Koniec problemów z dojazdem z Jonkowa do Olsztyna? Rusza komunikacja gminna

Koniec problemów z dojazdem z Jonkowa do Olsztyna? Rusza komunikacja gminna
Pod koniec stycznia mieszkańcy Jonkowa dojadą do Olsztyna komunikacją gminną
Fot. Gmina Jonkowo/FB

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo skończą się problemy mieszkańców Jonkowa z dojazdem do stolicy Warmii i Mazur. Władze gminy podpisały umowę z przewoźnikiem. Pierwsze połączenia ruszą pod koniec stycznia.

Mieszkańcy Jonkowa od wielu miesięcy narzekali na brak połączenia autobusowego z Olsztynem. Więcej w tym temacie: Mieszkańcy Jonkowa skarżą się na brak połączeń do Olsztyna. Dlaczego je zlikwidowano?.

Jednak wygląda na to, że problem z połączeniami został rozwiązany. Od 30 stycznia ruszą pierwsze autobusy. Komunikacja gminna ma połączyć Jonkowo przede wszystkim z Olsztynem, a także z miejscowościami: Giedajty, Mątki, Węgajty, Godki, Porbady, Wrzesina i Porbady.

W planach jest uruchomienie pięciu linii: J1, J2, J3, J4 i J5. Łączna ilość tzw. wozokilometrów, która zostanie zrealizowana przez operatora liczyć będzie ok. 174 000 km. Na liniach J1 i J2 będą jeździły, zakupione przez gminę, nowe autobusy Karsan Atak, a na pozostałych trasach będą kursowały mercedesy z 2017 r.

Władze gminy zapowiadają, że wkrótce podadzą szczegółowe rozkłady jazdy dla każdej miejscowości, zasady zakupów biletów jednorazowych, dystrybucji biletów miesięcznych, przysługujących zniżek i zwolnień ustawowych. Rozkłady jazdy będzie można znaleźć również w urzędach gminy i sklepach.

Komentarze (12)

Dodaj swój komentarz

 • Agnes 2020-09-03 22:01:00 83.9.*.*
  Gutkowo , nie Olsztyn.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Patrycjaaaaa 2020-02-25 12:27:46 83.31.*.*
  a ile kosztuje normalny bilet miesięczny?
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Podatnik 2020-01-23 10:26:36 188.147.*.*
  Odezwały się głosy niezadowolenia. A to, że MPK nie wozi, a w Dywitach wożą. A to, że trzeba się przesiąść w Gutkowie. A, że do dworca nie jedzie. Chciałbym zauważyć, że najwięcej do powiedzenia mają osoby, które traktują gminę Jonkowo jako miejsce do spania a tak naprawdę związani są z Olsztynem. Zarówno pracą jak i szkołą. Bo tak im wygodniej. Żeby wymagać od innych to trzeba najpierw dać coś od siebie.
  Odpowiedz Oceń: 3 3 Zgłoś treść
 • marduck 2020-01-21 19:35:01 83.28.*.*
  Zacznijmy od tego że Jonkowo mogło mieć komunikację MPK od wielu lat, tylko wójt Giecko to blokował. Co za banda głupoli, wydali górę pieniędzy na autobusy, za 4-5 lat bedzie trzeba kupic nowe, a można było podpisać umowę z MPK (szczególnie na lini J1 i J2) Te linie to ewenement na skalę kraju, przecież w całej Polsce autobusy jadące po tej samej trasie w przeciwnym kierunku mają ten sam nr, tylko w Jonkowie rozmnożyli to do 2ch linii XDDD. Idąc dalej podróżujący do Olsztyna będą musieli płacić podwójnie, za komunikację gminną i MPK, gdyby podpisano umowę z MPK wszystko oganiętoby jednym biletem (np kartą miejską). Gdy kupowano autobusy (przetarg śmierdzi na odległość) plan był taki że gmina bedzie przewozic pasażerów we własnym zakresie, a po kupnie już planuje znaleźć zewnętrznego operatora BEZ PRZETARGU, śmierdzi po raz kolejny. Sprawa nadaje się do prokuratury, tylko czy prokuratura zajmie sie swoim byłym kolegą?
  Odpowiedz Oceń: 8 18 Zgłoś treść
 • Mateusz 2020-01-21 19:04:00 37.47.*.*
  Brawo wy
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść