Kuracjuszka wybrała się na spacer po pasie drogi graniczącej z Federacją Rosyjską [WIDEO]

Kuracjuszka wybrała się na spacer po pasie drogi graniczącej z Federacją Rosyjską [WIDEO]
Screen z nagrania
Fot. W-MOSG

Strażnicy graniczni ustalili osobę, która spacerowała po pasie drogi granicznej. Kuracjuszka nie zwróciła uwagi na oznaczenia. Interwencja funkcjonariuszy zakończyła się pouczeniem.

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Gołdapi ujawnili osobę, która w minionych dniach lipca weszła na pas drogi granicznej. Kamery zarejestrowały spacerującą kobietę. Patrol SG natychmiast ruszył w kierunku granicy.

Okazało się, że kuracjuszka nie zwracając uwagi na oznaczenia granicy państwa, wybrała się na spacer. Tym razem do przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom nie doszło, ale strażnicy graniczni przypominają, że wejście na pas drogi granicznej jest też wykroczeniem. Za to grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

Od początku roku funkcjonariusze z Warmii i Mazur ujawnili około 30 osób, które najczęściej z ciekawości łamały przepisy, wchodząc na pas drogi granicznej. W większości byli to turyści, kuracjusze czy grzybiarze.

Strażnicy przypominają, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej. Przekraczanie jej jest możliwe wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych, tj. w przejściach granicznych.

Funkcjonariusze straży granicznej przestrzegają też przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych np. aby zrobić sobie pamiątkową fotografię, czy pospacerować po pasie granicznym. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie Karnym lub Kodeksie Wykroczeń, w zależności od okoliczności czynu, zagrożone karą grzywny do 500 zł bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat.

2147382000

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Wopista 2022-08-03 06:30:35 46.205.*.*
    Ustalili osobę ? Rozumiem przez to , że nafaszerowali ją stalowymi pociskami swoisz pepesz ...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
  • [Usunięty] 2022-08-02 17:48:56 45.128.*.*
    [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1