Burmistrz Ostródy zwolnił dyscyplinarnie dyrektora Centrum Kultury. Łydka Grubasa nie zamierza przepraszać

Burmistrz Ostródy zwolnił dyscyplinarnie dyrektora Centrum Kultury. Łydka Grubasa nie zamierza przepraszać
Koncert Łydki Grubasa w Ostródzie
Fot. Screen z transmisji internetowej

Burmistrz Ostródy, Zbigniew Michalak zwolnił dyscyplinarnie dyrektora Centrum Kultury. Powodem było udostępnienie sali amfiteatru olsztyńskiemu zespołowi, który zagrał dla fanów koncert online. Łydka Grubasa broni Pawłowskiego, on natomiast zapowiada walkę w sądzie. A całe to zamieszanie przez jednego... SMS-a.

Olsztyński zespół Łydka Grubasa około miesiąc temu zorganizował dla swoich słuchaczy koncert online. Wydarzenie odbyło się w ostródzkiej sali amfiteatru, udostępnionej muzykom przez Dyrektora Centrum Kultury. Występ zakłóciła jednak niespodziewana interwencja policji... Więcej o tym w artykule: Policja przerwała koncert online Łydki Grubasa.

Burmistrz Ostródy zapowiedział zwolnienie Juliana Pawłowskiego za rzekome złamanie przepisów. Łydka Grubasa postanowiła interweniować. Zespół wraz z tysiącami fanów przedstawił burmistrzowi petycję, mającą na celu zatrzymanie dyrektora CK na stanowisku: Przez koncert online może zostać zwolniony. Łydka Grubasa wspiera dyrektora Centrum Kultury w Ostródzie.

Według burmistrza, powodem zwolnienia dyrektora miało być „naruszenie przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem”. Jak twierdzi Michalak, Pawłowski nie zastosował się do jego zakazu organizacji koncertu. Jednak jak się okazało, burmistrz o swojej decyzji poinformował dyrektora... SMS-em, który ten odczytał dopiero po rozpoczęciu się koncertu.

Tuż po zapoznaniu się z decyzją, Pawłowski chciał ustalić z burmistrzem dalszy plan działania. Koncert bowiem trwał. W tym celu skontaktował się z Michalakiem, jednak ten nie odebrał telefonu.

Łydka Grubasa wystosowała zatem petycję, która miała na celu zachowanie Juliana Pawłowskiego na stanowisku. Ta nie zrobiła jednak na burmistrzu Ostródy wrażenia. Zbigniew Michalak zrobił tak, jak wcześniej zapowiedział. 16 kwietnia zwolnił dyscyplinarnie dyrektora Centrum Kultury w Ostródzie.

Co ciekawe, sam Pawłowski dowiedział się o zwolnieniu dopiero po ogłoszeniu tej informacji w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Ostródzie.

(Były) dyrektor Centrum Kultury zapowiedział, że odwoła się od decyzji w sądzie pracy. Olsztyński zespół, Łydka Grubasa również postanowił zabrać głos w sprawie.

"Moja Mojszość jest Najmojsza". Oczywiście pan Julian wygra w sądzie i dostanie odszkodowanie. Zapewne wyborcy w referendum o odwołanie wyciągną wnioski. Szkoda tylko burzy w sprawie, która w ogóle nie powinna mieć miejsca... Naprawdę, szkoda. A nam niezmiernie głupio, że narobiliśmy kłopotów i bryndzy.

Żeby było jasne - przepraszać nie będziemy, bo nie mamy za co, tylko żal d*** ściska, że takie fusy w ogóle mają miejsce...

- napisali na swoim facebookowym profilu artyści.

Muzycy ponownie udostępnili wcześniejszą petycję oraz poprosili o podpisy. Wierzą, że pomoże to Pawłowskiemu wygrać sprawę w sądzie.

Poprosiliśmy burmistrza Ostródy o komentarz w sprawie. Ten jednak, pomimo wiedzy o wielokrotnej próbie kontaktu z naszej strony, nie odpowiedział.

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • PAD 2020-04-18 21:42:49 83.9.*.*
  Nie zesrajcie się. Koleś zlamam zakaz i zorganizował koncert 'darmowy'. To i sam jest sobie winny. W normalnej pracy za takie naruszenie jest dyscyplinarka tak jak w tym przypadku.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 14
 • rapapara 2020-04-18 20:06:47 178.36.*.*
  Jeden z utworów Łydki pasuje tytułem do tego gburmiszcza...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0
 • A T 2020-04-18 19:51:12 31.0.*.*
  Takich informacji nie należy podawać pisząc sms ponieważ nie wiadomo kto i kiedy odczyta wiadomość.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 0
 • W 2020-04-18 19:04:31 178.235.*.*
  Jego dyscyplinarnie zwolnić .... burmistrz od 7 boleści
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0
 • REK 2020-04-18 13:57:23 176.221.*.*
  Ludzie weźcie taczki i całym stadem wywalcie buraka z ratusza
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 0
 • Micho 2020-04-18 11:37:24 37.47.*.*
  Obrażanie nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie jest chyba żadnym. Choć trochę rozumiem poziom emocji. Nie jest niczym nowym to, że i w tym sporze Z.Michalak przegra kolejne miejskie pieniądze. Cynizm i buta za każdym razem prowadzą jedynie do zguby. Tak będzie i tym razem. Ta kadencja to porażka podobna do poprzedniej. Dramat.. co potrafi stać się z wydawałoby się porządnym człowiekiem kiedy dostanie trochę władzy..
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 1
 • E. 2020-04-18 08:47:51 31.0.*.*
  Błąd merytoryczny, droga sms, to nie droga komunikacji służbowej. I tu jest argument prawny...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 21 1
 • Ostrodzianka 2020-04-18 07:47:15 37.47.*.*
  Bezmyślny palant fotograficzny
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 2
 • JJ 2020-04-17 17:49:44 83.5.*.*
  Gonić buraka burmistrza. Miejsce wieprza jest w chlewie!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 21 2