Jaka przyszłość czeka molo w Kortowie, które zawaliło się w trakcie Kortowiady?

Jaka przyszłość czeka molo w Kortowie, które zawaliło się w trakcie Kortowiady?
Kortowskie molo zostanie w wakcje wyremontowane
Fot. Emil Marecki / Olsztyn.com.pl

W trakcie Kortowiady, w piątkowy wieczór (4 czerwca) zawaliła się część pomostu na terenie miasteczka uniwersyteckiego. Wiemy, kiedy obiekt zostanie naprawiony.

Przypomnijmy, molo w Kortowie zawaliło się podczas trzeciego dnia Kortowiady. Prawdopodobnym powodem było zbyt duże obciążenie, bo studenci i uczestnicy juwenaliów chętnie wybierają tę przestrzeń jako miejsce swojego odpoczynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Obiekt jednak został zamknięty do odwołania. Informowaliśmy o zdarzeniu w artykule Kultowe molo w Kortowie zamknięte [ZDJĘCIA].

Zapytaliśmy rzecznika Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, kiedy zostanie wykonana naprawa mostu. Dowiedzieliśmy się, że na czas wakacji zaplanowano remont. Prace będą dotyczyły tylko części obiektu, które uległy uszkodzeniu.

- Trzeba też założyć, że po wykonaniu prac remontowych może zaistnieć konieczność dodatkowych napraw. Druga faza napraw będzie realizowana w okresie zimowym z wykorzystaniem sprzyjających warunków pogodowych i przyrodniczych – niski stan wody, występowanie lodu, itp. - wyjaśnił nam Łukasz Staniszewski, rzecznik UWM-u.

2147382000

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • MłodA1 2022-07-04 13:42:32 5.173.*.*
    Administrator@ Według mnie tytuł artykułu nie powinien zawierać przyimka- na. Tytuł artykułu powinien brzmieć: ,,Jaka przyszłość czeka molo w Kortowie, które zawaliło się w trakcie Kortowiady?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 1
  • Co 2022-07-04 12:43:56 77.111.*.*
    Przecież już naprawione.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 2
2147382000