Nienarodzone dzieci

W obwodzie kaliningradzkim wzrosła liczba aborcji. Przyczyny tego zjawiska są różne: niestabilna sytuacja materialna, brak ugruntowanych norm religijnych i moralnych, złożona sytuacja socjalna wielu rodzin.

Rosyjska młodzież bardzo wcześnie rozpoczyna życie seksualne, stąd też wczesne macierzyństwo i aborcja, będąca często metodą zapobiegania ciąży. Tylko w 2014 roku w szpitalach samego Kaliningradu dokonano ponad 3000 aborcji.  W rzeczywistości liczba aborcji jest co najmniej dwukrotnie większa, gdyż mimo bardzo liberalnych przepisów istnieje cała sieć nielegalnych, prywatnych klinik, które dokonują zabiegów.

Aborcja w obwodzie jest legalna. Brzemienna kobieta może zgłosić się do dowolnego szpitala i zażądać usunięcia ciąży. Zarówno w trakcie zabiegu jak i po zabiegu kobieta objęta jest pełną opieką ze strony państwowej służby zdrowia. Dokonuje się tutaj tzw. mini- abortów, do 3 tygodni po ustaniu miesiączki i abortów ciąży wielotygodniowych. Niektóre z zabiegów dokonywane są głównie metodą farmakologiczną, przy wykorzystaniu preparatów francuskich, które kosztują tu równowartość około 300 USD. Powyżej 63 – dnia ciąży aborcji nie dokonuje się drogą legalną.

W 2014 roku, w obwodzie kaliningradzkim urodziło się nieco ponad 7000 dzieci. W tym samym roku dokonano tu ponad 16000 legalnych aborcji. Dzieje się tak, mimo iż istnieją w obwodzie specjalne Centra Konsultacyjne dla kobiet, w których porad udzielają ginekolodzy i psycholodzy. Niewiele kobiet jednak z nich korzysta.

Roman Hyczko

Źródło: Własne

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • omg 2015-01-05 20:05:47 88.156.*.*
    Przydałby się jakiś wstęp czy cóś w ten deseń. Czytam lokalne wiadomości a tu z tego ni z owego o aborcjach w obwodzie Kaliningradzkim... Przeczytałam - co to ma do Olsztyna, nadal nie wiem.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Nigger 2015-01-05 10:15:21 81.190.*.*
    A w Etiopii? Z niecierpliwością czekam na artykuł o obchodach święta świni w Kambodży, a już badania na temat wpływu popijania wódki przez licealistów w Obwodzie Kaliningradzkim byłyby hitem!
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść