Kubota, czyli klapki na każdą okazję

Kubota, czyli klapki na każdą okazję
Klapki Kubota
Fot. Materiał Partnera

Można śmiało założyć, że o klapkach Kubota słyszał niemal każdy – niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania. To obuwie, ta marka jest wręcz legendą w całej Polsce. Ale dlaczego?

Wszystko zaczęło się…

…w latach 90. Był to czas niesamowitych przemian i prawdziwej wolności, której w Polsce nie było od czasu II Wojny Światowej. W tym nieco szalonym czasie młody chłopak Wiesław wraz ze swoją żoną Dorotą wpadli na prawdziwą żyłę złota. Podobnie jak wielu innych Polaków kupowali w Chinach towar, który następnie koleją transsyberyjską przywozili do kraju, by sprzedać go na bazarkach i rynkach, które wtedy cieszyły się ogromną popularnością. Towar, jakim były klapki z lekkiej pianki stał się fenomenem na skalę całego kraju.

Z czasem jednak popularność klapków Kubota spadała, głównie za sprawą zachodnich koncernów odzieżowych, których wielomilionowe budżety marketingowe przekraczały możliwości Wiesława i Doroty. W pewnym momencie Kubota całkowicie zniknęła z rynku.

2018 – nowe rozdanie!

To właśnie wtedy czwórka znajomych postanowiła przywrócić markę do życia. Początkowo postawili na coś całkiem nowego, czego jeszcze w Polsce nie było – klapki Premium, które wykonane były ręcznie z najwyższej jakości materiałów. Ich niecodzienne wzory oraz wykorzystane surowce sprawiły, że w mediach zrobiło się bardzo głośno. Klapki Premium nosili polscy celebryci, dziennikarze, raperzy czy influencerzy, dzięki czemu często pojawiały się na „czerwonym dywanie”. Do tej pory klapki Kubota Premium cieszą się niesłabnącą popularnością.

Kolejnym krokiem był powrót do starych ideałów – klapków Kubota Rzep. Niemal identycznie jak przed dwudziestoma laty, lekkie i wytrzymałe oraz w dobrej cenie, te klapki znalazły swoje miejsce w sercach fanów marki, którzy nigdy nie zapomnieli marki, którą pokochali jeszcze w poprzednim tysiącleciu.

Z czasem Kubota zaczęła jeszcze bardziej przyśpieszać! Pojawiły się klapki Basic, które oprócz basenu, czyli swojego pierwotnego przeznaczenia, nadają się na miasto, imprezy czy… wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wygodne, ładne i nieoczywiste obuwie.

Widząc, że istnieje zapotrzebowanie na klapki casualowe marka postanowiła ruszyć właśnie w tą stronę – w ten sposób powstały klapki odbiegające od standardowych wzorów – oparta na geometrycznych i prostych kształtach linia Aztec, streetwearowy model Stripes czy nawiązujący do punkowej subkultury klapki Killer naszpikowane złotymi lub srebrnymi ćwiekami. Najnowszym modelem w asortymencie marki są Traktory Kubota, klapki wymykające się wszystkim dotychczasowym ramom. Są niesamowicie wytrzymałe m.in. dzięki podwójnemu rzepowi. Aż chce się chodzić!

Obecnie wybrane kolory klapków Kubota można dorwać w sklepach sieci Biedronka w rekordowo niskiej cenie 19.99 zł. Do tego w tej samej cenie dostępne są dwupaki skarpet. Promocja jest również dostępna w sklepie Kubota – tam wystarczy użyć kodu EXTRASALE.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Zareadowany czytelnik 2020-06-18 08:54:18 77.100.*.*
    Klapki casualowe. Proponowałbym określenie "casual flip-flops" jest, moim zdaniem, znacznie lepsze. Można by powymieniać co najmniej jeden polski wyraz z co drugiego zdania, a cały sens artykułu będzie znacznie bardziej smartowy, a kto wie może nawet scientyfikalny.
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść