Na olsztyńskim cmentarzu stanie pomnik żołnierzy wyklętych

Na olsztyńskim cmentarzu stanie pomnik żołnierzy wyklętych
Projekt symbolicznej mogiły żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
Fot. Materiał organizatorów

Trwa zbiórka funduszy na pomnik w formie symbolicznej mogiły żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Monument ma stanąć na cmentarzu komunalnym przy ulicy Poprzecznej w Olsztynie.

Jest zgoda na upamiętnienie żołnierzy wyklętych w formie pomnika na terenie największej olsztyńskiej nekropolii. Monument w formie symbolicznej mogiły żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych ma stanąć na cmentarzu komunalnym przy ulicy Poprzecznej w Olsztynie.

- Chcemy upamiętniać ważne wydarzenia, czy też osoby, które w historii czy też społeczności lokalnej czy regionalnej zapisały się w szczególny sposób - powiedział wojewoda Artur Chojecki, który jest zarazem Przewodniczącym Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

- To, co od wielu lat leżało nam na myśli i sercu, przeradzając się w projekt, nareszcie powstanie - powiedziała z kolei Ewa Duczymińska, jedna z organizatorek przedsięwzięcia.

Aby pomnik mógł powstać potrzebne są dość spore środki finansowe, o które organizatorzy chcą prosić wszystkich tych, którym zależy na podtrzymaniu pamięci o żołnierzach wyklętych.

- Wszystkie osoby, którym zależy na podtrzymywaniu pamięci o Bohaterach, którzy ponieśli tak wielką ofiarę, aby nasze państwo było wolne i niepodległe, bardzo prosimy o wsparcie pieniężne na tak szczytny cel. Chętnych do wpłacania chociażby paru złotych, choć mile widziane są większe sumy - dodają organizatorzy związani ze środowiskami narodowymi na Warmii i Mazurach.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • adf 2016-08-08 14:31:29 10.0.*.*
    Kto to zaprojektował? Sześciolatek?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 1
  • fexx 2016-08-08 13:30:19 89.71.*.*
    "Bohater" który modruje bezbronne dziecko to SZMATA a nie bohater.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 9
2147382000
2147382000