Nocny Kochanek i Łydka Grubasa w Andergrancie

Już dziś w klubie Nowy Andergrant podwójne, muzyczne uderzenie. Klub do czerwoności rozpalą olsztyńska kapela Łydka Grubasa i wyjątkowy gość - Nocny Kochanek.  

Olsztyńskiej kapeli Łydka Grubasa chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zespół wykluł się w 2002 roku z metalowej skorupki po innych składach. Zespół miesza w garnku z rocka i metalu wszelakie style muzyczne, okraszając je żartobliwymi, ale dosadnymi tekstami. Zespół ma na koncie dwie prawdziwe płyty i jedną amatorską, a na koncertach zawsze stara się dać publiczności to, co najważniejsze, czyli solidną dawkę pozytywnej zabawy bez napinki.

Nocny Kochanek to zaś jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu.

Po sukcesie albumu „Hewi Metal” czas na drugą płytę! „Zdrajcy Metalu” to 12 melodyjnych utworów nawiązujących do twórczości klasyków heavy metalu. Teksty – często dwuznaczne – napisane są z ogromną dawką dystansu do subkultury metalowej.

 

Zapraszamy na koncert dziś (3 marca) o godzinie 20.00 do klubu Nowy Andergrant.

Bilety w cenie 40 złotych do kupienia przed koncertem.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz