Nie 150, a 600 osób bawiło się w amfiteatrze! Tłumy na koncercie Łydki Grubasa w Olsztynie [ZDJĘCIA]

Nie 150, a 600 osób bawiło się w amfiteatrze! Tłumy na koncercie Łydki Grubasa w Olsztynie [ZDJĘCIA]
Na koncercie Łydki Grubasa w Olsztynie bawiło się aż 600 osób
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Pomimo ciężkiej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, olsztyński zespół Łydka Grubasa zagrał w sobotę (11 lipca) w Olsztynie. Początkowo muzycy oczekiwali, iż w amfiteatrze zgromadzi się jedynie 150 osób. Finalnie jednak na koncercie bawiło się 600 fanów rockowego brzmienia. „Łydka” porwała tłumy.

W sobotę pochodzący z Olsztyna zespół, Łydka Grubasa zagrał koncert w amfiteatrze im. Czesława Niemena. Wydarzenie zgromadziło tłumy fanów. Na koncercie pojawiło się nie 150, nie 300, a 600 uczestników.

Z nieukrywaną przyjemnością ogłaszamy, że nasz dzisiejszy koncert Łydki Grubasa w Olsztynie, został wyprzedany. Miało być 150, potem 300, ostatecznie MOK w Olsztynie dostał zgodę na 600 osób, więc zanosi się na konkretne granko...

- napisał w dniu koncertu zespół na swoim facebookowym profilu.

Olsztyński amfiteatr wypełnił się zatem w połowie. Dlaczego uczestników było tak wielu? Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, 29 maja koncertowe ograniczenie do 150 osób zostało zniesione. Od tamtej pory uczestników może być o połowę mniej niż miejsc w danym obiekcie.

Muzycy nie kryli swojej radości, związanej ze wspomnianą wiadomością. Przyznali, że ostatnie miesiące były dla nich niezwykle ciężkie.

- Porównanie naszych przychodów sprzed pandemii i podczas „kwarantanny” to jak 100 do 0. Nie mamy żadnych wpływów z koncertów, które były naszym głównym źródłem utrzymania – powiedział niedawno portalowi Olsztyn.com.pl wokalista zespołu, Hipis.

Więcej na ten temat pisaliśmy już w artykule: „Niektórzy z nas poszli kłaść kable”. Ile olsztyńskie gwiazdy straciły przez koronawirusa?

Pomimo znacznej liczby uczestników, wszelkie środki ostrożności, takie jak dystans społeczny czy obowiązek zakrywania ust i nosa, były przestrzegane.

Łydka Grubasa gra od 2002 roku. Po wydaniu w 2010 roku pierwszego albumu studyjnego ich popularność zaczęła rosnąc. Najbardziej znane utwory „Łydki” to Rapapara, ZUS czy Adelajda. Twórczość grupy określana jest jako połączenie różnych nurtów rocka wraz z prześmiewczymi, nieco rubasznymi tekstami. Głośnym echem odbił się niedawny koncert zespołu, zorganizowany podczas pandemii.

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykułach:

Policja przerwała koncert online Łydki Grubasa 

Przez koncert online może zostać zwolniony. Łydka Grubasa wspiera dyrektora Centrum Kultury w Ostródzie

Burmistrz Ostródy zwolnił dyscyplinarnie dyrektora Centrum Kultury. Łydka Grubasa nie zamierza przepraszać

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • MO 2020-07-13 16:18:53 5.172.*.*
  Nie pasuje to, nie ruszajcie d...y z domu i tyle każdy ma swój rozum
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0
 • Robert 2020-07-13 12:35:36 88.156.*.*
  To skandal i straszna nieodpowiedzialność w dobie epidemii wirusa który zabija ludzi.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 12
 • sese 2020-07-13 10:56:39 83.9.*.*
  to się nadaje do prokuratury. widać organizatorzy chyba nie wiedzą, że jest stan epidemii w Polsce
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 13