory uzyskało ponad 200 tys. zł za opłaty koncesyjne. Według obliczeń, do końca września (III rata), może jeszcze wpłynąć blisko 165 tys. zł.

Przypomnijmy, że miasto w zeszłym roku zmniejszyło opłaty za ogródki restauracyjne (Restauratorzy w Warszawie zapłacą mniej za ogródki. Co z Olsztynem?).

Ponadto, obowiązuje również Olsztyński Pakiet Pomocowy, który zapewnia m.in. ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych, ulgi w czynszu najmu lokalu użytkowego oraz dzierżawie gruntu będącego własnością gminy czy też zawieszenie opłat za gospodarowanie odpadami.

2147382000

Komentarze (14)

Dodaj swój komentarz

 • hahaha 2021-02-17 10:54:02 95.160.*.*
  Żadnych zwolnień!!! Nie podoba się to won!!! Jak były lata tłuste to się wozili mercedesami, a teraz trzeba będzie wyprzedawać majątek, cudownie:)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 9
 • gość 2021-02-17 10:32:02 31.60.*.*
  Pandemia w 2020r. zabrała im cały zysk, bo trwała od wiosny przez wakację i miasto dziś rozważa zmniejszenie opłat. Masakra być przedsiębiorcą w Olsztynie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 4
 • głos naukowców a nie celebrytów 2021-02-17 10:25:30 95.41.*.*
  Tu garść naukowców światowej klasy naukowców, którzy Wam prawde powiedzą o szczepionkach: prof. Luca Montgoniera (wirusolog, współodkrywca HIV, laureat Nagrody Nobla), prof. Theo Schetters, dr Wolfgang Wodarg czy nawet sam Vice President Pfizera Mike Yeadon.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 4
 • głos naukowców a nie celebrytów 2021-02-17 10:13:03 95.41.*.*
  Gdyby nie media to pandemia umarłaby po 2 miesiach. Codziennie media histeryzują i nawołują do lockdownów aby tylko wypromować szczepionki (widać koncerny medialne i farmaceutyczne siedzą w tej samej kieszeni). A czy wiecie że to nie są tradycyjne szczepionki z osłabionym wirusem? Nigdy nie stosowano takich "szczepionek" mRNA które wykorzystują aparat REPLIKACJI i TRANSLACJI HOSTA do namnażania białek wirusa. Poczytajcie prof Romana Zielińskiego ale też wielu innych zagranicznych naukowców (a nie celebrytów typu Grzesiowski czy Sutkowski). Na swój sposób Twoj własny orgnizm będzie produkował antygen wirusa i jednocześnie Twój własny organizm ma produkować przeciwciała na tego wirusa. To dwa antagonistyczne działania. Nawet Jerusalem Post pisał że istnieje długoterminowe ryzyko chorób autoimmunologicznych (chętnie wkleje całą treść po ang ale ciągle moderator kasuje wpisy po ang). Co jeśli system odpornościowy za 5-10 lat rozreguluje się i własne przeciwciała atakować będą własne zdrowe komórki? Co jeśli będzie niewłaściwa proporcja między przeciwciałami neutralizującymi vs nie-neutralizującymi vs limfocyty T? Bo przecież najcieższe hospitalizacje covid, brały się NIE z braku przeciwciał tylko właśnie nadmiaru niewłaściwych przeciwciał. A autoimmunologiczne choroby (stwardnienie rozsiane, toczeń, twardzina układowa to choroby nieuleczalne - medycyna bezradna jest, dają immunopresyjne leki ale to tylko spowalania postęp choroby, kto miał w rodzinie te przypadki ten wie jaki to dramat). A skoro medycyna akademicka nie potrafi je przyczynowo wyleczyć to znaczy że, owszem ogólne zasady działania są znane, ale niestety nie zrozumiano do końca wszystkich mechanizmów układu immunologicznego. Jak można więc zabierać się za poprawianie (via "szczepionki" mRNA) czegoś, czego do końca się nie rozumie??!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 7
 • taka prawda 2021-02-17 09:43:50 95.160.*.*
  Olsztyn to dziura turystyczna na mapie Polski. Starówką to cmentarz, ludzi tylko tam przechodzą aby załatwić sprawy lub skrócić sobie drogą. Pojedzcie chociażby do tak wyśmiewanego Białegostoku i zobaczcie, co tam się dzieje w wiosnę, lato, ilu jest turystów. Grzymowicz stworzył z Olsztyna drugi Ciechocinek, miasto dla starych babć i dziadków.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 5
 • OMG 2021-02-17 09:31:55 83.31.*.*
  200 tys. zł? To tyle co nic w skali budżetu miasta...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
2147382000