Nagrody dla olsztyńskich plastyków

Już za kilka dni w Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku zostanie wręczona nagroda w dziedzinie sztuk plastycznych im. Hieronima Skurpskiego. Laureatem zostanie kandydat, który uzyska poparcie większości członków Kapituły Nagrody Prezydenta Miasta.

Zmarły przed dwoma laty Hieronim Skurpski był olsztyńskim artystą, który jednocześnie działał czynnie jako organizator i animator życia kulturalnego na Warmii i Mazurach w  okresie powojennym. To właśnie dzięki jego działalności powstało Muzeum Warmii i Mazur, a także Biuro Wystaw Artystycznych. By upamiętnić tą ważną dla życia kulturalnego Olsztyna postać ustanowiono nagrodę jego imienia, którą przyznaje się od 2006 roku. W ramach wyróżnienia laureatom wręczana jest wykonana z brązu statuetka  przypominająca pegaza, a także 5 tysięcy złotych.

Laureatami nagrody zostają osoby wybrane większością głosów przez ośmioosobową Kapitułę Nagrody Prezydenta Miasta im. Hieronima Skurpskiego w dziedzinie sztuk plastycznych. 2 lata temu wyróżniono Krystynę Koziełło-Poklewską, która jest historykiem sztuki, a rok temu znanego olsztyńskiego artystę - plastyka Wiesława Wachowskiego.

O tym, kto tym razem zostanie laureatem nagrody przekonamy się już 20 października o godzinie 18.00.

Źródło: UM Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz