Dziś jest: 23.02.2024
Imieniny: Damiana, Polikarpa
Data dodania: 2023-12-01 11:45

Redakcja

Mieszkanie od dewelopera w Olsztynie. Dlaczego to dobry wybór?

Mieszkanie od dewelopera w Olsztynie. Dlaczego to dobry wybór?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Nowe mieszkania deweloperskie w Olsztynie od lat cieszą się sporym zainteresowaniem kupujących. Do ich zakupu skłania przede wszystkim gwarancja na nieruchomość, możliwość jej zaaranżowania wedle własnego gustu i preferencji, a także komfort mieszkania w całkowicie nowej nieruchomości, której jesteśmy pierwszymi właścicielami. Mieszkania od dewelopera nie są jednak pozbawione pewnych wad. Jedną z największych jest konieczność ich samodzielnego wykończenia, co opóźnia datę wprowadzenia się do wymarzonego mieszkania o kilka miesięcy.

reklama

Dlaczego warto zamieszkać w nowym mieszkaniu?

Co roku powstają nowe mieszkania deweloperskie w Olsztynie. Są one w większości przepadków zlokalizowane z cala od centrum miasta, na nowych osiedlach z zupełnie nową, idealnie dopasowaną do potrzeb współczesnych mieszkańców infrastrukturą. Zamieszkanie na takim osiedlu to marzenie wielu osób, zwłaszcza młodych, dla których komfort życia ma znacznie większe znaczenie od samej lokalizacji nieruchomości.

Nie oznacza to jednak, że położone na obrzeżach miasta mieszkania deweloperskie w Olsztynie są słabo skomunikowane z centrum i pozostałymi dzielnicami miasta – wręcz przeciwnie! Nowo powstałe osiedla mieszkaniowe posiadają drogi dojazdowe, dojeżdżają do nich środki komunikacji publicznej, blisko znajdują się także przystanki. Wszystko to sprawia, że przemieszczanie się między domem a pracą, szkołą czy innymi miejscami na mapie miasta jest wygodne i nie trwa długo.

Najważniejszym argumentem, przemawiającym za zakupem nowego mieszkania w Olsztynie, jest fakt, że będziemy jego pierwszymi właścicielami. Wiąże się z tym szereg korzyści – mamy możliwość jego wykończenia tak, jak nam się podoba, możemy wprowadzić zmiany w układzie jeszcze na etapie budowy, a wraz z nieruchomością dostajemy także gwarancję od dewelopera, który odpowiada za ewentualne wady. Koszt wykończenia mieszkania od dewelopera jest także zwykle niższy niż remont starego mieszkania. Wiąże się z nim także mniejsze ryzyko i ilość niespodzianek w trakcie.

Czy nowe zawsze znaczy lepsze? Czy mieszkania deweloperskie w Olsztynie są dla każdego?

Zakup nowego mieszkania w Olsztynie kusi wiele osób. Nie oznacza to jednak, że jest to rozwiązanie idealne dla każdego. Mieszkania deweloperskie również mają bowiem pewne wady, które dla niektórych kupujących mogą okazać się na tyle istotne, że zrezygnują z ich zakupu na rzecz nieruchomości z rynku wtórnego. Spośród tych wad z pewnością warto wymienić konieczność jednoczesnego wykańczania mieszkania i wynajmowania innej nieruchomości, co może potrwać nawet 6 miesięcy, w zależności od terminów ekip, złożoności projektu i tempa pracy.

Wiele osób świadomie rezygnuje z zakupu nowej nieruchomości ze względu na specyfikę nowych budynków. Nowe osiedla są raczej ciasne, pozbawione dużych terenów zielonych, a zaglądanie w okna sąsiadom jest w ich przypadku normą. Jeśli dodamy do tego lokalizację z dala od centrum, a także kuchnię w aneksie zamiast w osobnym pomieszczeniu, nie ma się co dziwić, że osoby, dla których czynniki te są istotne, prędzej zdecydują się na nieruchomość z rynku wtórnego niż wybiorą mieszkania deweloperskie w Olsztynie.

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl