Janusz Chełchowski, były dyrektor olsztyńskiej polikliniki, został ostatecznie uniewinniony

Janusz Chełchowski, były dyrektor olsztyńskiej polikliniki, został ostatecznie uniewinniony
SP ZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z Warmińsko–Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

We wtorek w Sądzie Okręgowym w Olsztynie zapadł wyrok uniewinniający prof. Janusza Chełchowskiego, byłego dyrektora szpitala MSWiA w Olsztynie, który był oskarżony m.in. o to, że w tym samym czasie, w którym kierował polikliniką (i pobierał pensję), był również zatrudniony jako prorektor w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Profesor Janusz Chełchowski był dyrektorem olsztyńskiego szpitala MSWiA w latach 2004-2014. W tym czasie został również zatrudniony w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Pracował więc na dwa etaty.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przedstawiła byłemu dyrektorowi 5 zarzutów. 4 z nich dotyczyły przekroczenia uprawnień w związku z pobieraniem pełnego wynagrodzenia za pracę w szpitalu i prowadzeniem w tym samym czasie zajęć dydaktycznych u innego pracodawcy, wbrew warunkom uzyskanej zgody na dodatkowe zatrudnienie w charakterze nauczyciela akademickiego.

Piąty z kolei dotyczył wyrządzenia w okresie od 29 października 2012 r. do 13 czerwca 2014 r. znacznej szkody w majątku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie, w związku z pełnieniem przez Janusza Chełchowskiego funkcji dyrektora tego podmiotu leczniczego.

– Kilka miesięcy temu sąd rejonowy uniewinnił profesora od tego ostatniego zarzutu, jednak skazał go za pozostałe, natomiast dzisiaj Sąd Okręgowy w Olsztynie zmienił wyrok i w całości uniewinnił profesora od wszystkich zarzutów – powiedział w rozmowie z nami obrońca Janusza Chełchowskiego, mecenas Marek Gawryluk.

Wyrok jest prawomocny, prokuratura okręgowa może wnieść kasację.

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • StopKłamstwu 2021-04-13 22:17:25 178.36.*.*
  W jakiej dziedzinie zdobył J. Ch. tytuł profesora? Może za osiągnięcia naukowe na temat: " Jak jednocześnie pracować na dwóch etatach: dyrektora Szpitala MSWiA w Olsztynie i prorektora w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie." !!!! A może to profesura za niewinność? Nie znajduję określenia na takie przekręty.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • zulus chaka 2021-04-08 21:10:15 81.190.*.*
  ciekawe czy ten sędzia czy też sędzina zapoznała się z audytem i raportem kontrolnym MSWiA z tego roku co go wywalili z polikliniki ??????? przecież w tym raporcie są udokumentowane jawne przekręty finansowe na grubą kasę jego, byłej księgowej i współpracującej z nimi tej kolorowej papugi co się swego czasu panoszyła i wszystkim rozkazywała w tej lecznicy. w tym raporcie są ujęte przestępstwa, których się dopuścił działając wspólnie i w porozumieniu i ciekawe ile dyrektorek zapłacił pod stołem za to uniewinnienie ???? bo ten prawomocny wyrok śmierdzi lipą na 100 kilometrów !
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 0
 • Ernst Kaltenbrunner 2021-04-08 08:32:25 185.220.*.*
  Trolle MSWówskie widze juz na forum działają...to teraz posłuchać truchło PISowskie. Skoro został uniewinniony a stołek dyrektora szpitala stracił w związku z tymi już jak sie okazalo niesłusznymi zarzutami powinien natychmiast zostać przywrócony na stanowisko dyrektora tego szpitala-wysypiska smieci i zrobić tam porządek.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 10
 • Fan Iustici 2021-04-07 20:11:44 95.49.*.*
  Jak znam życie to jego obrońca był Gawryluk albo Dowgwiłłowicz? A sędziami w rejonie Szczepanska a w okręgu uzupełnienie dream teamu Chudy. Kwiat polskiej palestry w olsztyńskim wydaniu. Sprawiedliwość nadchodzi. Judicium et justitiam
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 1
 • Profiler 2021-04-07 18:59:07 95.49.*.*
  To jest komuszek pełna gęba. Ciekawe kto był jego obrońca? I kto go uniewinnił? W Sądzie Rejonowym czyżby Anna Sz. a w Okręgowym Magda C?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 2
 • emeryt znad Lyny 2021-04-07 11:08:37 176.97.*.*
  towarzysza ? z pomafii kasta wybielila,gnojman wiecznie zywy nad Alna...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 4